برج های دبی

آشنایی با برج های دبی

ارسال شده توسط: nazemi/ 1030 0
Rate this post

به ساختمان های بسیار بلندی که طبقات آن هر یک پس از دیگری قابل اقامت باشند آسمان خراش یا ساختمان بلند مرتبه می گویند. در دهه اخیر اصطلاح برج برای اشاره به این مفهوم کاربرد یافته است. این واژه ابتدا برای ساختمان های بلند شهر نیویورک امریکا به کار رفت. بعدها این واژه توسط تاریخ نگاران برای ساختمان های بلند با اسکلت فولادی استفاده شد.

سازه های غول پیکر دبی، زیباترین برج های جهان

روزانه ممکن است با آسمان خراش های زیادی مواجه شوید. اما قصه آسمان خراش های دنیا متفاوت است. ارتفاع این برج ها در افق دید نمی گنجد و باور پذیری توان بشر در تجاوز به قلمرو آسمان کمی دشوار است. به هر حال این اتفاق در دنیا ادامه دارد و هر ساله برج های جدیدی برای ربودن رکورد از حریفان خود وارد صحنه رقابت می شوند. یکی از مهمترین جاذبه های دبی مسافران تور دبی از اصفهان همین سازه های غول پیکر است. در ادامه با برج های دبی آشنا می شویم.

برج های دبیبرج العرب

مجلل ترین هتل خاورمیانه با ارتفاع ۳۳۱ متر العرب نام دارد. این هتل یکی از بلند قامت ترین هتل های جهان محسوب می شود. هفت ستاره بودن خصوصیت منحصر به فردی است که به این هتل شهرت جهانی می بخشد. هتل جمیرا برج العرب در یک جزیره مصنوعی بنا شده که ۲۸۰ متر از ساحل فاصله دارد. شاید برای مسافران تور دبی از اصفهان جالب باشد که ۷ طبقه از این هتل در زیر دریا و به صورت آکواریم قرار دارد. با توجه به بزرگ بودن اتاق ها، این هتل فقط ۲۰۲ طبقه دارد.

هزینه ساخت این بنای عظیم مشخص نیست ولی آنچه که مشخص است این است که اگر سال های سال نیز همه سوئیت های این هتل با بالاترین قیمت اجاره داده شوند سرمایه اولیه بازگشت نخواهد شد.

برج العالم

یکی از پروژه های در حال ساخت دبی برج العالم یا برج جهان است. این آسمان خراش ۵۱۰ متری به نوعی طراحی شده که بیانگر یک گل کریستال باشد. برج العالم پس از ساخت به یکی از بلندترین آسمان خراش های جهان تبدیل می شود. این برج بلند قامت برای دفاتر اداری، مراکز فروش، یک هتل پنج ستاره، حمام ترکی، پارک آسمانی و دیگر امکانات رفاهی فضا دهی شده است. مساحت کلی این مجموعه ۵۷۰۰۰۰ متر مربع و دارای پارکینگی با ظرفیت ۱۸۰۰ اتومبیل است.

برج های دریایی الفتان

مسافران تور دبی از اصفهان شاهد یک مجموعه شامل دو برج الفتان و برج ساحلی واحه در قسمت دریایی شهر دبی در امارات متحده عربی هستند. ارتفاع هر دو برج در این مجموعه به ۲۴۵ متر می رسد و این ارتفاع آنها را در رتبه ۳۰ ام از بلندترین برج های دبی قرار می دهد. مساحت کل ۱۷۵۰۰۰ متر مربعی این برج ها ۵۱ طبقه را در خود جای داده است.

برج خلیفه دبی

بلندترین سازه ساخته شده به دست بشر برج خلیفه است. این برج با نام برج دبی نیز شناخته می شود. این آسمان خراش غول پیکر ۸۲۸ متری تقریبا طی شش سال متوالی ساخته شد و عنوان بلندترین آسمان خراش جهان را به خود اختصاص داد. ساخت سازه هایی به این شکل با ویژگی ها و خصوصیات استثنایی شهر دبی را به یک مرکز توریستی تبدیل کرده است.

یکی از افتخارات شرکت کره ای سامسونگ ساخت این مجموعه عظیم در دبی است. بازدید از این آسمان خراش غول پیکر برای گردشگران تور دبی از اصفهان بسیار جذاب خواهد بود. نکته جالبی که در این بنا عظیم به چشم می آید مسجدی است که در طبقه ۱۵۸ واقع شده و عنوان بلندترین مسجد جهان را به خود اختصاص داده است. سرعت ۱۸ متر بر ثانیه آسانسور این برج غول پیکر به همراه بلندی آن مورد توجه همگان قرار می گیرد.

برج های دبی

برج العربی

ساختمانی انسان نما ایده جدیدی است که در شهر دبی در دست ساخت قرار گرفته است. برج العربی در کنار فرودگاه Jabil Ali  ساخته می شود. هدف از ساخت چنین سازه ای استقبال از مسافران به هنگام فرود و بلند شدن هواپیما از فرودگاه است. این ساختمان که طرحی از شیشه و بتن است به شکل انسانی که لباس سنتی عربی بر تن دارد ساخته می شود. قسمت سر این سازه رستوران گردان و بقیه آن مخصوص دفاتر اداری و مغازه های خرده فروشی و رستوران است.

 

برج قرن ۲۱ دبی

در سال ۲۰۰۳ پروژه برج قرن ۲۱ دبی با عنوان بلندترین ساختمان مسکونی جهان شناخته شد. با ساخته شدن برج های یورکا در ملبورن استرالیا و کیو ۱در ساحل استرالیا این برج به رتبه سوم لیست بلندترین ساختمان های مسکونی جهان تنزل پیدا کرد. در حال حاضر این برج در خدمت کارکنان هواپیمایی امارات است. این آسمان خراش ۷ آسانسور دارد که با سیستم هوشمند خود نزدیک ترین آسانسور را به طبقه درخواستی ارسال می کند.

بازدید کنندگان تور دبی از اصفهان با اختصاص دادن وقت خود به بازدید از این سازه های غول پیکر می توانند لحظاتی فراموش نشدنی را برای خود رقم بزنند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید