تور لحظه اخری مشهد از اصفهان

انگیزه سفر به مشهدالرضا در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان

ارسال شده توسط: nazemi/ 1368 1
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

تا چند سال پیش، برگزاری تورها و کاروان های سیاحتی و زیارتی به مقصد شهر مقدس مشهد به شیوه سنتی انجام می گرفت. از طرف دیگر، برای اطلاع رسانی از برنامه ی آن تورها و کاروان ها، روش های نوین در فضای مجازی مرسوم نبود. با توجه به این موارد، عموم مردم در مورد موضوعی به نام تور لحظه آخری مشهد از اصفهان یا تهران یا هر یک از شهرهای دیگر کشور، اطلاع چندانی نداشتند.

زائران امام رضا (ع) همراه با تور لحظه آخری مشهد

شهر مشهد از قرون اولیه اسلامی، پایگاه مهمی برای شیعیان و مقصد بسیار ارزشمندی برای زائرین و شیفتگان اهل بیت (علیه السلام) بوده است. این شهر در ناحیه توس یا خراسان که امروزه استان خراسان رضوی نام دارد، قرار دارد. خطه توس در شمال شرقی سرزمین کهن ایران واقع شده و البته در گذشته های دور، منطقه ای میان بخش مرکزی ایران و آسیای میانه بوده است. خراسان و توس گذرگاه سپاه اسلام برای دستیابی به نواحی ماوراء النهر به حساب می آمده و در نتیجه پس از ورود اسلام به این نواحی، پایگاه نظامی آنها در این ناحیه توسعه پیدا کرد. پس از حضور و شهادت امام هشتم (علیه السلام) در این محل، آن را به نام مشهد الرضا و سپس مشهد می شناختند. آشنایی با تاریخ و پیشینه ی چگونگی شکل گیری و توسعه ی شهر مشهد برای مسافران این شهر از جمله همراهان تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که با کسب آگاهی از این موضوع، زائران همراه این برنامه خواهند توانست با شناخت و ذهنیت بهتری سیاحت و زیارت خود را انجام دهند.

تور لحظه اخری مشهد از اصفهان

انگیزه شما از سفر به مشهد چیست؟ زیارت یا سیاحت

یکی از اصلی ترین مواردی که برای هر سفر می بایست توسط مسافر مورد توجه و دقت باشد، این است که با چه انگیزه ای و به کدام مقصد رهسپار می شود. به عبارت بهتر، شناخت بهتر شهر یا منطقه مقصد، جزئی جدا ناشدنی از پیش نیازهای سفر را تشکیل می دهد. گاهی اوقات برخی از سفر ها ممکن است به سمت شهر یا روستایی شناخته شده و معروف باشد؛ اما با این حال، بررسی و واکاوی دلیل این معروفیت و ویژگی های منحصر به فرد آن محل، تاثیر مهمی در برنامه ریزی سفر دارد. برای مسافر تور لحظه آخری مشهد از اصفهان نیز، این اهمیت پابرجا خواهد بود. هر چند شهرت مشهد و دلیل نامگذاری آن برای بسیاری از اهالی شهر اصفهان و به طور کلی جامعه ی بزرگ شیعه و عاشقان ائمه معصومین واضح و آشنا می نماید، اما بررسی تاریخ مشهد، می تواند دریچه های تازه ای از اهمیت و خصوصیات آن جا بر روی گردشگر باز کند.

بدون برخورداری از آگاهی و دانش کافی نسبت به تاریخ شهر مشهد و ناحیه توس، سوالات و ابهامات فراوانی رو در روی ذهن مسافر کنجکاو قرار خواهد گرفت. اما در صورت مطالعه و کسب اطلاعات لازم، شناخت بسیار بهتر و واضح تری از این شهر و سابقه ی تلفیق اتفاقات و رویدادهای مختلف آن به دست می آید.

شاید در نگاه اول، برای مسافر تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، دانستن این مطالب غیر ضروری و مطالعه آنها اتلاف وقت به نظر بیاید، اما باید توجه کنید که تنها با حضور در هتل و سپس زیارت بارگاه مطهر رضوی در مرقد و خرید از بازار، نباید انتظار انجام یک برنامه پر بار و ایجاد خاطره ای خوش داشته باشید.

بدون تردید سفر با تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، به منظور بهره معنوی آن و رسیدن به آرامش درونی است. انگیزه اصلی گردشگرانی که شهر مشهد را به عنوان مقصد سفر بر می گزینند، متفاوت از انگیزه برای سایر برنامه های تفریحی است. با این حال، در کنار زیارت حرم امام رضا (علیه السلام) که مهم ترین دلیل حضور در مشهد برای زائرین را تشکیل می دهد، خرید و بازارگردی نیز، بخش دیگری از برنامه های تور لحظه آخری مشهد از اصفهان است.

جزئیات ثبت نام و خرید تور لحظه آخری مشهد از اصفهان

پیش از ثبت نام در این تور، علاوه بر آگاهی در مورد مشهد، اطلاع از مشخصات و ویژگی های هتل محل اقامت و همچنین زمان بندی و ترتیب برنامه های تور نیز باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. در این مورد، گفتگو با کارشناس آژانس برگزار کننده ی تور، می تواند پاسخ بسیاری از سوالات و ابهامات را به درستی روشن سازد. تعدادی از این ابهامات، مربوط به هتل محل اقامت می باشند. مسافر تور لحظه آخری مشهد از اصفهان مانند تمامی گردشگران مذهبی عازم آن شهر مقدس، باید از محلی که برای اقامت ایشان در نظر گرفته شده رضایت کامل داشته باشند. البته این نکته به معنای یک طرفه بودن این شناخت نیست. چرا که علاوه بر پاسخگویی درست و کامل کارشناس برگزار کننده تور به پرسش مشتریان، مشتری نیز باید پیشگام شده و آنچه از برگزار کننده انتظار دارد را مطرح نماید.

در صورت تعامل و هماهنگی میان مجری تور لحظه آخری مشهد از اصفهان و مسافر این تور، زمان طی سفر با کمترین اختلاف نظر و مشکلات ناخواسته سپری خواهد شد.

Administrator
1 دیدگاه
  • مائده
    بهمن ۱۱, ۱۳۹۶

    تورهای لحظه اخری مشهد چند روزه هست و قیمتش چقدره؟؟

    پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید