تور لحظه آخری مشهد از اصفهان
۰۲
بهمن
۱۳۹۶

اصفهانی ها و امام رضا (ع) در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 533 0
Rate this post

اگر به قصد زیارت بارگاه امام رضا (ع) قصد سفر به استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد را دارید، با چند روش مختلف می توانید به ایده ی خود لباس عمل بپوشانید و آن را اجرا کنید. بدون شک، یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین سفرهای دوستانه یا خانوادگی در میان ایرانیان، سفر به شهر مشهد است. در میان انواع سفرهای مشهد نیز، سفر با همراهی گروهی از همکاران، آشنایان یا اقوام و اعضای خانواده، حال و هوای مطلوب تر و جذاب تری دارد. به عبارت دیگر، زیارت گروهی حرم مطهر امام هشتم (ع) از طرفداران بیشتری برخوردار است. به نظر می رسد این شیوه ی زیارت، آرامش و بهره مندی معنوی بیشتری نیز نسبت به زیارت فردی به دنبال خود داشته باشد.

شهر مشهد، معروف ترین و محبوب ترین شهر زیارتی کشور ایران به حساب می آید . دلیل این محبوبیت نیز کاملا واضح و مبرهن است: این شهر محل شهادت و بارگاه امام رئوف شیعیان بوده و منش و لطف آن حضرت برای ایرانیان و مسلمانان، وجهه ی بسیار مهمی را به این شهر داده است؛ تا جایی که همگان، این معصوم عزیز شیعه را به نام ضامن آهو می شناسند و عطوفت و رحمت وی زبانزد و سمبلی از شفقت برای عموم مسلمین و اهالی سرزمین ایران است.

تور لحظه آخری مشهد از اصفهان

از جمله روش هایی که می تواند برای زیارت آن امام همام مدنظر قراتر گیرد، مسافرت با تورهای زیارتی است. یکی از آن ها تور مشهد از اصفهان است و البته یکی از شیوه های بسیار پر مخاطب نیز تور لحظه آخری مشهد از اصفهان می باشد. دلیل این موضوع، پیوستگی دیرینه ی اهالی شهر اصفهان با مقام و منزلت علی ابن موسی الرضا (ع) بوده و تعدد کاروان های زیارتی از شهر اصفهان به مشهد الرضا نیز نمایانگر این میزان استقبال و توجه است. انگیزه سفر به مشهد با تور لحظه آخری مشهد از اصفهان صرفه جویی در هزینه های سفر و بهره مندی از امکانات هتل همتراز تورهای مشهد از اصفهان با هزینه بیشتر است.

ساحت هشتمین امام شیعیان، همواره در نزد اهالی شهر اصفهان والا بوده و همیشه برای کسانی که توانایی سفر زیارتی دارند، سوژه ای مهم برای گذراندن سفرهای چند روزه محسوب می شده و می شود. این پیوند معنوی باعث شده تا خدمات و امکاناتی از طرف دفاتر سیاحتی و زیارتی، روند رو به رشدی مداوم داشته باشد. از همین رو، برگزاری انواع سفرهای زیارتی در قالب کاروان اصفهان به مشهد یا تورهایی از جمله تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، به صورت پیوسته در حال فراگیر شدن و گسترش هستند.

روحیه و فضای اجتماعی شهر اصفهان، همیشه با جریانات و مناسبت های مذهبی عجین بوده و ارتباط عمیقی داشته است. به علاوه این که سابقه ی تاریخی دو شهر و حاکمانی که در طول تاریخ بر اصفهان حکومت کرده اند، نشان دهنده ی پیوند جالب توجهی میان مردم و بزرگان دینی و ائمه ی اطهار بوده است. به عنوان نمونه، نقل است که شاه عباس صفوی، به دلیل علاقه به مقام امام رضا (ع)، با پای پیاده به توس می رفته تا حرم ایشان را زیارت کند. با مرور این گونه سوابق تاریخی، متوجه می شویم که چرا هر سال بر تعداد برگزار کنندگان سفرهایی چون تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، افزوده می شود.

همان طور که اشاره شد، برای زیارت حرم رضوی، شیوه ها و انواع سفر قابل برنامه ریزی و اجرا هستند. مثلا برخی از اهالی یک فامیل، می توانند به صورت دسته جمعی برای رزرو یک اقامت گاه یا سوئیت با یکدیگر هماهنگ شده و راهی شهر مقدس مشهد گردند. همچنین ممکن است تعدادی از دوستان یا همکاران، برای کرایه یک اتوبوس دربستی یا چند کوپه ی قطار و یا تعدادی صندلی هواپیما، اقدامات لازم را انجام دهند و راهی شهر امام هشتم گردند. اما شرکت در تورهای مشهد، از جمله شرکت در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، مزیت ها و فواید خاص خود را دارد.

تور لحظه آخری مشهد از اصفهان

البته لازم به ذکر است که تقریبا تمامی تورهای لحظه آخری، با ظرفیت محدود برگزار می شوند. به این معنی که ظرفیت های خالی مانده ی یک تور که آن را تبدیل به تور لحظه آخری مشهد از اصفهان یا هر لحظه آخری دیگری می کند، به تعداد فراوان نیستند. اما موضوع غیر قابل انکار، قیمت پایین این نوع برنامه هاست. مشتاقان سفر به شهر مشهد، می توانند با زیر نظر گرفتن آگهی های مختلف تور و تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، در زمان مناسب یکی را انتخاب کرده و با همراهی آن، رهسپار خطه ی توس و خراسان گردند.

نباید فراموش کنیم که همراه شدن با تور لحظه آخری مشهد از اصفهان و پرداخت هزینه های کمتر، به معنی بهره مندی از امکانات و خدمات ضعیف تر نبوده و نوع و مشخصات بلیط و ویژگی های هتل یا محل اقامت، باید پیش از سفر با پرس و جو از کارشناس آژانس مجری، بررسی گردد. چرا که پس از آغاز برنامه و در صورت مشاهده ی مواردی که با سلیقه و خواست مشتری هماهنگی و تطابق ندارد، دیگر امکان جابه جایی و تغییرات بسیار مشکل و تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید