تور لحظه آخری مشهد از اصفهان
۲۹
دی
۱۳۹۶

آمادگی سریع برای زیارت در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 434 0
Rate this post

شاید هنوز برای خیلی از افرادی که به زیارت یا سیاحت در گردشگاه های مختلف کشور ایران و یا حتی کشورهای دیگر علاقه دارند، استفاده از تور یکی از روش های ناشناخته و مورد تردید باشد. به ویژه آن که در سال های اخیر عنوان تورهای لحظه آخری در میان سایر گزینه ها و برنامه های پیشنهادی آژانس های مسافرتی، جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.
بد نیست بدانیم که تصور قدیمی راجع به تور، چندان هم درست نیست. شاید یکی از دلایل این تصور، ناشناس بودن سایر شرکت کنندگان و همسفران باشد. به این معنی که درصد قابل توجهی از ایشان، آشنا نیستند. البته این مورد دلیلی قابل قبول و منطقی به حساب نمی آید. در حال حاضر، بسیاری از علاقمندان به سفر، تلاش می کنند تا با همراهی تعدادی از افراد خانواده یا دوستان و آشنایان خود، در یکی از تورهای سیاحتی ثبت نام و شرکت کنند. به این ترتیب حتی گاهی یک خانواده ی پر جمعیت یا گروهی سی و چند نفره از دوستان صمیمی، یک تور کامل به مقصد مورد نظرشان را به خود اختصاص داده اند.
از جمله مهم ترین مزایای این روش مسافرتی، کاهش چشمگیر قیمت تمام شده برای هر فرد شرکت کننده می باشد. دلیل این کاهش هزینه نیز تقریبا واضح است: سرشکن شدن کل هزینه ی سفر به تعداد بیشتری از شرکت کنندگان. با این حساب، هر چه تعداد افرادی که به گروه برگزاری تور ملحق می شوند بیشتر باشد، هزینه های ثابت کمتر محسوس خواهند بود.
همان گونه که گفته شد، از جمله انواع روش های جدید در برگزاری این تورهای سیاحتی و زیارتی، تور لحظه آخری است و از جمله تورهای لحظه آخری پر طرفدار، تور لحظه آخری مشهد از اصفهان یا تهران یا سایر شهرهای مبدا می باشد. علاوه بر اینکه هنوز در فرهنگ گردشگری بسیاری از ایرانیان و گروه های خانوادگی و دوستانه، شرکت در تور نهادینه نشده است، همراه شدن با تور لحظه آخری مشهد از اصفهان نیز می تواند بیش از پیش مورد شناخت و استقبال زائرین حرم رضوی باشد.

تور لحظه آخری مشهد از اصفهان
شهر مشهد از زمان های قدیم به عنوان مقصدی زیارتی برای علاقمندان به زیارت بارگاه مطهر رضوی مطرح بوده است. این شهر در منطقه ای که به نام طوس شناخته شده بود، بخش مهمی از تاریخ اسلام و به خصوص تشیع را در خود جای داده است. برای آن گروه از مسافران علاقمند به سیاحت تاریخ و فرهنگ مشهد، علاوه بر زیارت حرم امام رضا (ع)، گشت و گذار در مناطق تاریخی و کهن این شهر، جذابیت خاص خود را دارد.
اگر به عنوان مسافر تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، راهی این شهر مقدس شده اید، بد نیست پیش از سفر، کمی در مورد پیشینه و دیدنی های مشهد اطلاعات جمع آوری کنید. هرچند بخش قابل توجهی از مطالب مربوط از آژانس و دفتر سیاحتی مجری تور قابل پرس و جو می باشد، با این حال می توان سایر موارد را از طریق اینترنت یا در کتاب ها و مجلات مربوط، استخراج کرد.
خوشبختانه با گسترش فضای مجازی و امکانات و تکنولوژی های پیشرفته ی اطلاع رسانی، زمینه های خوبی برای تبادل اطلاعات میان گردشگران مختلف فراهم شده است. ممکن است در نگاه اول، زیارت شهر مشهد سفری ساده بنظر بیاید که نیاز به آگاهی و پیش نیازهای اطلاعاتی خاصی ندارد، اما اگر کمی در مورد سوابق این شهر و جاذبه های دیدنی آن تحقیق کنید، متوجه غنای فرهنگی و گردشگری آن خواهید شد. حتی برای سفر با تور لحظه آخری مشهد از اصفهان نیز، می توان برنامه ای از پیش تنظیم شده آماده کرد و سپس بر اساس آن، از سفر لذت برد.
برای برخی از علاقمندان به سفر با تورهای زیارتی، سوالاتی در مورد آمادگی برای شرکت در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان یا بطور کلی تورهای لحظه آخری پیش می آید. در حقیقت بخشی از این آمادگی، مربوط به مشغله و زمان های آزاد مسافران است. برخی از افراد از نظر زمان اشتغال یا تحصیل، فرصت های آزاد زیادی برای سفرهای چند روزه دارند. برخی نیز می توانند براحتی و در اولین فرصت، زمان های کار و مشغله ی خود را جا به جا کنند. برای این گروه، شرکت در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان بسیار آسان تر خواهد بود. چرا که تور لحظه آخری تنها چند ساعت مانده به حرکت اعلام می شود. از طرف دیگر، بهتر است چمدان و اسباب مسافرت به خصوص لوازمی مانند پوشاک و …، همیشه در دسترس باشند تا بلافاصله پس از اعلام فراخوان، قابل جمع آوری سریع باشند.

تور لحظه آخری مشهد از اصفهان
از جمله برنامه هایی که می تواند منجر به سفری پرخاطره برای مسافر مشهد گردد، گشت و گذار و خرید در بازارهای قدیمی و جدید این شهر است. علاوه بر بازارگردی، توجه داشته باشید که تعدادی از دیدنی های مهم خراسان رضوی، در اطراف مشهد واقع شده اند. از جمله می توان به آرامگاه خیام، روستای کهن کنگ، برج رادکان و مقبره ی حکیم عمر خیام نیشابوری اشاره کرد. پیشنهاد می شود بازدید از یک یا تعدادی از این مواهب ارزشمند فرهنگی، را جزو فهرست سوژه های گردشگری خود قرار دهید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید