تور دبی

آمادگی برای سفر با تور دبی از اصفهان

ارسال شده توسط: nazemi/ 1291 0
Rate this post

برای سفر به دبی با تور دبی باید مراحل زیر انجام گیرد:

  • تهیه پاسپورت و ویزا
  • ثبت نام در تور دبی
  • سفر!

شاید در نگاه اول، به نظر بیاید که این سه مرحله، گام های اصلی برای به انجام رساندن یک برنامه ی سفر به شهر شگفت انگیز دبی باشد.
در واقع شهر دبی به عنوان معروف ترین شهر میان امارات های متحده ی عربی، و به عنوان پایتخت یکی از این امارات شیخ نشین، توانسته است بسیاری از سوژه های گردشگری برای علاقمندان از سرتاسر جهان را گرد آورد. و از جمله ی این افراد، کسانی هستند که به عنوان مسافر تور دبی از اصفهان، به آنجا مسافرت می کنند.
با توجه به قابلیت ها و گستردگی و تنوع فراوان دیدنی های شهر دبی، به نظر می رسد که سه گام اشاره شده در ابتدا، کمی برای برآورد انتظار یک گردشگر علاقمند، تا حدی ناقص و غیر حرفه ای باشد.

تور دبی
به عبارت دیگر، برای وارد شدن به محیطی مملو از جذابیت های مختلف باید در مورد هر یک از این جذابیت ها اطلاعات لازم جمع آوری گردد. به همین ترتیب، یکی از موارد اصلی به عنوان آمادگی سفر به جزیره ی دبی، شناخت منطقه و شهر وسیع و ساحلی دبی خواهد بود.

سفر به قصد خرید

برای مشتریان تور دبی از اصفهان، یکی از مواردی که بیش از همه مورد توجه قرار می گیرد، شرایط خرید و بازارگردی در فروشگاه ها و بازارهای بسیار متنوع و وسیع شهر دبی است. این بازارها هر یک به تنهایی می تواند نیازهای کامل یک شهر کوچک را تامین کند و از این بابت دبی یکی از مقاصد اصلی برای خرید به حساب می آید.
اما باید توجه داشت که مسافرت و سیاحت می تواند تنها برای پرداختن به یک جنبه از سفر نباشد، و مسافر می تواند علاوه بر استفاده ی تجاری و تهیه مایحتاج و محصولات و کالاهای با کیفیت و دیدن آخرین تولیدات برندهای مختلف جهانی، نسبت به بهره مندی از سایر جاذبه ها و دیدنی های شهر دبی نیز برنامه ریزی و هماهنگی و اقدام کند.
به همین علت است که کسب اطلاعات و آگاهی های لازم پیش از سفر به دبی باید یکی از اصلی ترین مراحل آمادگی برای سفر به این شهر رویایی باشد. با توجه به تعدد و تنوع امکانات و سوژه های قابل بازدید آن جزیره، هر چقدر اطلاعات دریافتی کامل تر و جامع تر باشد، به همان میزان می شود انتظار لذت از مسافرتی پربارتر را داشت.

سفرنامه دبی

یکی از راه های این شناخت، مطالعه و بررسی سفرنامه و نظرات سایر گردشگران است. این سفر نامه ها که در وبلاگ ها و وبسایت های تخصصی یا عمومی منتشر شده اند،  در واقع تجربیات سفری افرادی است که آن شهر زیبا را بازدید کرده و توانسته اند اطلاعات خوبی در مورد منطقه ی دبی در اختیار قرار دهند. خوشبختانه امروزه هر کس می تواند صفحات شخصی خود در اینترنت را راه اندازی و مدیریت کند و بدون شک بسیاری از افراد که سیاحت به این شهر را تجربه می کنند، ممکن است در تریبون مجازی خود در مورد تجربه ای که داشته اند اطلاعات منتشر کنند. این اطلاعات شاید در حد یک عکس از یکی از خیابان های دبی به همراه چند کلمه توضیح غیر حرفه ای باشد تا چند صفحه شرح سفر توسط یک گردشگر حرفه ای.
مروری بر تمامی این اطلاعات، مسافر تور دبی از اصفهان را قادر می سازد تا با نگاهی بازتر و برنامه ای متمرکز تر و مشخص تر، زمان بندی لازم برای گردش در شهر دبی را تنظیم کرده و سفری پربار و لذتبخش را رقم بزند.

بهتر است برای مرور تجربیات دیگران و سفرنامه های قبلی، به مطالبی مراجعه شود که توسط گردشگران با تجربه و آشنا به دبی یا گردشگران حرفه ای نوشته شده است. چرا که این افراد نگرش بهتری نسبت به دیدنی ها و قابلیت های گردشگری شهر دبی دارند و توانسته اند به موضوعات مفید تر و کاربردی تری اشاره کنند که این موضوعات، حاوی نکات قابل استفاده ای برای مسافر تور دبی از اصفهان است.

 

برخی از این گردشگران به صورت انفرادی به مسافرت پرداخته اند و برخی دیگر همراه تورهای گردشگری دیگر بوده اند. مطالعه ی گزارش سیاحت افرادی که به صورت تک نفره یا دو نفره و مستقل بدون شرکت در تورهای گروهی به این شهر رفته اند، از آن جهت حائز اهمیت است که این عده بدون نگرانی از محدودیت زمان، تلاش داشتند هر یک از نقاط مبهم و زوایای دیده نشده ی شهر دبی را بازدید کنند و در محلات و خیابان ها و مناطقی به گشت و گذار بپردازند که معمولا فرصت آن برای معرفی به مسافران تورهای مسافرتی شبیه همراهان تور دبی از اصفهان بدلیل اطلاعات ناچیز و یا زمان کم و فشردگی برنامه ها، امکان پذیر نیست. در نتیجه اگر یکی از مکان های دیدنی در این قبیل سفرنامه های مورد علاقه برای مسافر تور دبی از اصفهان نیز باشد، سعی می کند با کمی جابجایی در برنامه ای که از پیش تنظیم کرده، آن نقاط کمتر دیده شده را نیز در دستور بازدید و سیاحت خود بگنجاند. از مزایای سفر گروهی با تور دبی از اصفهان دستیابی به اطلاعات سایرین در سفر است. همچنین جاذبه های تفریحی و گردشگری به صورت گروهی لذت بیشتری نسبت به سفر تک نفره دارد.

تور دبی
اما در حالت دوم، یعنی مطالعه ی تجربیات کسانی که با تور به شهر دبی رفته اند، علاوه بر آشنایی بهتر با شهر دبی، اطلاعات و نکات خوب و مفیدی در مورد امکانات، خدمات، تفاوت ها و معیارهای تورهای دبی از طرف آژانس های مختلف قابل استخراج خواهد بود. در حقیقت بررسی و تحلیل عملکرد تورها با استفاده از مجموعه نظرات مشتریان قبلی یکی از بهترین و منصفانه ترین راه های شناخت و ارزیابی هر برنامه است. چرا که معمولا برآیند نظرات تعداد قابل توجهی از افراد، می تواند ذهنیتی واقع بینانه تر و به دور از جانبداری و غرض ورزی داشته باشد.
از طرف دیگر، گاهی ممکن است از تور و آژانس برگزار کننده ی آن، انتظارات و توقعات خاصی مدنظر باشد که اصلا در حیطه ی وظایف و اختیارات و حتی در چارچوب الزام های قانونی و قراردادی برگزارکنندگان نیست. به این معنی که ممکن است با ثبت نام در یکی از تورها مانند تور اصفهان به دبی، تصور مشتری فضایی بسیار ایده آل و خدمات و امکاناتی بسیار بیشتر از آنچه باشد که آژانس موظف به ارائه و رعایت آن است، در صورتی که با تحلیل دقیق تر تجربیات دیگران، مسافر متوجه می شود که برخی از توقعات نمی تواند درست باشد و خدمات تور طبق قرارداد و محدودیت های برگزار کننده، کمتر از آن حدی می باشد که وی تصور آن را داشته است.

 

مستند جاذبه های دبی

علاوه بر مطالعه ی تجربیات سایر گردشگران، تماشای فیلم های مستند و یا سفرنامه های تصویری افرادی که به ضبط تصاویر و ساخت ویدئو از سفر خود همت گماشته اند، یکی دیگر از منابع خوب جمع آوری اطلاعات برای شرکت کنندگان در تور دبی از اصفهان است. چرا که هیچ مرجعی بهتر از تصاویر مستند نمی تواند شناخت درست و ملموسی از مقصد سفر به بیننده ارائه دهد. امروزه با گسترش وبسایت های پخش رایگان ویدئو ها و تیزرهای گوناگون، دست یابی به این قبیل تصاویر و ویدئو ها با کمی جستجو به آسانی امکان پذیر خواهد بود و در کمتر از دو یا سه ساعت، می شود به حجم زیادی از اطلاعات در مورد شهر دبی دست یافت.
شهر دبی علاوه بر دارا بودن پاساژها و مراکز خرید، بدلیل تنوع امکانات و مکان های تفریح، بازی، ورزش و سرگرمی نیز در نوع خود بی نظیر و مورد توجه بسیاری از مشتریان تور دبی از اصفهان است. برخی از این مکان ها به صورت طبیعی جزئی از مواهب خدادادی شهر دبی به حساب می آیند که از آن جمله می توان به سواحل و صحراهای زیبای آن اشاره کرد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید