فصل سفر تور دبی از اصفهان

۲۶

آذر
۱۳۹۶

فصل سیاحت در دبی با تور دبی از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 497 0

فرض کنید قرار است بخشی از تعطیلات و یا زمان استراحت خود در طول ایام پاییز و زمستان را به مسافرت و گشت و گذار در یکی از کشورها و یا یکی از قطب های گردشگری خارج از کشور بگذرانید و از سوی آژانس برگزار کننده ای که نسبت به حسن سابقه و تجربه ی عملکرد آن اطمینان خاطر دارید، پیشنهادات مختلفی از جمله تور تفلیس، تور قاهره، تور بخارا و یا تور دبی از اصفهان مطرح و منتشر شده است. خوشبختانه کشورهای اطراف ایران و به ویژه در مناطقی از آسیای میانه و آسیای صغیر، به دلیل برخورداری از پیشینه و تاریخ غنی و آب و هوای معتدل و طبیعت زیبا و شگفت انگیز، همگی دارای ارزش های گوناگون فرهنگی و طبیعی بوده و توانسته اند نظر بسیاری از علاقمندان و سیاحان از کشورهای مختلف جهان را به خود جلب کنند. باید توجه کنیم که سفرهای برون مرزی لزوما به معنای رهسپار شدن به کشورهای اروپایی و امریکا نبوده و در سال های اخیر حتی با وجود برخی تنش های سیاسی و نظامی، سرزمین های غربی و جنوب غربی آسیا همچنان قابلیت پذیرش سالیانه میلیون ها مسافر از اقصی نقاط جهان را دارند. به همین علت نیز طی سال های اخیر، در متن آگهی های آژانس های مختلف علاوه بر تبلیغ و معرفی بسته های سفری به اروپا، عناوینی چون تور دبی از اصفهان، تور استانبول از اصفهان و یا تور قرقیزستان را نیز می خوانیم.

فصل سفر تور دبی از اصفهان
اما یکی از نکات مهم در تعیین زمان سفر به هر کدام از این شهرها و کشورها، فصل مناسب و زمان درست سیاحت است. مثلا همراه شدن با تور دبی از اصفهان در فصل تابستان به قصد شرکت در ورزش ها و تفریحات ساحلی و دریایی، شاید برای اهالی شهرهای مرکزی و شمالی ایران بخاطر آمادگی نداشتن در مواجهه با گرمای طاقت فرسای امارات، چندان لذتبخش نباشد و یا اینکه برای شرکت در تور تفلیس، زمستان به ویژه ماه های آذر تا اسفند، زمان چندان مناسبی نخواهد بود. چرا که مسافر با سرمای شدیدی مواجه خواهد شد و در تمام مدت مسافرت باید محدودیت ها و شرایط جوی خاص مانند بارش شدید برف و یخبندان را نیز پذیرا باشد.
لابلای روزهای تقویم از اواخر پاییز تا اوایل بهار، که هوای شهرهای مرکزی و شمالی ایران از جمله اصفهان، به سردی می گراید، حتما یک یا دو روز تعطیل پیدا می شود. در صورتی که مشغله ی کاری و تحصیلی اجازه ی مرخصی و مسافرتی طولانی مدت و چند روزه را به علاقمندان به سفر ندهد، با استفاده از این چند یک یا دو روز تعطیلی میان هفته، کافیست با یک یا دو روز مرخصی، فرصتی حداقل پنج روزه برای سفر فراهم کرد.
تور دبی از اصفهان، یکی از بهترین گزینه هایی است که در این گونه مواقع مورد توجه بسیاری از گردشگران و اهالی سیاحت قرار می گیرد و به سبب بالا بودن میزان استقبال از این برنامه، تبدیل به یکی از پیشنهادات ثابت و تغییر ناپذیر آژانس های مسافرتی و دفاتر خدمات سیاحتی و گردشگری شده است.
بدون شک به منظور یک مسافرت چند روزه و کوتاه، نمی توان برای سفر به کشورها و شهرهای اروپایی برنامه ریزی و هماهنگی کرد، در نتیجه یکی از مزیت های انتخاب تور دبی از اصفهان را فاصله ی هوایی نسبتا کوتاه میان دو شهر می دانند. همچنین کشورها و شهرهای خارج از مرزهای شمالی ایران که زمانی جزو اتحادیه جماهیر شوروی بوده و امروز گردشگاه های و قطب های تفریحی و تاریخی و فرهنگی بسیار متنوع و زیبایی را در بر گرفته اند، به دلیل سرمای طاقت فرسای آن مناطق، نمی توانند پیشنهاد چندان مناسبی برای یک تور زمستانه ی تفریحی باشند. مگر اینکه هدف شما تجربه ی برخی ورزش های زمستانه باشد.
در این حالت، بهترین و نزدیک ترین گزینه ای که جلب توجه می کند و می تواند در میان آگهی های مسافرتی فراوان روزنامه ها و وبسایت ها، نظر شخص جستجوگر را به خود معطوف کند، تورهای به مقصد دبی و از جمله ی آنها، تور دبی از اصفهان است.
علاوه بر آب و هوای سرد اصفهان که متاسفانه در سال های اخیر به دلیل خشکی رودخانه ی زاینده رود نیز علاوه بر سرما، خشکی را نیز به همراه دارد و با جمع این دو عامل، با افزایش آلودگی و تجمع انواع آلاینده ها و پدیده ی وارونگی هوا نیز مواجه است، تمایل اهالی اصفهان به خرید و تبادلات اقتصادی و همچنین قدم زدن در بازارهای قدیمی و مدرن به قصد داد و ستد، می تواند یکی دیگر از عوامل استقبال آن ها از تور دبی از اصفهان باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  بهبود کیفیت خدمات تور کیش از اصفهان

تور دبی از اصفهان
در حقیقت مجموعه ی این عوامل سبب شده است تا سفر به دبی از مبدا اصفهان، یکی از پرطرفدار ترین و شلوغ ترین برنامه های سیاحتی را تشکیل دهد.
کشور ایالات متحده ی عربی، شامل هفت ایالت شیخ نشین است که پایتخت این مجموعه ی هفت گانه شهر ابوظبی می باشد. اما مهم ترین و شناخته شده ترین شهر این ایالات که توسط شیوخ محلی اداره می شوند، و وجهه ی بین المللی و جایگاه بسیار مهمی در مناسبات تجاری و اقتصادی منطقه پیدا کرده، شهر توریستی دبی است. ایالات متحده ی عربی در سواحل جنوبی خلیج فارس و دقیقا سمت جنوبی تنگه ی هرمز قرار گرفته و اتفاقا شهر دبی در شمال این ایالت واقع شده است. لذا فاصله ی نسبی شهر دبی تا سواحل استان هرمزگان و جزایر قشم و کیش بسیار کم بوده و همین امر موجب شده است تا به عنوان یکی از اصلی ترین کاندیداهای سفر های تفریحی و تجاری، به خصوص در فصول و ماه های سرد و خنک سال، مورد توجه اهالی ایران و شهر اصفهان باشد.
بهتر است بگوییم برای شرکت در تور دبی از اصفهان، نباید نگرانی چندانی بابت زمان صرف شده در رفت و آمد داشته باشید چرا که بیش از دو ساعت به درازا نخواهد کشید.
نزدیکی دبی به عرض های پایینی جغرافیایی، سبب شده است تا علاوه بر برخورداری از آب و هوای و اقلیم دریایی، از اقلیم خشک بیابانی و در نتیجه از آب و هوای گرمسیری نیز برخوردار باشد. و اگر دقت کنیم، می بینیم که دو عنصر رطوبت و گرما، دقیقا مواردی هستند که جای خالی آنها در روزهای سرد و خشک زمستان در شهری مانند اصفهان احساس می گردد.
پس بد نیست برای شرکت در تور دبی از اصفهان، این انتخاب را یکی از اصلی ترین و بهترین راه های ممکن برای برخورداری از یک سیاحت تفریحی چند روزه با چاشنی ورزش، صحرا گردی، شنا در آب های گرم خلیج فارس، بازارگردی و شکم گردی در نظر بگیرید. چرا که تصور این فعالیت ها به ویژه شنا در دریا و همچنین شرکت در تورهای بیابان گردی در میان شن ها و تپه های گرم کویر، تجربه ای بسیار لذتبخش و تنوعی بسیار آرامش دهنده خواهد بود.
هر چند به دلیل مصادف شدن برخی از ایام زمستان با جشن ها و تعطیلات کریسمس و آغاز سال میلادی، و در پی آن سرازیر شدن صدها هزار گردشگر از این کشورها به شهر دبی، افزایش قیمت قابل توجهی برای خدمات و حتی بر روی کالاها اعمال گردد، اما با این حال در برخی دیگر از زمان های این فصل با شرکت در تورهای مسافرتی دبی از جمله تور دبی از اصفهان، می توان سیاحت و خرید مناسب و با قیمت مطلوبی انجام داد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  تور دبی
Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید