سواحل دبی

۲۱

آذر
۱۳۹۶

سواحل دبی در تور دبی

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 419 0

برای شهرهای منطقه مرکزی ایران، که از سواحل دریاهای شمالی و جنوبی صدها کیلومتر فاصله دارند، تفریح در سواحل دریا یکی از گزینه های جدی سفر و سرگرمی است.

به ویژه سواحل خلیج فارس که در فصل های سرد و خشک سال، با هوایی مطلوب و نسبتا گرم و آفتابی دلپسند و نسیم ملایم، می تواند سفری متنوع و تجربه ی بهره مندی از اقلیمی کاملا متفاوت را برای اهالی شهرهایی مانند اصفهان، رقم بزند.

در صورتی که برای چنین سفری تمایل دارید می توانید در تور دبی از اصفهان شرکت کرده و البته اگر به قصد ساحل گردی و بهره مندی از امکانات تفریحی و طبیعی نزدیک دریا تصمیم به مسافرتی متفاوت گرفته اید، به راستی دبی یکی از بهترین سوژه هایی است که انتخاب می کنید.

شاید با این ادعا بتوانید درک بهتری از کیفیت گردشگری در سواحل دبی داشته باشید: حتی اگر ده روز در دبی اقامت داشته باشید و هر روز را بخواهید در یکی از سواحل این شهر بگذرانید، همچنان مطمئن باشید که پس از پایان سفر، هنوز چند تا از سواحل شناخته شده و محبوب دبی را ندیده اید. با توجه به اینکه بیشتر برنامه های تور دبی از اصفهان طولانی تر از چهار یا پنج روز نخواهد بود، پس حتی اگر به عنوان میهمان این تور هر روز دو ساحل از این شهر را سیاحت کنید، باز هم از دیدن چند ساحل جذاب دیگر باز می مانید.

البته این ادعا اصلا و به هیچ عنوان دور از واقعیت نیست. با یک جستجوی ساده در اینترنت و یافتن فهرست سواحل دبی می توانید به صحت آن پی ببرید.

در حقیقت بدلیل هم جواری شهر دبی با سواحل جنوبی خلیج فارس، در تمام کناره های مشرف به دریا در این شهر وسیع و اعجاب انگیز، امکانات و شرایط ساحل گردی گسترده است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  آغاز سفر های نوروزی با تور دبی

در عین حال بسیاری از هتل های دبی و برخی از هتل های بسیار معروف و اشرافی این شهر گردشگر پذیر، کاملا در نزدیکی خلیج فارس و مشرف به دریا قرار گرفته اند.

ساحل دبی

اولین و ساده ترین زیبایی که از نظر مردم می تواند در ساحل اتفاق بیفتد، غروب آفتاب پشت آب های دریا است و یکی از بهترین لذت استراحت در ساحل، تماشای این غروب است. جالب است بدانید که یکی از سواحل معروف و زیبای دبی، به همین نام، یعنی ساحل غروب آفتاب شناخته می شود. چرا که غروب آفتاب در افق این ساحل منظره ی فوق العاده ای پدید می آورد و یکی از جاذبه هایی است که روزی یک بار فرصت تماشا و لذتی وصف ناشدنی به گردشگران می دهد. حتی به عنوان استراحت حین برنامه های تور دبی از اصفهان نیز می توان چند ساعتی را در این ساحل سپری نمود.

البته این ساحل شبیه برخی دیگر از سواحل مورد استقبال مسافرین ایرانی و غیر ایرانی، از امکانات تفریحی چندانی برای بازی، ورزش و سرگرمی برخوردار نیست. در واقع برخی از سواحل دبی صرفا به منظور استراحت، آرامش و دوری جستن از شلوغی و هیاهو مناسب سازی شده اند و مورد استقبال افرادی هستند که می خواهند ساعاتی را به گرفتن حمام آفتاب روی ماسه ها، پیاده روی، دویدن و یا دوچرخه سواری کنار دریا، خواندن کتاب و … بپردازند که نیازی به اسباب و وسایل تفریحی و سرگرمی و ورزشی ندارد.

یکی دیگر از سواحل بی نظیر دبی مشابه ساحل «غروب آفتاب» را می توان «ساحل مخفی» یا «ساحل مرکاتو» نامید. این ساحل نیز جزو مناطقی است که با اختصاص امکانات بسیار کم، تلاش شده تا بکر بودن و دست نخوردگی آن به عنوان ملاک انتخاب گردشگران علاقه مند به طبیعت کنار دریا باشد. شاید گنجاندن دو یا سه ساعت ساحل گردی در این مکان آرام، بتواند بخشی از برنامه ی شما حین تور دبی از اصفهان باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  تور دبی از اصفهان، مناسب هر نوع سلیقه

البته همان طور که اشاره شد، تعداد کمی از سواحل شهر دبی به این شکل نگهداری می شوند و بیشتر سواحل دبی از امکانات ورزشی، تفریحی و بازی و استراحت یا سرگرمی مناسبی برخوردارند و همچنین بوفه ها، کافه ها و مغازه ها و رستوران های مختلفی در فاصله ی کمی از آنها وجود دارد.

زمانی که در تور دبی از اصفهان ثبت نام می کنید اگر در مورد سواحل دبی پرس و جو و کسب اطلاع نمایید، به احتمال زیاد یکی از معروف ترین و پر طرفدار ترین سواحل دبی در کنار ساحل جمیرا قرار دارد بنام «ساحل الممزار» را به شما معرفی خواهند کرد. حتی برخی آنجا را به عنوان بخشی از ساحل جمیرا می شناسند. دلیل شناخته شده بودن ساحل جمیرا، نزدیکی برج العرب معروف به آن است. اما ساحل الممزار به چند دلیل مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

اول اینکه این ساحل نمای جالبی به برج العرب داشته و غروب آفتاب در کنار این برج را به رخ می کشد. دلیل بعدی که برای برخی بانوان مورد توجه قرار می گیرد، اختصاص دو روز هفته فقط برای تفریح بانوان در این ساحل است. همچنین بدلیل امکانات فراوان تفریح و گردشگری و ورزش این ساحل را به نام پارک ساحلی هم می شناسند.

اگر میهمان تور دبی از اصفهان هستید و فرصت چندانی هم برای ساحل گردی ندارید، بد نیست حداقل یکبار از بعدازظهر خنک و غروب چشم نواز این ساحل لذت ببرید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید