تور کیش از اصفهان
۲۰
آذر
۱۳۹۶

بهبود کیفیت خدمات تور کیش از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 686 0
Rate this post

مناطق جنوبی کشور ایران، به ویژه در فصل های پاییز و زمستان، همواره برای گردشگران و علاقمندان به سفر، جاذبه ها و دیدنی های وسوسه کننده ی زیادی در بر داشته است. همین امر سبب شده تا گروه ها و دفاتر مسافرتی برای شهرها، روستاها و جزایر گوناگون و فراوان این بخش از سرزمین ایران، برنامه ریزی و اجرای تورهای مسافرتی چه به صورت ترکیبی از چند مقصد و چه به صورت تک مقصدی را در دستور کار خود قرار دهند. تور کیش از اصفهان، قشم از تهران، بوشهر، چابهار، هرمز و هنگام و …، از جمله همین برنامه هایی هستند که در سال های اخیر توسط برگزار کنندگان شناخته شده و یا نه چندان معروف، عرضه می شوند.
در میان این ناحیه از کشور ایران، که به برکت وجود خلیج فارس و دریای عمان، از قابلیت ها و خصوصیات جالبی برخوردار شده است، و به عنوان یکی از مهمترین مناطق گردشگری و تجاری جنوب کشور، که حتی از سال های قبل از انقلاب مورد توجه مردم عادی و حتی مسئولین کشوری و بطور کلی همه ی افراد و اقشار در هر طبقه و جایگاه و با هر سطح درآمد و دارای هر ذائقه و طبع و سلیقه ای برای سفر بوده، جزیره ی زیبای کیش می باشد. جالب است بدانیم از سال های دهه چهل یا پنجاه نیز تور کیش از اصفهان یکی از گزینه های سفر گردشگران و خانواده ها و یا حتی چند خانواده به صورت گروهی بوده است. به ویژه آنکه اهالی اصفهان از روزگاران قدیم استعداد و پیشینه ی خاصی در زمینه ی تجارت و بازرگانی داشته اند و کیش هم آخرین نقطه ی بسیاری از سفرهای تجاری دریایی می باشد.

تور کیش از اصفهان
این جزیره حتی در قرن های قدیم نیز بدلیل وسعت و نزدیکی نسبی به سواحل جنوبی ایران، مورد توجه بوده و طبق مستندات تاریخی که بسیاری از آنها در محل قابل مشاهده و بازدید هستند، یکی از سکونت گاه های با سابقه بوده است. از سوی دیگر، به دلیل هم جواری با تنگه ی هرمز و نزدیکی به این گذرگاه دریایی، از قرن ها پیش نظر کشورهای استعماری که در دریانوردی نیز متبحر و قوی بوده اند را به خود جلب کرده است.
جالب اینجاست که به دلیل واقع شدن این جزیره در مسیر تجاری جنوب به سرتاسر ایران، و به عبارت دیگر بدلیل واقع شدن جزیره در مسیر تجارت دریایی و فاصله کم تا اسکله های ساحل هرمزگان، از دیر باز مورد توجه بازرگانان و علاقمندان به داد و ستد کالا و تبادل خدمات و محصولات بوده و هست.
علاوه بر جنبه ی تجاری این جزیره ی منحصر بفرد، طبیعت، اقلیم و آب و هوای آن، معیار مهم دیگری است که مسافرین و علاقمندان به تجربه ی یک سفر متفاوت و آرامش بخش را برای بهره مندی از هوای مطلوب و آسمان پاک خود، وسوسه می کند.
ضمن اینکه علاوه بر استراحت، آرامش و خرید و تجارت، انجام انواع ورزش های خاص و متنوع و یا بازی و سرگرمی های فیزیکی، یکی دیگر از جنبه های مورد علاقه ی مخاطبین و میهمانان جزیره ی کیش است.
با توجه به تمامی این موارد، سالها است که متولیان برگزاری تورهای مسافرتی و آژانس های کوچک و بزرگ، جزیره ی کیش و تور کیش از اصفهان را به عنوان یکی از مقاصد پر مخاطب همیشگی در فهرست سوژه های گردشگری به مخاطبین و مشتریان خود معرفی می کنند.
در این میان برخی از متولیان برگزاری، صرفا با ارائه ی ظاهری از یک سفر و سپس برگزاری یک برنامه با کیفیت نه چندان بالا و بدون توجه به نظر و رضایت مشتری، تلاش می کنند تا صرفا فهرست سفرها و به اصطلاح منوی قابل عرضه ی خود را پربار نشان دهند و دیگر اهمیت چندانی به کیفیت خدمات و سایر جوانب این سفرها نمی دهند. یکی از راه های پی بردن به ماهیت و نیت این دسته از برگزار کنندگان، پرس و جو از کم و کیف و زمان بندی های برنامه و پیگیری برای کسب آگاهی از ویژگی های هتل و اقامت گاه و خدمات جداگانه ی آنجاست. در صورتی که آژانس برگزاری جزو این دسته باشد، نه تنها تمایل چندانی به پاسخگویی و روشن سازی ذهن مشتری خود ندارد، بلکه بین ادعاها در مورد هتل و اقامت گاه، و آنچه در پیگیری مشتری به دست می آید، هماهنگی وجود نخواهد داشت.
اما در موارد دیگر، علیرغم آنکه تور کیش از اصفهان یا هر شهر دیگر، سابقه ی زیاد داشته و بارها برگزار شده است، برای برخی آژانس ها و مجریان چنین سفرهایی، هر بار اجرای برنامه و هر سفر جدای از برنامه ها و سفر های قبلی، در حکم تجربه ای جدید و گام تازه ای در جهت بهبود خدمات و امکانات و رفع ایراد و نواقص قبلی است.
پس هر بار تلاش می کنند ضمن بررسی و تحلیل سفر قبل و توجه به نظر مشتریان تور کیش از اصفهان، برنامه ریزی برای سفر بعدی را با اصلاحات جدید در دستور کار خود قرار دهند.
همان گونه که قبلا اشاره و شرح داده شد، جزیره کیش در بر دارنده ی مجموعه ای از قابلیت ها و امکانات و شرایطی است که همیشه در میان مردم جلب توجه و جذابیت خاصی داشته و تنظیم برنامه برای یک سفر پربار که رضایت خاطر و نظر مشتری و مسافر تور کیش از اصفهان را تامین کند، ممکن است دقت و حساسیت خاصی را بطلبد.
بخصوص اینکه تبدیل این جزیره به منطقه آزاد کیش، موجب ورود سیل سرمایه گذاران و فعالان عرصه اقتصادی و تلاش آنها برای ارائه خدمات و ایجاد مراکز جدید سرگرمی، خرید، تفریح و سیاحت و ورزش، و حتی برپایی مراکز مختلف ارائه و سرو غذا و نوشیدنی های محلی، ایرانی و فرنگی، شده است.

تور کیش از اصفهان
لذا در طول زمان ممکن است شرایط و متغیر ها و به عبارت بهتر گزینه های قابل توجه و مورد استقبال مخاطبین تور کیش از اصفهان، متنوع و نسبت به قبل، متفاوت باشد. این رویکرد نه تنها به خاطر توسعه و تنوع امکانات جزیره به وجود آمده است، بلکه گرایش روز افزون افراد مختلف به بازدید از جزیره ی کیش و استفاده از پتانسیل های گردشگری آن، موجب شده تا رقابت میان آژانس ها و دفاتر کوچک و بزرگ بیشتر شده و هر یک تلاش کنند ترکیب بهتری از خدمات مختلف در جزیره را به مشتری ارائه دهند.
این فضای رقابتی ضمن اینکه توانسته است محدوده ی انتخاب مشتری و علاقمند به سفر با تور کیش از اصفهان را گسترش دهد، سبب می شود تا مدیران منطقه و صاحبان مشاغل مستقر در کیش نیز با روش ها و ذهنیت مخاطب خود بیشتر آشنا شده و در جهت بهبود و اصلاح عملکردشان بیش از پیش تلاش کنند.
بخشی از این تنوع و تفاوت را خود مسافرین ممکن است در زمان های فراغت خود تجربه کنند، و بعنوان مثال با جستجو در صفحات مجازی، مجلات گردشگری یا سوال از آشنایان و دوستانی که به تازگی جزیره ی کیش را سیاحت کرده اند، سعی کنند زمان آزاد خود را با تجربه ی امکانات و پاتوق های جدید کیش بگذرانند.
اما برگزار کننده ی تور کیش از اصفهان یا بطور کلی صاحبان آژانس نیز در صورتی که مایل باشند جامعه ی مخاطب خود را افزایش داده و نظر مساعد مشتریان و میهمانان خود را جلب کنند و هر بار خدمات و کیفیت برنامه و سفر خود را ارتقاء دهند، مسلما در فواصل زمانی منظم اطلاعاتی از آخرین و به روز ترین امکانات ایجاد شده در این منطقه ی آزاد دریافت خواهند کرد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید