تور کیش از اصفهان
۰۲
بهمن
۱۳۹۶

تور کیش از اصفهان در زمستان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 425 0
Rate this post

از جمله بهترین ماه های سال که می تواند تجربه ی مسافرتی دلچسب و به یاد ماندنی را در خود داشته باشد، اواخر پاییز تا اوایل بهار است. همچنین یکی از بهترین مقصد هایی که در طول این ماه ها دارای آب و هوایی خوش و مطبوع می باشد، سرزمین های جنوبی کشور ایران است. علی الخصوص مناطقی که به کمربند ساحلی در امتداد خلیج فارس و دریای عمان نزدیک تر هستند. علاوه بر مناطق ساحلی، جزایر پراکنده در آب های جنوب ایران هم جزو بهترین مقصد های گردشگری در فصل زمستان به شمار می روند. با دقت به این موارد، متوجه می شویم که چرا آژانس ها و موسسات برگزار کننده ی تورهای سیاحتی و تفریحی، نواحی جنوبی ایران را در آگهی های زمستانه ی خود هدف قرار می دهند. به همین دلیل، برنامه هایی شبیه تور تهران به قشم یا تور کیش از اصفهان، از رونق و محبوبیت خاصی برخوردار است.

بیشتر افرادی که به این نواحی مسافرت می کنند، اهالی شهر های مرکزی ایران هستند. در شهرها و استان های مرکزی و شمالی کشور ایران، پاییز و زمستان آب و هوایی سرد به همراه باد و بوران دارد، از بابت همین سرمای زمستانه در شهرها و استان های مرکزی، اهالی این شهرها، تلاش می کنند تا حداقل چند روز از میان روزهای زمستانی را در جایی با آب و هوایی متفاوت بگذرانند. به همین سبب، شماره زیادی از مسافران زمستانه ی نواحی و جزایر جنوبی کشور ایران، از این شهرها و استان های مرکزی رهسپار جنوب می شوند. راهی شدن به جنوب، می تواند در قالب سفرهای دوستانه و یا با خانواده به صورت مستقل با ماشین سواری باشد. از طرف دیگر، این سفر ها ممکن است با یک گروه در چارچوب تور کیش از اصفهان برگزار گردد.

هوای استان هایی از جمله بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، به گونه ای است که روزها با هوایی معتدل و شب ها با هوایی خنک، موجب آرامش و رضایت خاطر میهمان خود می گردند. به خاطر همین تنوع آب هوایی است که توجه بسیاری از اهالی شهرهای بزرگ ایران متوجه جزایری مانند کیش شده و در طول سال، تمایل دارند برای همراهی با تور کیش از اصفهان ثبت نام کنند.

تور کیش از اصفهان

همان طور که می دانیم جزیره ی کیش از دیرباز بسیار معروف و شناخته شده بوده است. در سال های قبل از انقلاب و در طی سال هایی که مسافرت به جزایر جنوبی به تازگی جای خود را میان سلیقه و خواست مردم باز می کرد، کیش یکی از اولین مقصد های پرطرفدار به شمار می رفته است. شرکت در تور کیش از اصفهان نیز سابقه ای بلند مدت دارد. هر چند اهالی پایتخت نشین از سال های قبل تری به گشت و گذار در جزایر خلیج فارس می پرداختند، ولی به مرور زمان، اصفهانی ها نیز شرکت در تور کیش از اصفهان را به یکی از سفرهای دوره ای یا گهگاهی خود تبدیل کردند.

به تناسب استقبال از سفر به کیش، پرواز های مستقیم از فرودگاه اصفهان به فرودگاه کیش نیز افزایش یافته و ساماندهی شد. همچنین شرایط و ویژگی های منحصر به فرد جزیره ی کیش باعث شد تا مدیران محلی و ملی، به فکر تبدیل آن به قطب ویژه ی گردشگری بیفتند. در حال حاضر جزیره ی کیش علاوه بر آن که قطب ویژه ی گردشگری به حساب می آید، منطقه ی آزاد تجاری نیز محسوب می گردد.

جزیره ی کیش همزمان دارای اقلیم گرمسیری و دریایی است. به همین علت در فصل های سرد و خنک سال، به پاتوق بسیار روح نوازی برای شهروندان سایر مناطق ایران و حتی بسیاری از گردشگران خارجی تبدیل می گردد. نباید فراموش کنیم که یکی از دلایل بسیار مهم سفر با تور کیش از اصفهان یا تورهای مشابه، آلودگی هوای کلان شهرهایی مانند اصفهان در فصل زمستان است. این آلودگی که با پدیده ی وارونگی دما نیز تشدید می شود، باعث شده تا بسیاری از شهروندان تلاش کنند طی چند روز کوتاه به منطقه ای خوش آب و هوا با آسمان آبی و به دور از ترافیک و آلودگی سپری نمایند.

تور کیش از اصفهان

علاوه بر هوای پاک و آرامش جزیره ی کیش، اگر با تور کیش از اصفهان همراه هستید، می توانید به دور از محل های پر تردد و بازارهای شلوغ ان جا، در کنار سواحل مرجانی و به پیاده روی و ورزش های ساحلی بپردازید. به اعتراف خیلی از مسافرانی کیش که از شهرهای بزرگ میهمان آن جا هستند، حتی تماشای چشم اندازهای زیبا و بهره مندی از نسیم دریایی در سواحل خنک جزیره می تواند موجب آرامش گردد. همین آرامش بهانه ی خوبی برای تعداد قابل توجهی از گردشگران زمستانه ی کیش است.

بد نیست پیش از همراه شدن با تور کیش از اصفهان، در مورد زیبایی ها و جاذبه های طبیعی و تاریخی و فرهنگ بومیان آن اطلاعاتی جمع آوری کنید تا در زمان سفر، برنامه ریزی بهتر و پربارتری داشته باشید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید