پارک آبی دبی

سلامت و هیجان در تور دبی از اصفهان

ارسال شده توسط: nazemi/ 1699 0
Rate this post

شهر دبی، دومین شهر بزرگ کشور امارت متحده ی عربی بعد از ابوظبی، و البته مشهور ترین و شناخته شده ترین شهر در این پهنه ی شیخ نشین است. حتی می توان دبی را جز معروف ترین شهرهای خاورمیانه به لحاظ برخورداری از امکانات و زمینه های فراوان گردشگری لقب داد. این شهر در میان شهر های امارات هفت گانه ی عربی، به دلیل واقع شدن در ساحل خلیج فارسی و غرب تنگه ی هرمز، علاوه بر اقلیم گرم بیابانی، موهبت آب های زلال خلیج فارس را نیز در اختیار دارد.

می توان ابوظبی را پایتخت سیاسی و همچنین دبی را پایتخت گردشگری امارات متحده در نظر گرفت.
از سوی دیگر به خاطر فاصله ی نسبتا کم با مرز های جنوبی کشور ایران، شهر دبی تبدیل به یکی از نقاط هدف برای فارسی زبانان شده است. جالب اینجاست که فاصله ی هوایی از برخی مناطق تا دبی، کمتر از فاصله تا برخی از شهرهای داخلی ایران است. همین موضوع سبب پیشرفت و گسترش تورهایی شبیه تور دبی از اصفهان شده است. چرا که در گذشته این امکان برای پرواز مستقیم از اصفهان به دبی فراهم نبود، اما امروزه علاوه بر اصفهان، چند شهر دیگر نیز از پروازهای مستقیم به این شهر ساحلی برخوردارند.

سفر سیاحتی به شهر دبی

تور دبی از اصفهان را می توان یکی از پر مخاطب ترین سفرهای تفریحی و هیجانی و یکی از پر مخاطب ترین برنامه های سفر در فصول خنک و سرد سال از اصفهان دانست. به این معنی که تعداد قابل توجهی مسافر و میهمان در این برنامه ی سفری جای می گیرد.

هیجان در تور دبی از اصفهان

به ویژه در ماه های سرد و خنک پاییز و زمستان که شهر اصفهان علاوه بر مواجهه با سرمای خشک و شدید اصفهان، ممکن است با آلودگی هوا و یا پدیده وارونگی مواجه باشد، شهروندان اصفهانی می توانند بدنبال بهره مندی از یک سفر سیاحتی مناسب و تغییر آب و هوا، کشور امارات و شهر دبی را بعنوان مقصد گردشگری خود انتخاب و با ثبت نام در یکی از آژانس های مورد اعتماد و مطلوب، در تور دبی از اصفهان شرکت کنند. بهتر است پیش از ثبت نام، به خوبی اطلاعات کافی در مورد شرایط برگزاری، وضعیت ویزا، خدمات و ترنسفر و محدودیت های تور و هتل دریافت نماید. چرا که همسفر شدن به همراه توری که برگزار کنندگان آن، از دانش، تجربه و حسن سابقه ی قابل قبولی برخوردار نیستند، ممکن است منجر به بروز نارضایتی و مشکلاتی شود که خاطره ی خوش سفر را به خاطره ای تلخ و تاسف بار تبدیل کند.
همانطور که اشاره شد، خشکی هوای سرد اصفهان در فصل زمستان هم می تواند گردشگران این شهر را برای لذت از هوای مرطوب دبی ترغیب کند. به ویژه اینکه سواحل و نواحی غربی شهر، در معرض باد و نسیمی هستند که از روی آب های نیلگون خلیج فارس گذر کرده است.

 


البته کاملا واضح و طبیعی است که بدلیل استقبال بسیاری از شهروندان از تور دبی از اصفهان یا برنامه های سفری مشابه، قیمت خدمات شامل بلیط، اقامت و … در چنین زمان هایی افزایش داشته باشد. اما برای برخی از افراد که صرفا چند روز بهره مندی از هوای تازه و ملایم را به هر چیز دیگری ترجیح می دهند، این افزایش قیمت نمی تواند مانع خاصی به شمار بیاید.
بدلیل رغبت بسیاری از اهالی اصفهان به تجارت و داد و ستد یا حتی خرید های روزانه، که ریشه در فرهنگ دیرینه و پیشینه ی اهالی این شهر کهن دارد، گشت و گذار در پاساژها، مراکز تجاری و همچنین فروشگاه های بزرگ سطح شهر دبی، یکی دیگر از علایق و اهداف اصفهانی هاست که می تواند حین تور دبی از اصفهان به این مورد نیز بطور مفصل بپردازند.

چه امکاناتی شهر دبی را برای مسافران جذاب تر کرده است؟

یکی از جنبه های سفر به کشور امارات و شهر دبی، علاوه بر خرید و بازارگردی، تجربه ی انواع برنامه های مهیج و سرگرمی ها و ورزش های گوناگون این شهر است.
بخشی از این فعالیت ها، ارتباطی با اقلیم و جغرافیا و شرایط طبیعی دبی ندارند. بعنوان مثال ممکن است حین برنامه و تور دبی از اصفهان، زمانی برای ورزش ها و امکانات مهیجی اختصاص داده شود که داخل هتل محل اقامت یا در سطح شهر در دسترس اند.
بعنوان مثال شنا و پرش از ارتفاع را می توان از این دسته فعالیت ها بر شمرد. به ویژه که شهر دبی دارای تعداد فراوانی برج و آسمان خراش است.
اما بخش دیگری از فعالیت ها و ورزش های قابل انجام در شهر دبی، صرفا مربوط به اقلیم و طبیعت آنجاست که همین فعالیت ها و هیجانات نیز به دو نوع مختلف تقسیم می شود.

تور دبی از اصفهان
دسته ای از این فعالیت ها، ورزش ها و بازی های آبی و دریایی است. مانند جت اسکی، اسکی روی آب، غواصی و ….
به عبارت بهتر سواحل جنوبی خلیج فارس و شهر دبی، مجموعه ای از شرایط فوق العاده را برای افرادی که مشتاق تجربه ی این فعالیت ها حتی برای اولین بار و به صورت غیر حرفه ای هستند، در اختیار قرار می دهد.
لازم به اشاره است که برای افراد غیر حرفه ای و ناوارد، دوره کوتاه آموزش ابتدایی هر یک از فعالیت ها و ورزش ها نیز برگزار می گردند.

 

تفریحات صحرایی و بیابانی دبی

دسته ی دوم فعالیت های بدنی و سرگرمی های وابسته به طبیعت و اقلیم امارات و دبی، شامل ورزشهای صحرایی و بیابانی می شوند.
سرزمین امارات به عنوان یک سرزمین خشک و بیابانی، دارای صحرا و کویرهای جذاب زیادی است که این مناطق، باعث گسترش شرایط و بوجود آمدن زمینه های پذیرش مسافر در انواع ورزش های بیابانی شبیه سافاری شده است.
بسیاری از برنامه های مرتبط با صحرا های امارات و شهر دبی، در قالب تورهای کویری ارائه می شوند و بسیاری از بسته های مسافرتی از ایران شبیه تور دبی از اصفهان، ممکن است بخشی از زمان خود را به این مورد اختصاص دهند.
در حالت متمرکز تر و حرفه ای تر، تجربه ی شرکت در یک تور دو یا سه روزه ی کویر گردی می تواند جذابیت خاصی داشته باشد.
در واقع طی همین تورهای کوتاه مدت، مخاطب و گردشگر تحت شرایط خاص و مساعد و قابل کنترل، دو یا سه روز زندگی و تعامل با شرایط بیابانی را با کمترین امکانات و به دور از شهر و لوازم و ابزار روزمره زندگی، تجربه می کند.

 


لازم است مخاطب تور دبی از اصفهان یا هر برنامه ی سیاحتی و گردشگری دیگر، در صورتی که مایل به انجام یک سفر هیجانی با انگیزه ی سلامت و تفریح است، پیش از آغاز سفر، نسبت به زمان های آزاد و یا امکانات و برنامه های آژانس میزبان خود در این مورد اطلاعات کافی کسب کند.
همچنین این دسته از گردشگران می توانند در مورد انواع ورزش ها و امکانات تفریحی و تورهای کوتاه مدت سلامت و ورزش شهر دبی نیز مطالعه و پرس و جوی لازم را داشته باشد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید