تور مشهد از تهران

تور هوایی مشهد از تهران

تور هوایی مشهد از تهران

ارسال شده توسط: nazemi/ 724 0
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

شهر مشهد بزرگ ترین و مهم ترین زیارت گاه مسلمانان کشور ایران به شمار می رود. وجود بارگاه مطهر حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) در این شهر از قرون اولیه اسلام، موجب شده تا به یکی از قابل توجه ترین شهرهای زیارتی ایران تبدیل شود. هر ساله به طور میانگین چند میلیون مسافر در قالب انواع تور های مشهد مانند تور مشهد از تهران و یا از دیگر شهر های دور و نزدیک کشور، به زیارت امام رضا (علیه السلام) رهسپار می شوند. در سال های اخیر، روال سفر به مشهد مقدس و زیارت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت (علیه السلام) تا حد زیادی تعییر کرده است. تور هوایی مشهد از تهران و یا به طور کلی پرواز به مشهد از جمله نشانه های این تغییرات به حساب می آید. به این ترتیب، نمی توان انتظار داشت که همان شیوه های سنتی برای سفر های زیارتی مهمی چون زیارت بارگاه رضوی، تعریف و اجرا گردند.
یکی از دلایل این تغییر رویه، افزایش چشم گیر شما مسافران و شیفتگان زیارت آن حضرت به دنبال افزایش جمعیت شهرهایی مانند تهران است. بدون شک با وجود تعداد صدها هتل و اقامت گاه برای مسافران، می توان برآورد کرد که میزان سفر های سالیانه به مقصد مشهد الرضا (علیه السلام) تا چه اندازه افزایش یافته است. حتی با بررسی تعداد سفر های ساده تر مانند تور هوایی مشهد از تهران و یا حجم برگزاری کلیه تور های مشهد از تهران با همه وسایل نقلیه، و تعمیم آن به سفر های گوناگون از شهر های دور و نزدیک، متوجه این میزان از تغییر خواهید شد.

تور هوایی مشهد از تهران
دیگر موضوعی که ایجاد و پیاده سازی روش های نوین گردشگری مذهبی را به همراه داشته است، زمان کم و گرفتاری های پراکنده افراد و زائرین در زندگی روزمره است. در گذشته سفر های زیارتی به مشهد حداقل یک هفته به طول می انجامید. به ویژه آن که وسایل جابجایی مسافران از جمله اتوبوس ها و خودرو های ابتدایی، طی مسیر را دشوار می نمود. امروزه بخش قابل توجهی از حمل و نقل بین شهری توسط ناوگان هوایی انجام می شود و اثر این تحول را نیز می توان در تور هوایی مشهد از تهران به عینه مشاهده نمود. از دیگر تاثیرات جابجایی مسافران با هواپیما از مبدا تا شهر مقدس امام رضا (ع)، ایجاد و رونق تور های لحظه آخری است. در برخی از مواقع سال، بلیط های هواپیما آنچنان که باید پر نمی شوند و در نتیجه آژانس برگزار کننده اقدام به تعریف و اجرای تور لحظه آخری مشهد می نماید. به این ترتیب، انواع تور های لحظه آخری مانند تور لحظه آخری مشهد از اصفهان یا از استان های دیگر کشور، زائرین آماده به سفر را به این شکل به مقصود خود می رساند. تور لحظه آخری تنها در زمان اعلام و قیمت بلیط با سایر برنامه های تور مشهد تفاوت دارد. امکانات و خدمات ارایه شده به مسافران لحظه آخری، همان امکاناتی است که به سایر مسافران تور تعلق می گیرد.
تور هوایی مشهد از تهران از جمله راه های سفر به مشهد برای کسانی است که زمان زیادی به منظور زیارت در اختیارشان نیست. بر خلاف کسانی که ترجیح می دهند به صورت گروهی با دوستان و خانواده از طریق زمینی به مشهد سفر کنند تا ساعات خوشی را در طول مسیر داشته باشند، برخی دیگر تمایل دارند در سریع ترین زمان ممکن خود را به حرم مطهر رضوی برسانند. تعداد زیادی از این افراد یا نمی توانند به مدت طولانی در مسیر تهران تا مشهد و بالعکس بمانند و یا این که به دلیل مشغله کاری و تحصیلی، ترجیح می دهند در زمان کوتاهی تنها به برنامه های زیارتی خود بپردازند. از این رو، تور هوایی مشهد از تهران را بر می گزینند.

تور هوایی مشهد از تهران
شهر مشهد و استان خراسان فقط جنبه زیارتی ندارند. به دنبال حضور و اقامت امام رضا (علیه السلام) در خطه قدیمی توس که امروزه به استان خراسان معروف است، توسعه و رونق مشهد نیز آغاز گردید. به این ترتیب، تور هوایی مشهد از تهران جزو آخرین و مدرن ترین نسل از سفر های زیارتی به این ناحیه است.
در طول تاریخ، این شهر تحولات و رویداد های زیادی را پشت سر گذاشته است. از این رو آثار تاریخی و نشانه های ارزشمندی از جریان‌ های مختلف فرهنگی را می توان در آن جا دید.
بد نیست اگر در قالب مسافر تور هوایی مشهد از تهران عازم زیارت هستید، بخشی از زمان خود را به بازدید از دیگر جاذبه های شهر اختصاص دهید. برای اهالی کلان شهری مانند تهران، گشت و گذار در بافت قدیمی مشهد خالی از لطف نیست. به علاوه این که بازار های قدیمی و سنتی و پاساژ های مدرن پراکنده در شهر نیز پاتوق های خرید و بازار گردی خوبی به حساب می آیند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید