مناطق بکر شمال

بکرترین مناطق شمال ایران را بشناسید

ارسال شده توسط: nazemi/ 588 0
Rate this post

یکی از بهترین مقاصد گردشگری داخلی که همه ما ایرانیان از اقصی نقاط کشور و با پیش آمدن مناسبت های مختلف و کوتاه ترین تعطیلات عازم آن می شویم، شمال کشور است. اما آیا بکر ترین و زیبا ترین مناطق شمال کشور را می شناسید؟ زیبا ترین مناطق شمالی کدام اند؟

مناطق بکر شمال

در این مقاله قصد داریم بهترین و زیبا ترین مناطق بکر شمال را به شما معرفی کنیم تا در سفر های آینده خود به این مناطق نیز سری بزنید و معنایی زیبایی را به طور واقعی درک کنید.

توتکابن

مناطق بکر شمالدلیل نام گذاری آن وجود درخت های توت بی شماری بود که در این منطقه رشد بسیاری داشتند. امروزه تونکابن به یکی از مکان های بکر گردشگری برای دوست داران طبیعت بدل شده است و کسانی که به گشت و گذار های روستایی در دشت و دمن های سرسبز علاقه مند هستند از این محیط لذت می برند. صدای طبیعت از گوشه و کنار روستا در گوشتان طنین انداز خواهد شد، صدای گاو، گوسفند، مرغ و خروس در تمام روستا می پیچد و لذت زندگی روستایی را برای شما به تصویر می کشد. به بالای تپه های سرسبز بروید و در اوج نظاره گرد نشاط و سرسبزی این منطقه زیبا باشید.

دهکده جهان نما

اکنون یکی از بکر ترین مناطق شمال ایران را به شما معرفی می کنیم؛ دهکده جهان نما جزء زیبا ترین مناطقی است که می توانید در آن اقامت داشته باشید و طبیعت را به معنای واقعی درک کنید. دهکده جهان نما در استان گلستان قرار دارد و بهترین زمان سفر به آن فروردین تا آبان ماه است.

روستای گرسماسر

جاده تنکابن به سمت رامسر را درپیش بگیرید تا به جاده هریس برسید، جاده پیش رویتان را ادامه دهید، از دالخانی عبور کنید تا به یکی دیگر از زیبا ترین مناطق شمال کشورمان یعنی روستای گرسماسر برسید. این روستا یکی از شناخته شده ترین ارتفاعات یعنی کوه سماموس را در دل خود جای داده است؛ چشمه آب معدنی امیر خانی، رستم سر، چهار پیچ، راد کنار و تفرجگاه چشم نواز لپاسر از جمله دیدنی های دلنواز این منطقه هستند.

جنگل‌های دالخانی

مناطق بکر شمالشمال کشورمان پوشیده از جنگل های سرسبز و زیباست اما در این بخش از مقاله قصد داریم به یکی از زیبا ترین جنگل های کشورمان اشاره کنیم، جنگل های دالخانی که در مسیرروستای گرسماسر قرار دارند یکی از زیبا ترین جنگل هایی هستند که در نهایت آرامش و سکوت در این منطقه آرمیده اند.

رحیم آباد

رحیم آباد بی شک یکی از بکر ترین مناطق گردشگری شمال ایران است که شما باید آن را بشناسید، تمام مناطق شمال ایران سرسبزی و سرزندگی دارند اما چیزی که رحیم آباد را از دیگر بخش های شمال متمایز می کند جاده زیبایی است که از کلاچای عبور می کند و در بین راه مزارع سرسبز چای، پرتقال و نارنج قرار دارند که علاوه بر چشم انداز بی نظیر بوی مطبوع و دل نشینی را در رگ هایتان تزریق می کند تا حس ناب هوای پاک و دور از آلودگی را لمس کنید و کمی اکسیژن خالص تنفس کنید.

دریاچه لفور

شاید اگر برای اولین بار عکس دریاچه لفور را به شما نشان دهند حتی تصور این که اینجا ایران باشد به ذهنتان خطور نکند اما اینجا ایران است! بین جنگل های سواد کوه شاهد یکی از زیبا ترین مناطقی هستیم که شاید نظیر آن در دنیا به ندرت یافت شود؛ اینجا دریاچه لفور است جایی به دور از همهمه و تنش های زندگی شهری برای تجربه حس ناب آرامش در دامان طبیعت.

جواهر ده

مناطق بکر شمالپیچ و تاب های کوهستانی اطراف رامسر درست در دامنه های سرسبز البرز مامنی است برای روستانشینانی که به دور از دغدغه های زندگی شهری در این آب و هوای فوق العاده روزگار می گذرانند؛ روستای جواهر ده یکی از روستاهایی است که در این مکان قرار دارد و زیبایی های غیر قابل وصفی را از خود به نمایش گذاشته است. اگر در رابطه با نام این روستا از مردم محلی سوال بپرسد روایات متفاوتی را برای شما شرح خواهند داد، عده ای می گویند نام روستایشان از زنی که نامش جواهر بوده بر گرفته شده است و عده ای هم بر این عقیده هستند که در این روستا گنج فراوانی پنهان شده است ولی به دور از تمامی این تفاسیر به آخرین روایت می رسیم که گفته می شود نام اصلی روستا جورده به معنای ده بالا است که در گذر زمان دست خوش تغییرات شده و اکنون جواهر ده نامیده می شود.

بِرِنت

برنت یکی دیگر از زیبایی های شمال ایران است که شاید کمتر کسی آن را بشناسد. برنت روستایی است که در جنوبی ترین منطقه سواد کوه قرار دارد؛ جنگل ها و مراتع سرسبز، آثار تاریخی به جا مانده از بزرگان تاریخ همچون اردشیر بابکان و علی محمد خان بیانگر تاریخ غنی این منطقه هستند. برای رسیدن به این روستای خوش آب وهوا باید کمی از سواد کوه فاصله بگیرید و مسیر باریکی که به روستا منتهی می شود را در پیش گرفته تا بهشت را از نزدیک نظاهره گر باشید.

مسیر ته جن به سلیمان تنگه

مناطق بکر شمالمسیر رویایی ته جن به سلیمان تپه ترکیبی است از شالیزار ها جاده ها و منظره های بکری که شما را شگفت زده خواهد کرد. برای رسیدن به این منطقه بایستی از جاده فیروز کوه به سمت آمل حرکت کنید، قبل از پل سفید، جاده فرعی وجود دارد که شما را تا رسیدن به این مقصد رویایی همراهی می کند. در سفر چند روزه تان به این منطقه آرامش را تجربه کنید و مشغول ماهی گیری باشید؛ ماهی های مشهور سلیمان تنگه شامل زرد پر،کپور، فیتوفاگ، کولی، ماهی سفید رودخانه‌ای و قزل آلای رنگین کمانی هستند که می توانید آن ها را صید کرده و لذت سفر خود را با این غذای لذیذ دو چندان کنید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید