آمادگی فوری برای تور لحظه آخری مشهد از اصفهان

ارسال شده توسط: nazemi/ 1070 0
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

رنک هتل

نام هتل

پرواز

تاریخ

قیمت (تومان)

**
پارادایس
تابان
۳ شب
۹۷۰٫۰۰۰
***
هتل عماد
تابان
۳ شب
۱٫۰۹۰٫۰۰۰
***
منجی ۳ ستاره منو سلف
تابان
۳ شب
۱٫۲۰۰٫۰۰۰

بسیاری از خانواده های ایرانی، سفر به شهر مشهد را جزو برنامه های سالیانه ی خود قرار داده اند. تعداد قابل توجهی از افراد نیز ممکن است طی قرار ها و هماهنگی های مشخص، به همراهی دوستان یا همکاران خود هر ساله به زیارت این شهر مذهبی و تاریخی رهسپار شوند. در حقیقت شهر مشهد را می توان مهم ترین و شناخته شده ترین پایگاه زیارت در کشور ایران دانست. گواه این ادعا نیز چند میلیون مسافری است که هر سال به قصد زیارت حرم رضوی (ع) راهی استان خراسان می شوند.

استقبال چشم گیر مسافران از تور مشهد

از جمله موضوعات مهمی که باعث شده تا استقبال از شهر مشهد هر ساله رو به افزایش رفته و امکانات و شرایط مهمان پذیری این شهر به صورت مدام توسعه یابد، گسترش برنامه های تورهای مسافرتی به مقصد این شهر است. در سال های اخیر، تعداد آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی زیادی نسبت به گنجاندن تور مشهد از شهر خود اقدام کرده اند. یکی از شهرهایی که بیشترین میزان همراه شدن با انواع تورهای مشهد را دارد، شهر اصفهان است. این شهر نیز در مرکز ایران و به عنوان یکی از اصلی ترین خواستگاه های تشیع به ویژه از زمان صفویان، همواره مشتریان و مشتاقان زیادی برای سفر به مشهد و زیارت بارگاه امام هشتم (ع) داشته است.

همان طور که اشاره شد، بسیاری از خانواده ها و گروه های دوستانه، سفر به مشهد را جزو برنامه های ثابت سالیانه ی خود قرار داده اند. به این معنی که هر ساله در زمانی مشخص و از پیش تعیین شده، به زیارت حرم امام رضا (ع) راهی می شوند. برخی از افراد حتی با همکاران و هم صنفان خود قرار گذاشته اند تا زیارت امام هشتم را در دستور کار منظمی انجام دهند. برای تمام این افراد، شرکت در تور مشهد جزو بهترین راه حل هایی است که می تواند خواسته و برنامه ریزی ایشان را محقق کند. از جمله روش هایی که در سال های اخیر موجب شده تا استقبال از سفر به شهر مشهد به شکل دیگری نیز رونق یابد، برگزاری تور لحظه آخری مشهد از اصفهان است. استقبال از این تور نشان داده است که تعداد قابل توجهی از علاقمندان این سفر زیارتی، با توجه به مشغله ی کار و تحصیل، از برنامه هایی که قیمت مناسب تری دارند استفاده خواهند کرد.

تور لحظه آخری مشهد از اصفهان

کسب اطلاع از تور مشهد از اصفهان

استقبال مسافران در تور مشهد از اصفهان

مفهوم تور لحظه آخری

تور لحظه آخری مشهد از اصفهان به معنای برنامه ریزی برای برگزاری تور در ساعات پایانی مانده به پرواز هواپیما نیست. تور لحظه آخری به طور کلی اشاره به ظرفیت محدود باقی مانده در روز و ساعات پایانی ثبت نام دارد. به بیان واضح تر دلیل نام گذاری این نوع سفر به معنای ناگهانی بودن تصمیم برای برگزاری آن نیست. می توان این گونه تعریف کرد که تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، گزینه ای جدید برای افرادی است که می خواهند از صندلی های خالی به جا مانده از تور اصلی، با قیمت کمتر استفاده کنند. در واقع این تور به عنوان یک بازی برد برد میان برگزار کننده و مشتری مطرح می شود. چرا که از طرفی هزینه های ثابت اجرای برنامه ی مسافرتی که بر عهده ی متولیان و دفتر یا آزانی است، جبران می شود. از طرف دیگر، مشتریان با پرداخت قیمت کمتر، در یک مسافرت گروهی با امکانات و خدماتی که سایر مشتریان تور از آن برخوردارند، استفاده می نمایند.

بدون در نظر گرفتن قیمت پایین تر این برنامه، یکی از مشکلاتی که برای برخی از مخاطبین آگهی تور لحظه آخری وجود دارد زمان کم از لحظه ی انتشار اگهی تا هنگام پرواز هواپیما است. این فاصله ی زمانی در حقیقت اصلی ترین و تنها فرصتی است که مسافر در اختیار دارد. در این فاصله باید علاوه بر هماهنگی برای فراغت در طول مدت برنامه، نسبت به جمع آوری لوازم و وسایل ضروری و اسباب سفر خود اقدام کند. برخی از افراد وسواس خاصی برای سفر داشته و بیش از یک روز زمان برای مهیا کردن مایحتاج و بستن چمدان خود نیاز دارند. در نگاه اول، این گونه برداشت می شود که این افراد اصلا قادر به شرکت در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان یا هر تور مشابه دیگری نیستند. در صورتی که با کمی تمرین و در نظر گرفتن چند ترفند ساده، می توان در این گونه سفرها نیز با دیگران همراه شد. یکی از مهم ترین گام ها، تلاش برای کسب اطلاع و آگاهی از مقصد سفر است. این اطلاعات و مطالبی که مسافر پیش از شرکت در تور مطالعه می کند، کم خواهند کرد تا زمان بندی و سوژه هایی که قرار ات علاوه بر زیارت، بازدید شوند، بهتر و شفاف تر معین گردند. در نتیجه گردشگر متوجه خواهد شد که چه لوازمی برای کدام قسمت از برنامه ی خود نیاز خواهد داشت. همچنین استفاده از یک نقشه و یک دفترچه یادداشت پیش از عزیمت با تور لحظه آخری مشهد از اصفهان و نوشتن نکات و مناطق یا مراکز دیدنی و تنظیم برنامه ی مشهد گردی، می تواند بسیار مفید باشد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید