تور مشهد از اصفهان
۱۷
دی
۱۳۹۶

آشنایی و آمادگی برای تور لحظه آخری مشهد از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 420 0
Rate this post

برای برخی مسافران شرکت در تورهای لحظه آخری از جمله تور لحظه آخری مشهد از اصفهان کمی مشکل و نیازمند تمهیدات خاص به نظر می رسد. در صورتی که این نوع برنامه های مسافرتی، از جمله ی راه و روش های جالبی هستند که در صورت داشتن کمی آمادگی، می توانند به سفری فوق العاده و لذت بخش تبدیل شوند.
همچنین نباید تصور کرد که تورهای لحظه آخری، نوعی سفر عجولانه و فوری با برنامه ریزی های لحظه آخری هستند. برخی گمان می کنند برنامه ریزی و هماهنگی این دسته از مسافرت ها ناگهانی است. این افراد بر اساس همین ذهنیت اشتباه، فکر می کنند به دلیل همین ناگهانی بودن هماهنگی ها، سفر با تور لحظه آخری مشهد از اصفهان یا برنامه های مشابه، چندان دلچسب و آرامش بخش نخواهد بود. در صورتی که می دانیم قبل از انجام هر کاری، آن کار مشکل و گاهی غیرقابل انجام به نظر می رسد، در حالی که با کسب کمی مهارت و آشنایی بیشتر، متوجه نادرست بودن نگرش قبلی خواهیم شد.

تور مشهد از اصفهان
در مورد تورهای لحظه آخری هم وضعیت به همین شکل است. در صورتی که بررسی کنیم و با دلیل و منشا تورهای لحظه آخری آشنا شویم، همچنین برای مسافرت در قالب چنین برنامه هایی یاد بگیریم که چه نوع روش ها و پیش نیازهایی باید فراهم گردد، می توانیم از تجربه ی سیاحتی و زیارتی خود به نحو احسن استفاده کنیم.
بد نیست بدانیم که تورهای لحظه آخری در واقع عمر چندان کوتاهی ندارند. از زمانی که برگزاری سفرهای زیارتی در قالب هیات و کاروان، تبدیل به تور شده است، دهها سال می گذرد. از همان زمان نیز مواردی پیش می آمده که امروزه می توانیم نام آن ها را تور لحظه آخری بگذاریم. به عنوان مثال ملموس، در مورد سفر زائرین و مشتاقان امام رضا (علیه السلام)، از سال ها پیش برنامه های تور مشهد برگزار می شده است. به ویژه از شهری مانند اصفهان که به دلیل پیشینه ی فرهنگی و مذهبی خاص، از قدمت خاص و قابل توجهی در سفر به مشهد برخوردار بوده و بخش قابل توجهی از میهمانان شهر مشهد را اهالی شهر و استان اصفهان تشکیل می دهند.
البته دلیل این موضوع، سابقه ی تحولات و رشد تمدن اسلامی در هر دو شهر اصفهان و مشهد بوده است. از این رو قرابت جالب توجه میان هر دو منطقه ی سپاهان و توس از قدیم، موجب تردد سیل علاقمندان به زیارت بارگاه مطهر رضوی از اصفهان به مشهد می گردد.
از زمان پیشرفت وسایل حمل و نقل عمومی و آسان تر شدن روش های سفرهای بین شهری، حرکت کاروان های قدیمی تر نیز به شکل تور مشهد از اصفهان در آمده است. این قالب جدید باعث شده تا هر ساله تعداد بیشتری از شهروندان امکان زیارت مشهد مقدس را پیدا کنند. از همان زمان، گاهی پیش می آمده که عده ای نتوانند در ساعات و یا روز آخر، خود را به وسیله ی سفر برسانند. در این صورت یک یا چند صندلی خالی در هواپیما یا اتوبوس یا قطار، و همچنین یک یا چند تخت خالی در هتل محل اقامت، بدون مسافر باقی می ماند. اگر شخصی پیدا می شد که بتواند در همان فاصله ی چند ساعت خود را برای سفر به مشهد آماده کند، از وی هزینه ی کمتری گرفته می شد و در واقع برنامه ی او، نام تور لحظه آخری مشهد از اصفهان به خود می گرفت.
همان طور که متوجه شدید، در همان زمان نیز موارد خاصی پیش می آمده که منجر به تبدیل تور به تور لحظه آخری می شده است؛ اما به خاطر اینکه وسایل ارتباط جمعی و شبکه های خبری مجازی مانند امروز گسترده نبودند، امکان اطلاع رسانی و انتشار فراخوان برای پذیرش مسافر در این تورها وجود نداشت. لذا در بسیاری از موارد، مسافری برای ثبت نام در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان وجود نداشت.
امروزه اما گزینه ی تور لحظه آخری، جزئی جدا نشدنی از برنامه های مسافرتی آژانس ها و دفاتر سیاحتی زیارتی است. این موسسات، همچنین اطلاعات مربوط به تور را در هر ساعت بر روی وبسایت و یا کانال تلگرامی خود قرار می دهند. از این رو، عده ای به عنوان مشتریان همیشگی این نوع سفرها وجود دارند که همواره صفحات مجازی این آژانس ها را کنترل نموده و به محض اطلاع از برگزاری تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، به سرعت ثبت نام می کنند.
باید توجه داشت که چمدان و اسباب و وسایل این افراد نیز آماده و در دسترس است و از قبل، تلاش کرده اند تا مایحتاج ضروری سفر را آماده نگاه دارند. همین ترفند، یکی از بهترین روش های همراه شدن با تورهای لحظه آخری است.
البته لازم به تاکید است که زمان کار این گروه از مشتریان نیز تا حد زیادی انعطاف پذیر بوده و در روزهای خاصی از سال، بدلیل فراغت شغلی و تحصیلی، آماده اند تا با یکی از برنامه های تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، به زیارت شهر امام رضا (علیه السلام) رهسپار شوند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید