تور کیش از اصفهان

بهبود کیفیت خدمات تور کیش از اصفهان

ارسال شده توسط: nazemi/ 1206 0
Rate this post

مناطق جنوبی کشور ایران، به ویژه در فصل های پاییز و زمستان، همواره برای گردشگران و علاقمندان به سفر، جاذبه ها و دیدنی های وسوسه کننده ی زیادی در بر داشته است. همین امر سبب شده تا گروه ها و دفاتر مسافرتی برای شهرها، روستاها و جزایر گوناگون و فراوان این بخش از سرزمین ایران، برنامه ریزی و اجرای تورهای مسافرتی چه به صورت ترکیبی از چند مقصد و چه به صورت تک مقصدی را در دستور کار خود قرار دهند. تور کیش از اصفهان، قشم از تهران، بوشهر، چابهار، هرمز و هنگام و …، از جمله همین برنامه هایی هستند که در سال های اخیر توسط برگزار کنندگان شناخته شده و یا نه چندان معروف، عرضه می شوند.

سفر گروهی به سواحل نیلگون خلیج فارس

در میان این ناحیه از کشور ایران، که به برکت وجود خلیج فارس و دریای عمان، از قابلیت ها و خصوصیات جالبی برخوردار شده است، و به عنوان یکی از مهمترین مناطق گردشگری و تجاری جنوب کشور، که حتی از سال های قبل از انقلاب مورد توجه مردم عادی و حتی مسئولین کشوری و بطور کلی همه ی افراد و اقشار در هر طبقه و جایگاه و با هر سطح درآمد و دارای هر ذائقه و طبع و سلیقه ای برای سفر بوده، جزیره ی زیبای کیش می باشد. جالب است بدانیم از سال های دهه چهل یا پنجاه نیز تور کیش از اصفهان یکی از گزینه های سفر گردشگران و خانواده ها و یا حتی چند خانواده به صورت گروهی بوده است. به ویژه آنکه اهالی اصفهان از روزگاران قدیم استعداد و پیشینه ی خاصی در زمینه ی تجارت و بازرگانی داشته اند و کیش هم آخرین نقطه ی بسیاری از سفرهای تجاری دریایی می باشد.

تور کیش از اصفهان
این جزیره حتی در قرن های قدیم نیز بدلیل وسعت و نزدیکی نسبی به سواحل جنوبی ایران، مورد توجه بوده و طبق مستندات تاریخی که بسیاری از آنها در محل قابل مشاهده و بازدید هستند، یکی از سکونت گاه های با سابقه بوده است. از سوی دیگر، به دلیل هم جواری با تنگه ی هرمز و نزدیکی به این گذرگاه دریایی، از قرن ها پیش نظر کشورهای استعماری که در دریانوردی نیز متبحر و قوی بوده اند را به خود جلب کرده است.
جالب اینجاست که به دلیل واقع شدن این جزیره در مسیر تجاری جنوب به سرتاسر ایران، و به عبارت دیگر بدلیل واقع شدن جزیره در مسیر تجارت دریایی و فاصله کم تا اسکله های ساحل هرمزگان، از دیر باز مورد توجه بازرگانان و علاقمندان به داد و ستد کالا و تبادل خدمات و محصولات بوده و هست.

هوای پاک و آسمان آبی کیش

علاوه بر جنبه ی تجاری این جزیره ی منحصر بفرد، طبیعت، اقلیم و آب و هوای آن، معیار مهم دیگری است که مسافرین و علاقمندان به تجربه ی یک سفر متفاوت و آرامش بخش را برای بهره مندی از هوای مطلوب و آسمان پاک خود، وسوسه می کند.
ضمن اینکه علاوه بر استراحت، آرامش و خرید و تجارت، انجام انواع ورزش های خاص و متنوع و یا بازی و سرگرمی های فیزیکی، یکی دیگر از جنبه های مورد علاقه ی مخاطبین و میهمانان جزیره ی کیش است.

راهنمای انتخاب تور مسافرتی به مقصد کیش

با توجه به تمامی این موارد، سالها است که متولیان برگزاری تورهای مسافرتی و آژانس های کوچک و بزرگ، جزیره ی کیش و تور کیش از اصفهان را به عنوان یکی از مقاصد پر مخاطب همیشگی در فهرست سوژه های گردشگری به مخاطبین و مشتریان خود معرفی می کنند.
در این میان برخی از متولیان برگزاری، صرفا با ارائه ی ظاهری از یک سفر و سپس برگزاری یک برنامه با کیفیت نه چندان بالا و بدون توجه به نظر و رضایت مشتری، تلاش می کنند تا صرفا فهرست سفرها و به اصطلاح منوی قابل عرضه ی خود را پربار نشان دهند و دیگر اهمیت چندانی به کیفیت خدمات و سایر جوانب این سفرها نمی دهند. یکی از راه های پی بردن به ماهیت و نیت این دسته از برگزار کنندگان، پرس و جو از کم و کیف و زمان بندی های برنامه و پیگیری برای کسب آگاهی از ویژگی های هتل و اقامت گاه و خدمات جداگانه ی آنجاست. در صورتی که آژانس برگزاری جزو این دسته باشد، نه تنها تمایل چندانی به پاسخگویی و روشن سازی ذهن مشتری خود ندارد، بلکه بین ادعاها در مورد هتل و اقامت گاه، و آنچه در پیگیری مشتری به دست می آید، هماهنگی وجود نخواهد داشت.
اما در موارد دیگر، علیرغم آنکه تور کیش از اصفهان یا هر شهر دیگر، سابقه ی زیاد داشته و بارها برگزار شده است، برای برخی آژانس ها و مجریان چنین سفرهایی، هر بار اجرای برنامه و هر سفر جدای از برنامه ها و سفر های قبلی، در حکم تجربه ای جدید و گام تازه ای در جهت بهبود خدمات و امکانات و رفع ایراد و نواقص قبلی است.
پس هر بار تلاش می کنند ضمن بررسی و تحلیل سفر قبل و توجه به نظر مشتریان تور کیش از اصفهان، برنامه ریزی برای سفر بعدی را با اصلاحات جدید در دستور کار خود قرار دهند.
همان گونه که قبلا اشاره و شرح داده شد، جزیره کیش در بر دارنده ی مجموعه ای از قابلیت ها و امکانات و شرایطی است که همیشه در میان مردم جلب توجه و جذابیت خاصی داشته و تنظیم برنامه برای یک سفر پربار که رضایت خاطر و نظر مشتری و مسافر تور کیش از اصفهان را تامین کند، ممکن است دقت و حساسیت خاصی را بطلبد.
بخصوص اینکه تبدیل این جزیره به منطقه آزاد کیش، موجب ورود سیل سرمایه گذاران و فعالان عرصه اقتصادی و تلاش آنها برای ارائه خدمات و ایجاد مراکز جدید سرگرمی، خرید، تفریح و سیاحت و ورزش، و حتی برپایی مراکز مختلف ارائه و سرو غذا و نوشیدنی های محلی، ایرانی و فرنگی، شده است.

تور کیش از اصفهان
لذا در طول زمان ممکن است شرایط و متغیر ها و به عبارت بهتر گزینه های قابل توجه و مورد استقبال مخاطبین تور کیش از اصفهان، متنوع و نسبت به قبل، متفاوت باشد. این رویکرد نه تنها به خاطر توسعه و تنوع امکانات جزیره به وجود آمده است، بلکه گرایش روز افزون افراد مختلف به بازدید از جزیره ی کیش و استفاده از پتانسیل های گردشگری آن، موجب شده تا رقابت میان آژانس ها و دفاتر کوچک و بزرگ بیشتر شده و هر یک تلاش کنند ترکیب بهتری از خدمات مختلف در جزیره را به مشتری ارائه دهند.

اوقات فراغت خود را با سفر به جزیره کیش خاطره انگیز کنید

این فضای رقابتی ضمن اینکه توانسته است محدوده ی انتخاب مشتری و علاقمند به سفر با تور کیش از اصفهان را گسترش دهد، سبب می شود تا مدیران منطقه و صاحبان مشاغل مستقر در کیش نیز با روش ها و ذهنیت مخاطب خود بیشتر آشنا شده و در جهت بهبود و اصلاح عملکردشان بیش از پیش تلاش کنند.
بخشی از این تنوع و تفاوت را خود مسافرین ممکن است در زمان های فراغت خود تجربه کنند، و بعنوان مثال با جستجو در صفحات مجازی، مجلات گردشگری یا سوال از آشنایان و دوستانی که به تازگی جزیره ی کیش را سیاحت کرده اند، سعی کنند زمان آزاد خود را با تجربه ی امکانات و پاتوق های جدید کیش بگذرانند.
اما برگزار کننده ی تور کیش از اصفهان یا بطور کلی صاحبان آژانس نیز در صورتی که مایل باشند جامعه ی مخاطب خود را افزایش داده و نظر مساعد مشتریان و میهمانان خود را جلب کنند و هر بار خدمات و کیفیت برنامه و سفر خود را ارتقاء دهند، مسلما در فواصل زمانی منظم اطلاعاتی از آخرین و به روز ترین امکانات ایجاد شده در این منطقه ی آزاد دریافت خواهند کرد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید