تور دبی از اصفهان
۲۱
شهریور
۱۳۹۷

بزرگ ترین چرخ و فلک  دنیا در کجا ساخته شده است؟

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 9 0
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

کشور امارات و شهر دبی در سواحل جنوبی خلیج فارس، شناخته شده ترین مقصد گردشگری خاورمیانه در دنیا به شمار می رود. شهر دبی به راستی شهر شگفتی هایی است. کنار هم قرار گرفتن تمام این عجایب و ساخت و ساز های شگفت انگیز، تقریبا باور نکردنی است. سازه های دبی به نوعی رکورد دار ترین ها در دنیا هستند. بلند ترین برج یا وسیع ترین جزیره مصنوعی یا بزرگ ترین پیست اسکی روی برف مصنوعی و …، تنها بخشی از کارنامه توسعه در این منطقه به شمار می روند.

هتل ها و اقامت گاه های مجلل یا معمولی بسیاری برای مسافران تور دبی ساخته شده اند، به علاوه این که صدها پاساژ و بازار بزرگ، تمام علاقه مندان به بازار گردی را به سمت این شهر می کشاند. همچنین گالری های فراوان و موزه های تخصصی یا عمومی جذابی که در دبی پراکنده شده اند، بهانه کاملی به منظور سفر به این شهر بی نظیر می سازند.

تور دبی از اصفهان

خرید و تفریح و سرگرمی در دبی

مسافر تور دبی از اصفهان یا از تهران یا هر شهر دیگر، فرصت های بسیاری برای تفریح و خوشگذرانی در شهر دبی دارد که بخش مهمی از آن ها به خاطر توجه حاکمان امارات به موضوع گردشگری تفریحی بوده است. برای هر نوع سلیقه و انگیزه ای در سفر به شهر دبی، امکانات و شرایط بهترین لذت از سفر فراهم شده است.

انواع پیست های بزرگ و طولانی و مدرن برای سوارکاری، اسکی، انواع امکانات برای ورزش های آبی و ساحلی، شهر بازی ها و آب نماها و انواع تور های صحرا گردی و تفریحی و مهیج، همگی جزو داشته های شهر دبی برای کسانی که قصد دارند چند روز از سفر خود را با سرگرمی و بازی و ورزش سپری کنند.

خاص ترین چرخ و فلک ها

بزرگ تر بودن چرخ و فلک شهربازی ها در سرتاسر جهان، به نوعی رقابت برای امکانات تفریحی و سرگرمی شهر ها و کشور های مختلف تبدیل شده است.

در حال حاضر بزرگ ترین چرخ و فلک در حال فعالیت در دنیا، پرنده سنگاپوری نام دارد که در کشور سنگاپور، علاقه مندان به پرواز در کابین را تا ارتفاع ۱۳۵ متر بالا می برد. پس از پرنده سنگاپوری، چرخ و فلک لاس وگاس رکورد دار بلند ترین چرخ و فلک در جهان است و با ارتفاع ۱۵۲ متر، مرتفع ترین سازه تفریحی آن منطقه به شمار می رود.

اگر به کشور انگلستان و شهر لندن سفر می کنید، سوار شدن به چرخ و فلک چشم لندن را از دست ندهید. این سازه زیبا شما را تا ارتفاع ۱۳۵ متر بالا تر از سطح زمین برده و از آن جا می توانید کل شهر لندن و حتی کیلومتر ها خارج از آن را نیز مشاهده کنید. چرخ و فلک های دیگر کشور آمریکا مانند شیکاگو، آتلانتا،دالاس، سانتا ماریا و سیاتل و چرخ و فلک ۷۰ متری در بریسبین استرالیا، رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

بعضی دیگر از چرخ و فلک ها علاوه بر ارتفاع، جنبه تاریخی هم دارند، چرا که ساخت آن ها به زمان بسیار قدیم بر می گردد و با این حال هنوز در حال فعالیت هستند. از جمله این چرخ و فلک های تاریخی می توان به چرخ و فلک ۶۵ متری وین در کشور اتریش اشاره کرد که در سال ۱۸۹۷ افتتاح و در اواسط قرن بیستم بازسازی شد.

 

تور دبی از اصفهان

 چشم دبی، شاهکار سازه

همان طور که گفته شد، ساخت و ساز در دبی به یک موضوع بر می گردد و آن هم رکورد دار بودن آن است. در دنیای چرخ و فلک های بزرگ هم دبی تصمیم گرفته است از سایر رقبای خود سبقت بگیرد و سازه ای شگفت انگیز به نام چشم دبی بر پا کند که ارتفاع آن به بیش از ۲۰۰ متر می رسد. نام این چرخ و فلک برگرفته از چرخ و فلک غولپیکر انگلستانی یعنی چشم لندن است.

نکته جالب در مورد چشم دبی یا عین دبی این است که می تواند همزمان ۱۴۰۰ مسافر را در کابین های خود جای دهد. به این ترتیب، با یک سازه شگفت انگیز و بی نظیر مواجهید که در جزیره مصنوعی بلو واترز در کنار ساحل تفریحی جمیرا در حال تکمیل است. ساخت این سازه عظیم و خارق العاده در سال ۲۰۱۳ آغاز شده و به دلایلی کمی طولانی شد و قرار است در سال ۲۰۱۸ تکمیل شود.

با تکمیل چرخ و فلک چشم دبی، می توانید از ارتفاع ۲۰۰ متری مانند پرواز بر سواحل دبی، چشم انداز های زیبای این شهر را مشاهده کنید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید