اخبار

تور دبی از اصفهان
۱۷
بهمن
۱۳۹۶

تور دبی از اصفهان، سفر به نمایشگاهی مدرن

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 355 0
Rate this post

در دنیای جدید، نمی توان گردشگری را به عنوان یک موضوع فانتزی و جدا از برنامه های روزمره در نظر گرفت. در واقع زندگی قرن بیست و یکم، هر چند با شلوغی و انبوه کارها و روابط همراه شده، اما در این میان جایگاه جدیدی برای موضوع گردشگری در حال تبیین است. شاید در نگاه اول به نظر بیاید که با وجود مشغله زیاد و زمان و انرژی فراوانی که برای رفت و آمدهای روزمره و رتق و فتق کارهای مختلف وجود دارد، چطور می توان به گردشگری نیز پرداخت. اما باید توجه داشته باشیم که در دنیای قرن حاضر، گردشگری به عنوان یک بخش جدا ناشدنی از سایر امور فردی، گروهی یا خانوادگی، پذیرفته شده است.
بدون در نظر گرفتن فرصت هایی برای فراغت و استراحت، راندمان و تمرکز لازم در طول سایر روزها و ماه های کاری نیز وجود نخواهد داشت. برای اهالی شهر اصفهان، به خصوص در ماه هایی از سال که هوا نسبتا سرد و توام با آلودگی است، سفر به نواحی ساحلی خلیج فارس و دریای عمان می تواند خاطره انگیز و دلچسب باشد. از جمله چنین سفرهایی، شرکت در برنامه های تور دبی از اصفهان به همراه گروهی از گردشگران با انگیزه و روحیات مشابه است.
شهر دبی، شناخته شده ترین قطب گردشگری در خاورمیانه است. این شهر همچنین عنوان دومین شهر بزرگ امارات متحده عربی را یدک می کشد. شرکت در تور دبی از اصفهان، سفر به یکی از در دسترس ترین مناطق و جاذبه های دیدنی خارج از کشور است. بد نیست اینطور به موضوع توجه کنیم که شهر دبی یکی از سوژه های مورد توجه گردشگران اروپایی و امریکایی است و حاضرند فاصله طولانی از آن کشورها تا خلیج فارس را برای چند روز گشت و گذار در دبی طی کنند.
در مجموع می توان شهر دبی را مجموعه ای از انواع دیدنی های مدرن در سواحل جنوبی خلیج فارس دانست. از این رو، همسفر شدن با تور دبی از اصفهان، به معنای بازدید از این مجموعه و نمایشگاهی به وسعت یک شهر است. همان گونه که می دانیم، در بعضی مواقع برخی از مسافران و علاقمندان به موضوعاتی منحصر به فرد، تلاش می کنند تا صرفا برای یک نمایشگاه یا گالری خاص به جایی سفر کنند. این در حالی است که در شهر دبی، صدها گالری، نمایشگاه، موزه، جشنواره و پاتوق های مناسبتی در موضوعات مختلف پراکنده است. شرکت در تور دبی از اصفهان حتی اگر برای بازدید تعداد محدودی از ان رویداد ها و جایگاه های فرهنگی، هنری و اجتماعی باشد، خالی از لطف نخواهد بود. فصل سیاحت در دبی با تور دبی از اصفهان، تجربه شیرینی را برای اهالی اصفهان پدید می اورد.

تور دبی از اصفهان
بدون شک برای اهالی شهری همچون اصفهان که از کودکی با اهمیت آثار و ارزش های تاریخی عجین بوده اند، ممکن است سفر با تور دبی از اصفهان چندان جذابیتی نداشته باشد. در نگاه اول این موضوع دور از واقعیت نیست، اما با کمی تامل، متوجه می شویم که بازدید از دبی، صرفا بازدید از چند عمارت و پاساژ و مجموعه تفریحی نخواهد بود. برای مشتریان تور دبی از اصفهان، مانند سایر میهمانان این شهر از اقصی نقاط جهان، زمینه ای فراهم شده تا نتیجه تدبیر و سیاست های مدرن برای ساخت یک کلکسیون گردشگری نوین را به نمایش بگذارند.
هر چند بخش قابل توجهی از زمان حین سفر با گروه از جمله تور دبی از اصفهان را موضوعات تفریحی و سرگرمی اشغال می کند، اما می توان در سایر زمان های آزاد، به گردشگری فرهنگی و گالری گردی در دبی نیز پرداخت. این کار موجب پربار تر شدن سفر و ایجاد خاطراتی بی مانند خواهد شد. علاوه بر این، موزه گردی و شرکت در انواع جشنواره های فرهنگی نیز ممکن است توجه بسیاری از همراهان تور دبی از اصفهان را به خود جلب کند. همان طور که اشاره شد، یکی دیگر از ویژگی های مهم شهر دبی، وجود تعداد قابل توجهی از موزه ها پیرامون مسائل تخصصی مختلف است. علی رغم این که شهر دبی از قدمت و مدنیت طولانی مدتی برخوردار نبوده است، با این حال امروزه به پشتوانه تصمیمات مدیران محلی آن، نمونه بی نظیری از شهر نشینی مدرن را نشان می دهد. توسعه این شهر و گسترش امکانات و شرایط سکونت مهاجران، تا آنجا پیش رفته که حتی در آب های خلیج فارس نیز جزایر مصنوعی ساخته شده اند. این سواحل دارای هزاران واحد مسکونی، فروشگاه های زنجیره ای، رستوران، شهربازی و هتل های مجلل است. تمامی این امکانات باعث شده تا تنها این جزیره بتواند پذیرای صدها هزار نفر باشد. نکته جالب توجه اینجاست که این طرح در حال ادامه بوده و تعداد جزایر بیشتر خواهد شد.
به طور کلی، تور دبی از اصفهان باعث می شود تا با نمونه ای از سیاست گذاری های به روز شده در سایر کشورها آشنا شوید. ضمن اینکه بدون برخورداری از نگاهی چند جانبه و تیزبین، نمی توانید نقش گردشگری و مقوله های مرتبط با آن را در برنامه ریزی های کلان و محلی از سوی مدیران و مسئولین یک کشور به خوبی مشاهده کنید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید