تورهای لحظه آخری مشهد

تورهای لحظه آخری مشهد از اصفهان به صورت واقعی و غیر واقعی

ارسال شده توسط: nazemi/ 832 0
Rate this post

با افزایش استقبال مسافرین و علاقمندان به سفر به شهر مشهد مقدس، شمار آژانس ها و برگزار کنندگان این نوع سفرها به عنوان متولی کاروان زیارتی یا تور مشهد از اصفهان نیز افزایش یافته است. اما در سال های اخیر، یکی از گزینه هایی که بسیاری از همین برگزار کنندگان آن را به عنوان پیشنهاد خاص خود عرضه می کنند، تور لحظه آخری مشهد از اصفهان است. پیش نیاز شرکت در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان آگاهی از شرایط خاص و فرصت کوتاه و فشردگی جمع کردن وسایل است.
در واقع تورهای لحظه آخری یکی از پیشنهاداتی است که با توجه به زیاد شدن تعداد مشتریان، به طور جدی تر برگزار می گردد. البته نباید فراموش کرد که این نوع سفر از سال های گذشته نیز وجود داشته است، اما از آنجا که در آن زمان وسایل ارتباط جمعی و ابزار اطلاع رسانی در اختیار آژانس های مجری این تورها، چندان وسیع و پیشرفته نبوده است، در نتیجه تنها افراد نزدیک و آشنایان و دوستان و اطرافیان مدیران برگزار کننده یا راهنمایان تور از آن مطلع می شده اند و در آن شرکت می کرده اند.
دلیل اصلی برگزاری تورهای لحظه آخری از جمله تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، نیاز به تکمیل ظرفیت هتل ها و صندلی های هواپیما، قطار و یا اتوبوس ها است. در واقع برای برگزار کننده ی تور و آژانس مجری، همیشه هزینه های ثابتی در برگزاری برنامه وجود دارد که این هزینه ها بالطبع در قیمت های قرارداد با مسافر و مشتری آژانس تقسیم شده و از همان طریق تامین می شود. پس در صورتی که به دلایلی تعداد کافی مسافر در آن برنامه ثبت نام نکند و تعدادی از بلیط ها و همچنین تخت و یا اتاق های اقامت گاه خالی بماند، این ظرفیت تکمیل نشده و به حد نصاب نرسیده، منجر به عدم تامین بخشی از آن هزینه های ثابت خواهد شد.

تورهای لحظه آخری مشهد
در نتیجه در روز آخر یا گاهی چند ساعت پایانی نزدیک به موعد برگزاری تور و زمان بلیط، مدیران برگزاری تصمیم می گیرند با کاهش قیمت و تعریف تور لحظه آخری مشهد از اصفهان و اعلام آن در وبسایت یا منابع اطلاع رسانی خود، بخشی از ضرر احتمالی ناشی از به حد نصاب نرسیدن ظرفیت را جبران نمایند.
این پیشنهاد لحظه آخری علاوه بر آنکه می تواند موجب تامین قسمتی از همان هزینه های ثابت برگزاری تور شود، برای مسافر و گردشگر و علاقه مند به زیارت حرم امام رضا نیز مزیت قابل توجهی دارد، و این مزیت هم استفاده از خدمات و امکانات یکسان مسافرتی اما با قیمت کمتر است.
باید توجه داشت که استفاده از تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، و یا به طور کلی ثبت نام در تورهای لحظه آخری، یک پیش نیاز و دقت مهم می طلبد، و آن هم توجه به حسن سابقه و میزان رضایت مشتریان قبلی از تورهایی است که آژانس مورد نظر برگزار کرده است.
در حقیقت استفاده از عبارت تور لحظه آخری برای برخی از دفاتر مسافرتی نامعتبر و کم تجربه، تبدیل به ترفندی برای جذب مشتری شده است. چرا که این دسته از مجریان تور، متاسفانه آگاهی و پیشینه ی مطلوبی در برنامه ریزی و اجرای سفر نداشته و لذا سعی می کنند با استفاده از آگهی های تور لحظه آخری مشهد از اصفهان یا آگهی های مشابه، کمبود استقبال از برنامه های خود را جبران کنند.
همچنین ممکن است خدمات و امکانات بلیط و یا هتل یا مسافر خانه ی محل اقامت که برای مشتریان خود در نظر گرفته اند، اصلا مطلوب و با کیفیت مناسب نباشد. لذا تلاش می کنند با استفاده از فراخوان جذب مشتری علاقه مند به تور لحظه آخری، این کمبود ها و کیفیت پایین را بپوشانند و در صورت نارضایتی مسافر آن را به حساب لحظه آخری بودن تور بگذارند.
در حالی که اصلا اهمیت تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، بابت خدمات و امکانات مناسب و مطلوب ولی با قیمت کمتر نسبت به سایر بسته های پیشنهادی است. چرا که آژانس برگزار کننده در صورتی که از اعتبار و سابقه ی عملکرد مورد قبول و سطح بالایی برخوردار باشد، نسبت به کیفیت برگزاری برنامه ی خود و خدمات آن کاملا اطمینان دارد و برای رضایت مشتری تلاش می کند، لذا در صدد آن نیست تا با سوءاستفاده از عنوان تور لحظه آخری، کاستی ها و بی نظمی ها و یا کیفیت پایین عملکرد خود را جبران کند و سرپوش بگذارد.
پس همان گونه که اشاره شد، یکی از اولین مواردی که باید در مواجهه با آگهی تور لحظه آخری مشهد از اصفهان بررسی کرد، میزان رضایت عمومی و خوش نامی آژانس و مدیران برگزاری تور است.
همچنین باید توجه داشت که عموما در موارد خاص و همزمان با ایام ویژه ی مذهبی شبیه مناسبت های عزاداری یا اعیاد، ثبت نام در تور لحظه آخری مشهد از اصفهان به همراه آژانسی معتبر، تقریبا غیر ممکن است. چرا که در این بازه های زمانی، بدلیل تعداد بسیار بالای مسافرین، تمامی ظرفیت های تور شامل بلیط رفت و برگشت و همچنین تخت و اتاق ها محل های اقامت، پر خواهند شد و برای برگزار کنندگان، دلیلی به منظور تور لحظه آخری توجیهی ندارد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید