ویزای شینگن

آسان ترین راه اخذ ویزای شینگن

ارسال شده توسط: nazemi/ 576 0
Rate this post

صدور ویزا، صدور پاسپورت
ویزا یا روادید یکی از ملزومات اصلی برای بسیاری از سفر های خارجی است. حتما روزانه با آگهی ها و تبلیغات مجازی فراوانی در مورد مراحل ویزا، اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه، وکیل برای دریافت ویزا و … مواجه می شوید. هر یک از این آگهی ها به دنبال خود دردسر ها و احتمالا موانع و مشکلاتی دارد.
دلیل وجود انواع آگهی ها، مشتری های زیادی است که به دنبال دریافت انواع ویزا برای سفر گردشگری، تحصیلی یا تجارت و کار هستند. برای هر کدام از این موارد باید مدارک لازم را فراهم کرده و در اختیار سفارت کشور مربوط قرار داده باشید.
روادید در واقع اجازه نامه از طرف کشور پذیرنده است که موافقت یا عدم موافقت خود با سفر شما را به وسیله همین ویزا تعیین می کند. در نتیجه فقط کسانی موفق به اخذ ویزا می شوند که از طرف سفارت کشور میزبان با سفر آن ها موافقت شده باشد. تفاوت ویزا و پاسپورت در این است که صدور پاسپورت از سوی کشوری است که فرد تابعیت آن را دارد و به عبارتی مجوز خروج است و ویزا مجوز ورود از کشور پذیرنده.

ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست؟

قبل از آن که به مراحل اخذ ویزای شینگن بپردازیم، بد نیست در مورد این ویزا و نامگذاری و ویژگی های آن اطلاعاتی داشته باشیم. در کشور لوکزامبورگ، منطقه ای به نام شینگن قرار دارد که خاطره ای بسیار مهم را در خود نگه داشته است. در سال ۱۹۸۵ در این منطقه، دولتمردان کشور های فرانسه، آلمان، هلند، بلژیک و بالاخره کشور میزبان یعنی لوکزامبورگ قرار دادی را امضا کردند که طبق آن، شهروندان و اتباع هر کدام از این کشور ها می توانند بدون داشتن ویزا به بقیه کشور های این قرارداد سفر کنند. می توان چنین قرار دادی را تلاشی برای همبستگی های قاره اروپا به منظور جبران آثار جنگ جهانی دوم دانست. به مرور زمان، کشور های دیگر اروپایی نیز به این عهدنامه پیوستند و تقریبا گستردگی اعتبار ویزای شینگن بیشتر اروپا را فرا گرفت.
امروزه در صورت اخذ ویزای شینگن، نه تنها به کشور هایی که نامشان برده شد، بلکه می توانید به بیشتر کشور های اروپایی سفر کنید بدون آن که هر کدام از آن ها برای شما روادید صادر کنند. در نتیجه اخذ ویزای شینگن به معنای اخذ ویزا برای بخش عمده ای از قاره اروپا است. البته برای اخذ ویزای شینگن باید ابتدا کشور مقصد را انتخاب کنید و مراحل دریافت را در سفارت همان کشور انجام دهید. مثلا اگر قصد سفر تفریحی به کشور آلمان را دارید و در عین حال مایلید چند کشور اروپایی دیگر را هم تجربه کنید، باید از سفارت کشور هدف یعنی همان آلمان برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید.
تمام کشور های جزو پیمان شینگن، در سفارت خود در سرتاسر جهان، خدمات صدور ویزای شینگن برای متقاضیان را انجام می دهند.
نباید فراموش کنید که اتباع بسیاری از دولت ها به دلیل مناسبات و تعامل قدرتمند سیاسی، برای برخی سفر های خارجی نیازی به دریافت ویزا ندارند. به بیان بهتر برخی از پاسپورت ها در جهان چنان قوی هستند که صاحب آن برای بعضی از سفر های برون مرزی نیازی به دریافت مجوز یا روادید کشور مقصد ندارد و اعتبار پاسپورت یا گذرنامه برای این سفر کافی است. هم اکنون شهروندان کشور آلمان با اجازه سفر به بیش از ۱۵۵ کشور جهان بدون نیاز به روادید، قدرتمند ترین پاسپورت را دارند.
قبلا نیز اشاره شد که برای اخذ ویزای شینگن باید نوع سفر شما واضح و مشخص باشد. اگر برای تحصیل یا کار یا تفریح و … به جایی سفر می کنید، مدارک لازم برای صدور ویزا متفاوت است و بستگی به نوع سفر شما دارد.

ویزای شینگن
ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که در هنگام ثبت تقاضای ویزا، باید دقیقا هدف از سفر و نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کنید. از جمله آن ها می توان به ویزا های اتحادیه شینگن، ترانزیتی، اعتبار موقت یا ویزای شینگن ملی اشاره کرد.

مراحل اخذ ویزای شینگن

در هر یک از سفارت خانه های عضو این پیمان، فرم دریافت به شما داده می شود و مدارک لازم اعلام می گردد که مهم ترین آن ها گذرنامه، مدارک رسمی شغلی مانند جواز کسب و گواهی اشتغال به کار یا تحصیل، عکس، بلیط رفت و برگشت، طی کردن مراحل مصاحبه، بیمه معتبر و … هستند.
یکی از مهم ترین مراحل دریافت ویزای شینگن، ارائه وثیقه است تا برای دولت پذیرنده ثابت شود که مسافر پس از پایان سفر به کشور خود بر می گردد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید