مارماریس
۰۸
اسفند
۱۳۹۶

جاذبه های گردشگری ترکیه

ارسال شده توسط: Content/ 506 0
Rate this post

پارک ملی، مارماریس
پارک ملی مارماریس در سال ۱۹۹۶ با مساحت حدود ۲۹ هکتار در ۶کیلومتری شهر مارماریس ساخته شد و پناهگاه جانوران و گیاهان متنوع است. پوشش گیاهی مارک مارماریس متشکل از درختان کاج سرخ، صنوبر، چنار، سرو، زیتون وحشی، بج، سوماق، اقاقیا و.. است.
خط ساحلی متفاوت این پارک نقش مهمی را در قایق سواری گردشگران به سمت ساحل دارد. در حاشیه پارک افراد علاوه بر برپایی کمپینگ می توانند در تورهای سافاری هم شرکت کنند.
به دلیل بکر بودن گوشه ای از این منطقه محلی آرام و زیبا برای استراحت است. در ساحل پارک مارماریس هیچ گونه رستورانی پیدا نمی کنید و اگر برای کمپ به آن جا رفته اید حتما با خود غذا و خوراکی به همراه داشته باشید.
پارک ملی مارماریس حیات وحش بسیار متنوعی دارد که بزهای وحشی،خرس، روباه، خوک، سنجاب قرمز، راسو، جوجه تیغی، سیاهگوش، سمور، شغال و … هم در پارک هستند.


برج گالاتا، استانبول
یکی از جاذبه های دیدنی استانبول برج گالاتا نام دارد. این برج زیبا نمایی فوق العاده نسبت به شهر استانبول در اختیار گردشگران قرار می دهد که در نوع خود فوق العاده است. برج گالاتا (Galata Tower) دارای ۶۷ متر ارتفاع است که بر افق استانبول حمکرانی می‌کند. این برج سنگی قرون وسطایی به عنوان برج مسیح شناخته شده است.
در سال ۱۳۴۸ که این بنای مرتفع ساخته شد، بلندترین ساختمان در استانبول بود که هنوز نمایی فوق العاده در استانبول دارد. این برج در طول قرن ‌ها تغییر یافته است، در یک زمان به عنوان برج رصد نقطه آتش سوزی استفاده می ‌شد.
امروزه قسمت فوقانی آن شامل یک کافه، رستوران و باشگاه شبانه است، که توسط آسانسور در ساختمان ۹طبقه می‌ توان به آن‌جا رسید که در آن می توان مناظر خیره کننده ‌ای را پیدا کرد. نمی توان به استانبول سفر کرد و از تماشای این جاذبه منصرف شد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید