تور کیش از اصفهان
۲۳
دی
۱۳۹۶

افزایش استقبال از تور کیش از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 635 0
Rate this post

در سال های گذشته، مسافرت با تورهای سیاحتی به مقصدهایی که برای تفریح و سرگرمی و استراحت در نظر گرفته می شود، مانند این اواخر مورد استقبال نبود. چرا که عموم هم وطنان با خودروی شخصی و در قالب سفرهای دوستانه یا گروهی، تصمیم به سفر می گرفتند. پس از گذشت چند سال و آشنایی تعداد بیشتری از مردم با مزیت ها و خدمات تورهای سیاحتی، مانند تور کیش از اصفهان، این برنامه ها با استقبال بیشتری مواجه شد.
جزیره ی کیش در جنوب استان هرمزگان و در میان آب های نیلگون خلیج همیشگی فارس، معروف ترین و شناخته شده ترین گردشگاه تفریحی برای ایرانیان در طول چند دهه ی گذشته بوده است. از زمان قبل از انقلاب، می توان این جزیره را یکی از مهم ترین مقصد های سیاحت و سفر اهالی شهرهای مختلف به ویژه کلان شهرهای کشور دانست.
به این ترتیب، نمی توان ادعا کرد که برگزاری تور کیش از اصفهان یا از تهران و یا از سایر شهرهای بزرگ و کوچک، سابقه ای کوتاه دارد. اما با این حال، بسیاری از مسافرت های قبلی با برنامه ریزی و هماهنگی شخصی یا خانوادگی انجام می شده است. به عنوان مثال، عده ای از افراد فامیل و یا تعدادی از دوستان تصمیم به سفر تفریحی می گرفته و با خودروی سواری، اتوبوس، قطار یا هواپیما، به بندر عباس و سپس کیش عازم می شده اند.
پس از جنگ تحمیلی، با ادامه ی مسافرت به این جزیره ی زیبا، مقدمات تبدیل این منطقه به قطب آزاد تجاری و گردشگری فراهم شد و در دوره های بعد از آن، به ویژه در دهه ی ۷۰ خورشیدی، تعداد هتل ها و رستوران ها و زیرساخت های گردشگری کیش افزایش یافت. تا جایی که اکنون بیش از چهل هتل و اقامت گاه با رتبه ها و امکانات و خدمات مختلف، به پذیرایی از مسافرین می پردازند. به همین دلیل، برگزاری تور کیش از اصفهان و یا به طور کلی تورهای سیاحتی از نقاط مختلف کشور به این نگین طبیعی در میان دریای فارس، رونق و گسترش قابل توجهی گرفته است.

تور کیش از اصفهان
به عبارت دیگر می توان گفت اشتیاق ایرانیان و حتی گردشگران غیر ایرانی برای سفر به جزیره ی کیش موجب پیشرفت شرایط مسافر پذیری منطقه شده و پیشرفت این شرایط نیز متقابلا بر توسعه و زیاد تر شدن آژانس ها و دفاتر تور کیش از اصفهان، تاثیر مثبت گذاشته است. این تاثیر دو سویه، موجب شده تا تعداد افرادی که ترجیح می دهند با تور به کیش سفر کنند نیز افزایش یابد.
یکی از نکات مهمی که پیش از این برای سفر به کیش بسیار حائز اهمیت بود، آب و هوای گرمسیری و هوای شرجی جزیره به شمار می رفت. از این بابت، زمان سفر به جزیره، مهم ترین معیاری بود که برای علاقمندان مدنظر قرار می گرفت. به همین ترتیب، سفر به کیش در ماه های گرم سال چندان مورد توجه نبود.
در سال های اخیر، به ویژه از زمان تبدیل جزیره به قطب نمونه ی گردشگری و منطقه آزاد تجاری، نمی توان این معیار را چندان مهم مانند گذشته به حساب آورد. چرا که با توجه به امکانات رفاهی و تجهیزات تهویه و سرمایش در تمامی هتل ها، پاساژها و مراکز پر تردد، موضوع گرمسیر بودن کیش دیگر مانند قبل مشکل ساز نیست.
تمامی عواملی که در بالا به آنها اشاره شد، این زمینه را فراهم کرده تا اهالی شهرهایی مانند اصفهان و …، برای شرکت در تور کیش از اصفهان آمادگی و تمایل بیشتری از خود نشان دهند. هر چند سیاحت کیش در فصل سرما دلپذیر تر است، با این حال در تمام طول سال، تورهای مختلف به مقصد کیش با تعداد شرکت کنندگان بالا برگزار می گردد. یکی از عوامل این موضوع، زمان های خاص حراجی ها و جشنواره های خرید در کیش است. این جشنواره ها و حراجی های دوره ای حتی در فصول گرم نیز از طرفداران زیادی برخوردارند.

تور کیش از اصفهان
علاوه بر پاساژگردی و خرید در کیش، آنچه باعث می شود عده ی زیادی برای سفر به این منطقه، در تور کیش از اصفهان ثبت نام کنند، استراحت و تفریح و سرگرمی است. شرایط و تجهیزات ورزش و سرگرمی در جزیره تا حد قابل قبولی موجب شده تا بسیاری از مردم به ویژه جوانان، کیش را به عنوان مقصد تفریحی خود برگزینند. برخی از این شرایط، به دلیل موقعیت طبیعی و ویژگی های خدادادی کیش، مورد توجه است. از جمله ای این ویژگی ها، می توان به سواحل مرجانی اشاره کرد. این سواحل محل مناسبی برای انجام انواع ورزش های ساحلی، بازی های آبی و تفریحات دریایی برای افراد عادی و ورزشکاران حرفه ای محسوب می شوند. رستوران ها و کافه های کیش، پاتوق مناسبی برای آن دسته از مشتریان تور کیش از اصفهان هستند که برای تجربه های شک گردی به این سفر مبادرت کرده اند. همچنین آثار تاریخی و دیدنی های طبیعی و باستانی جزیره، برای علاقمندان به گردشگری تاریخی و طبیعی، سوژه هایی هستند که طرفداران خاص خود را به کیش فرا می خوانند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید