تور مشهد ارزان

۱۲

فروردین
۱۳۹۷

زیارت مقرون به صرفه با تور ارزان مشهد

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 383 0

تور مشهد جزو پر طرفدار ترین و شلوغ ترین برنامه های مسافرتی به حساب می آید. شهر مشهد که به مشهد الرضا (علیه السلام) معروف است، مهم ترین و اصلی ترین زیارت گاه ایرانیان و یکی از زیارت گاه های مهم دنیای اسلام و عالم شیعه محسوب می گردد. از این رو، انواع برنامه های سفر به شهر مشهد مقدس، با هدف رساندن زائران و شیفتگان آستان امامت و ولایت به مقصودشان، در شهر های مختلف برنامه ریزی و اجرا می شود.

برخی از مسافران شهرمشهد به دلیل اینکه هر ساله یک یا چند نوبت را به سفر زیارتی بارگاه امام هشتم (علیه السلام) اختصاص می دهند، ترجیحشان بر استفاده از تور مشهد ارزان است. چرا که با شرکت در این قبیل برنامه ها، قادر به انجام چند نوبت سفر های دیگر نیز خواهند بود.

اما برخی دیگر از مسافران تور ارزان قیمت مشهد، قصد دارند تا هزینه های خود را در مواردی مانند بازدید از جاذبه های دیدنی شهر مشهد و یا خرید و بازارگردی در این شهر اختصاص دهند. این یک روش کاملا شناخته شده و پر طرفدار برای زائرینی است که قصد خرید سوغات زیاد و همچنین مشهد گردی مفصلی را در دستور کار خود قرار می دهند. به این ترتیب، مشتریان تور مشهد ارزان قیمت، با انواع انگیزه ها و اهداف، به این برنامه ملحق می شوند. روش های گوناگونی برای سفر به شهر امام رضا (علیه السلام) از جمله تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، تور مشهد از تهران و یا دیگر گزینه های سفر به مشهد وجود دارند. چند میلیون نفر از زائرین و شیفتگان زیارت، هر ساله با استفاده از این برنامه ها، خود را به استان خراسان و ناحیه توس می رسانند. این افراد از شهر های دور و نزدیک، به مناسبت اعیاد و یا ویژه برنامه های مذهبی، شهر مشهد را به عنوان پاتوق گردشگری خود بر می گزینند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  پنجره ای به شهر دبی در تور دبی از اصفهان

تور مشهد ارزان

خرید تسبیح و جانماز و زعفران و نبات به عنوان سوغات متبرک از بازار های قدیمی و جدید شهر، از دیگر مواردی است که زیارت کنندگان در کنار پابوسی آستان مقدس حرم رضوی، از آن غافل نمی شوند. همان گونه که اشاره شد، بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند ضمن شرکت در تور مشهد ارزان و یا تور های کم هزینه تر مانند تور لحظه اخری مشهد از اصفهان، پول خود را صرف دیگرفعالیت های جانبی کنند. به این ترتیب، خرید سوغات که برخی از کالاهای محبوب آن ذکر شد، جزو جدا ناشدنی از سفر های زیارتی به بارگاه مطهر امام هشتم (علیه السلام) است.

غیر از بازار های شهر مشهد، اگر در تور مشهد ارزان شرکت کردید و تمایل به استفاده از سایر فرصت های سفر داشتید، پیشنهاد می شود حتما به دیدن موزه آستان قدس رضوی بروید. این موزه، یکی از اصلی ترین و مهم ترین گنجینه های فرهنگی و مذهبی کشور ایران به شمار می رود. گنجینه ای تمام عیار از آثار تاریخی، طبیعی، سکه ها، نسخ خطی، اسباب و لوازم مربوط به حوزه تاریخ علوم اسلامی و همچنین یادگار های شخصیت های قدیمی و معاصر در این موزه جمع اوری شده است.

علاوه بر موزه آستان قدس، بازدید از موزه نادری نیز می تواند دیگر گزینه جانبی برای سفر با تور مشهد ارزان باشد. قبر نادر شاه افشار و محوطه و موزه کنار آن، یکی از شاخص ترین جاذبه های تاریخی و گردشگری شهر مشهد به شمار می رود. این شهر با دارا بودن قدمت و سابقه خاص در طول تاریخ اسلام از صدر تا کنون، محل اتفاقات بزرگ و کوچک زیادی بوده است. به همین دلیل شخصیت های خاص تاریخی شبیه نادرشاه افشار نیز در این شهر به خاک سپرده شده اند. در صورت شرکت در تور مشهد ارزان و ضمن خرید سوغات از بازار، سر زدن و گشت و گذار در میان این آثار تاریخی می تواند تنوع و تجربه خوبی به دنبال داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  تور قشم از مشهد

تور مشهد ارزان

فضای معنوی و حال و هوای ملکوتی سفر به مشهد مقدس، چه در قالب تور مشهد ارزان و چه به صورت مستقل و بدون شرکت در تور، فرصت خوبی برای آرامش و فراغت ذهن از مشغولیات زندگی روزمره فراهم خواهد کرد. به همین سبب چنین سفری به خصوص برای ساکنین کلان شهر های ایران مانند تهران و اصفهان و تبریز و همراه شدن با برنامه هایی مانند تور مشهد از اصفهان و یا تور مشهد از تهران، تاثیر بسزایی در آرامش فکری مسافران خواهد داشت. به این ترتیب، بهره مندی معنوی از سفر به شهر امام هشتم شیعیان، علاوه بر بهره مندی تفریحی و سیاحتی، از موهبت های قابل توجه این سفر به شمار می رود.

شهر مشهد را باید پایتخت زیارت و مذهب کشور نامید و از این بابت هر ساله پذیرای چند میلیون مسافر است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید