تور دبی از اصفهان

برج های دبی در تور دبی از اصفهان

ارسال شده توسط: nazemi/ 1468 0
Rate this post

در شهر اصفهان بجز چند ساختمان مرتفع، برج و آسمان خراش وجود ندارد. و البته این موضوع بدلیل اهمیت تاریخی و قدمت شهر اصفهان است که نمی تواند چشم اندازهای شهر و نمای ظاهری آن را خدشه دار کند. برخی برج های ساخته شده در قسمت های دور تر از مرکز اصفهان نیز در مقایسه با برج های مسکونی و تجاری کشورهای توسعه یافته، چندان بلند مرتبه نیستند و البته به فاصله ی بسیار کم از یکدیگر بدون رعایت محدوده ی کافی برای فضای سبز و زمین بازی و … ساخته شده اند. بهمین دلیل شاید سیاحت در شهری که برج ها و آسمان خراش های آن شناخته شده اند، برای شهروندان اصفهان جالب توجه باشد و بتواند بعنوان یک تجربه ی برج گردی، مورد استقبال قرار گیرد.

زیباترین و مجلل ترین پروژه های برج سازی در دبی

بعنوان مثال، شرکت در یک برنامه تور دبی از اصفهان، که لزوما نباید تور تشریفاتی دبی باشد، فرصت جالبی است تا علاوه بر استفاده از برنامه ها و بسته ی پیشنهادی برگزار کنندگان تور، بازدید از برج ها و آسمان خراش ها باعث ایجاد تجربه ی متفاوت و خاصی باشد. حتی در صورتی که هدف گردشگر صرفا برای دیدن برج های دبی نباشد، اما چند ساعتی گشت و گذار در خیابان ها و اتوبان های این شهر باعث می شود نگاه بهتری نسبت به چگونگی پیشرفت و توسعه ی یک منطقه ی ساحلی قدیمی و تبدیل آن به چنین فضای امروزی بدست بیاید.
هرچند برای هر برج و آسمان خراش در این شهر مدرن و بعبارتی نوساز، باید تحقیق و بررسی و جستجوی اطلاعات مفصلی انجام داد، ولی کلیات این مطالب ممکن است باعث شود نظر مخاطب تور دبی از اصفهان، به این سوژه هم معطوف گردد. چرا که هر آسمان خراش و مجموعه ی اداری تجاری مرتفع در این شهر، توسط گروهی از طراحان، معماران و مهندسین که بیشتر آنها را امریکایی ها و اروپایی ها تشکیل می دهند ایده پردازی و ساخته شده، و در شرایطی که برج سازی در دبی به شدت رو به افزایش است، هر گروه سعی می کند بهترین، کامل ترین، زیبا ترین، کارآمد ترین و جذاب ترین پروژه را به سرانجام برساند.
به این ترتیب تنوع و جذابیت های قابل توجهی را می توان در هر عمارت ساختمانی بلند در شهر دبی شاهد بود.

 

تجربه لحظاتی خوشی در مکان های تفریحی و مراکز خرید دبی

البته لازم به یادآوری نیست که بیشتر مسافرین و علاقمندان به سفر دبی و شرکت در انواع برنامه های گشت و گذار در آنجا حتی مشتریان تور لحظه آخری دبی، در اکثر موارد مراکز تجاری و تفریحی این شهر بی نظیر را هدف گرفته اند. به ویژه در زمان ها و بازه هایی که جشنواره های فروش و حراجی های دوره ای برگزار می شود و انگیزه ی مسافرت بیشتر میهمانان این شهر، تنها بهره مندی از فرصت جدید تجاری و خرید می باشد. در میان این گشت و گذارهای خرید، طبیعتا مکان ها و جاذبه های تفریحی که در کنار پاساژها و فروشگاه ها به چشم می خورد، مشتریان را برای گذراندن چند ساعت به تفریح و سرگرمی به راحتی وسوسه خواهد کرد.

تور دبی از اصفهان

برج های دبی

به عبارت دیگر، جنبه های تجاری و تفریحی سفر به دبی، بیشتر از جنبه های دیگر آن خودنمایی می کند و سوژه ی هدف گردشگران است. اما بد نیست بدانیم که در طول زمان سفر و با وجود برنامه هایی که آژانس مجری تور برای میهمانان خود در نظر گرفته، می تواند اوقات فراغتی را یافت و زمان هایی را برای خلق ایده های جدید و ساختن تجربه هایی متفاوت، اختصاص داد.
همانگونه که اشاره شد، یکی از این تجربیات ویژه بخصوص برای هم میهمان اصفهانی و استقبال کنندگان تور دبی از اصفهان، برج گردی در شهر دبی است. چرا که این شهر با برنامه توسعه جدید خود طی دهه های اخیر، باعث تشکیل کلکسیونی از انواع برج و آسمان خراش در کنار یکدیگر و در جوار ساحل زیبای خلیج فارس شده است. یکی از آمار های جالب توجه در این مورد، این بوده که طی دهه های اوج توسعه و ساخت و ساز در شهر دبی، بخش قابل توجهی از جرثقیل های کل دنیا در این شهر مستقر و مشغول به کار و بعبارت بهتر، مشغول برافراشتن برج ها و عمارت های مرتفع و آسمان خراش های بی مانندی بوده اند.

 

به همین دلیل است که امروزه مجموعه ی این برج ها و آسمان خراش ها، شهر دبی را به یکی از مهمترین اهداف گردشگری در خاورمیانه تبدیل کرده که علاقمندان به سیر و ساحت در آن، از تمام دنیا به این شهر عربی سرازیر می شوند. حتما تا کنون تصاویر ابرهایی که در ارتفاعات نسبتا پایین، آسمان شهر را پوشانده اند مشاهده کرده اید که چگونه طبقات فوقانی این برج ها از لابه لای ابرها بیرون زده اند. همین تصاویر گویای عظمت شگفت انگیز این غول های مسکونی و تجاری است.
بیشتر برج های این شهر کاربری های مشترکی همچون مرکز خرید، هتل، سینما، سالن های همایش و سمینار و همچنین دفاتر و مجموعه های اداری دارند. به همین دلیل حتی اگر با شرکت در تور دبی در یکی از فصول مناسب سال، زمان خود را تنها به گشت و گذار در یکی از برج ها اختصاص دهید، باز هم در پایان سفر ممکن است بخشی از امکانات و قابلیت های همان یک برج را نیز تجربه نکرده باشید.

 

برج خلیفه، بلندترین عمارت دست ساز دنیا

نه تنها برای مشتریان تور دبی از اصفهان، بلکه برای سایر علاقمندانی که کمی اطلاعات در مورد شهر دبی دارند، بی شک اولین و معروف ترین عمارتی که در کنار نام دبی در ذهن یادآور می شود، برج خلیفه خواهد بود. این برج با ارتفاع بیش از ۸۰۰ متر بلندترین عمارت دست ساز بشر تا کنون در دنیا بوده و میتوان آن را شهری امتداد یافته به سمت آسمان نامید.
از طرف دیگر، این برج مجموعه ای است که با وجود صدها دفتر و فضای لازم بمنظور انواع فعالیت های تجاری، اداری، پزشکی، تحقیقاتی و … امکان تبادل تجربه در زمینه های مختلفی را فراهم می آورد.
برج خلیفه به راستی یک اعجاب تمام عیار برپا شده به دست بشر است. از نظر شکل ظاهری، طبقات و پایه های مختلفی که به صورت پله کانی تا ارتفاعات رفته اند و پایداری آن را تضمین می کنند، و همچنین امکانات فراوان درون برج که برخی از آن ها رکوردهای ساختمان سازی در جهان را جابجا کرده اند، هر کدام ویژگی منحصر به فرد این برج به حساب می آید و دقت به آن ها برای مسافر تور دبی از اصفهان شگفت انگیز خواهد بود.

 

برج رویایی در ساحل جمیرا

از جمله دیگر برج های مهم و معروف این شهر رویایی، برج العرب است که با فاصله از ساحل جمیرا عملا در جزیره ای کوچک قرار دارد و هتل جمیرا در آن واقع شده است. این برج به شکل بادبان کشتی و بعنوان نماد جالبی افراشته در ساحل، نه تنها سوژه ی جالبی برای سیاحان، که محلی برای انواع تجربیات تفریحی و سرگرمی های خاص خواهد بود. از جمله پرش از ارتفاع و یا بازدید از آکواریوم و جاذبه های زیر دریا از درون اتاق های شیشه ای آن.
از جمله دیگر برج های مشهور این شهر، دو برج التفتان است که بعنوان برج های ساحلی، با ارتفاع حدود ۲۵۰ متر هستند.
همچنین برج العالم یا برج جهان، به شکل غنچه گل، دیگر شاهکار ساختمانی است که در حال ساخت بوده و ارتفاع آن بیش از ۵۲۰ متر می باشد و شامل هتل، مراکز فرهنگی و گالری، انواع رستوران و کافه و همچنین پاتوق های تفریحی و سرگرمی ویژه است.
لازم به یادآوری است که پیش از سفر به همراه تورهای مسافرتی دبی، می بایست اطلاعات مشخص و ویژه ی هر یک از برج ها بخوبی بررسی شود.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید