تور دبی از اصفهان

از دبی چه سوغاتی با خود بیاوریم؟

ارسال شده توسط: nazemi/ 753 0
Rate this post

سالانه میلیون ها توریست  از سراسر دنیا به شهر مدرن دبی مسافرت می کنند و هر کس هم انگیزه خاصی برای سفر دارد، اما یکی از نکاتی که در همه ی سفرها خصوصا سفر با تور دبی از اصفهان حائز اهمیت بوده، سوغات و اشیا شاخص آن منطقه است. تحفه هایی که همیشه سفر را در ذهنمان جاویدان می کنند و هدیه دادن آن ها به اقوام و اطرافیان اسباب شادمانیشان را فراهم می نماید.

بهترین سوغات دبی، از صنایع دستی تا خوراکی های خوشمزه

چالشی که پیش از سفر به مکانی نو اغلب با آن روبه رو هستیم، عدم آشنایی کافی با صنایع دستی و یا سوغات ناب منطقه است. در حقیقت سوغات فرهنگ و رسوم یک ملت را در خود جای داده است؛ حال می خواهد یک کلاه ساده باشد یا جواهرات گران قیمت.

کشور امارات متحده  عربی و به خصوص شهر مدرن دبی، مملو از مراکز خرید، بازار و فروشگاه های رنگارنگ است که گردشگران تور قسطی دبی از اصفهان را گیج و مبهوت خود می کند. می خواهیم در این مطلب با برجسته ترین سوغات دبی آشنا شویم.

  • مجسمه برج خلیفه

برج خلیفه یکی از مهم ترین جاذبه های شهر دبی به شمار می رود و به نوعی نماد این شهر پر زرق و برق است. به دلیل جلوه با شکوه و بلند آوازه برخ خلیفه که یکی از افتخارات معماری بشمار می رود، ماکت این برج در ابعاد کوچک تر برای عرضه به مسافران تور دبی ساخته شد تا آن را خریداری کرده و به عنوان یادگار از شهر دبی به دیار خود ببرند.

این مجسمه ها بیشتر برای تزیین استفاده می شوند اما گاهی کارایی های دیگری مانند جا سوئیچی، چراغ خواب، جعبه های موزیکال و … هم دارند.

تور دبی از اصفهان

  • خرما

دبی در منطقه ای گرم سیری قرار دارد و طبیعی است که خرما در این منطقه کشت خوبی داشته باشد. خرمای دبی در سراسر کشور امارات بی مانند است و خرماهای این منطقه بیشتر با آجیل و شکلات پر می شوند که طعمی متفاوت و زبان زد را برای مسافران تور دبی از اصفهان در بر خواهد داشت.

این خرماها با نام بتییل  که یکی از برترین برندهای خرمای دبی است هم شناخته می شوند. بدون شک خرمای دبی شیرین ترین سوغاتی است که می توانید از این شهر برای دوستان و آشنایان خریداری نمایید.

  • بوخور

بوخور برای همه ما آشناست و در زمان هایی که مشکلات تنفسی برایمان به وجود می آید از آن استفاده می کنیم. درختی در دبی وجود دارد به نام آگار. از پوست تنه این درخت استفاده های متفاوتی می شود؛ یکی از کاربرد های پوست درخت آگار، تهیه عود و استفاده در صنایع عطر سازی است.

عصاره پوست این درخت به عنوان یکی از بهترین بوخور ها برای افراد با مشکلات تنفسی شناخته شده است . همچنین می توانید عطر با عصاره این درخت را خریداری کرده و به عنوان سوغاتی از این شهر برای دوستان و عزیزانتان که نتوانسته اند شما را در تور قسطی دبی از اصفهان همراهی کنند ببرید.

تور دبی از اصفهان قسطی

  • شکلات شتری

شکلات بخشی از سوغات دبی است. شکلات هایی با طرح شتر از جمله مشهور ترین شکلات های این شهر هستند که گردشگران تور دبی از اصفهان هر زمان که به این شهر مدرن سفر می کنند از خرید آن قافل نخواهند شد.

این شترهای کوچک در انواع و اقسام جعبه های کوچک و بزرگ به فروش می رسند و با نام شکلات شتری شهرت دارند. در برخی از این شکلات ها از شیر شتر استفاده کرده اند، شاید اشیا و سوغات گوناگونی در این شهر بزرگ به چشمتان بخورد اما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما شکلات های شتری را مزه کنید؛ سوغاتی که در هیچ جای دنیا همتایی ندارد.

  • ساعت شنی

انواع و اقسام اجسام ساخته شده از شیشه که برای تزیین و زیبایی منزل استفاده می شوند، مانند مجسمه های شیشه ای، جاشمعی و … از بهترین گزینه های سوغات دبی هستند. یکی از این وسایل که بین گردشگران از محبوبیت بیشتری برخوردار است، ساعت های شنی هستند. این ساعت ها که با قیمت های بسیار کمی در دبی به گردشگران تور قسطی دبی از اصفهان فروخته می شود، اغلب دارای طرح هایی از شتر بوده که بیانگر سبک زندگی مردم عرب است.

از شن های رنگی در ساخت این ساعت ها استفاده می کنند تا بیشتر جلب توجه کنند، این سوغات های کوچک می توانند یکی از بهترین وسایل تزئینی خانه ی شما و دوستانتان باشند.

تور قسطی دبی از اصفهان

  • خنجر

خنجر عربی یکی از سوغاتی های شهر دبی است که از تاریخ و سبک زندگی اعراب این منطقه نشات می گیرد.

خنجر هایی با کنده کاری های زیبا می توانند سوغات خوب و مناسبی جهت کاربرد های تزئینی برای دوست و آشنا باشند. می توانید آن ها را از فروشگاه های سوغاتی دبی در اندازه و قیمت های مختلف تهیه کنید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید