ارگ چبی

جاذبه های گردشگری مراکش

ارسال شده توسط: nazemi/ 979 0
Rate this post

قصر باهیه، مراکش
یکی از جاذبه های کشور مراکش ، قصر باهیه است. این قصر از قرن ۱۹ میلادی در این کشور به یادگار مانده و خاطرات سلطنت حرم‌احمد بن موسی را تداعی می سازد. گرچه این حاکم نام خوشی از خود بر جای نگذاشته است اما قصر به جا مانده از این زمان یکی از جاذبه های زیبا و منحصر بفرد است.
قصر باهیه به سبک معماری شرقی ساخته شده است و هم اکنون بدون هیچ تخریبی به مکانی برای بازدید گردشگران مبدل شده است. گفته شده حرم‌احمد بن موسی برای اقامتش این قصر را ساخته است. اما برای ساختنش از معماران شرقی کمک گرفته است.
قصر باهیه چشم نواز است. دیواره ها و سقف های نقاشی شده قصر باهیه به همراه حیاطی که پوشیده شده از کاشی های رنگارنگ و تزیینی است، نمایانگر معماری بی نظیر شرقی و تاثیرش بر روی سران حکومت های آفریقایی است.
چیزی که بر زیبایی قصر باهیه افزوده باغ سبز و خرمی است که قصر با شکوه را احاطه کرده است. وسعت این باغ ۸ هکتار است و درختان مختلفی را در خود جای داده است.

قصر باهیه

ارگ چبی، مراکش
وقتی به آفریقا سفر می کنید، یعنی خود را برای گردش در کویر و صحرا آماده کرده اید. مراکش یکی از مهمترین مقاصدی است که شما در ان می توانید به کویر نوردی بپردازید. تپه‌های شنی ارگ چبی در صحرای آفریقا واقع شده است. تپه‌های شنی با ابهت، تا ۱۵۰ متر ارتفاع دارند و انسان در سایه آنها احساس کوچک بودن دارد. ویژگی های خاص ارگ چبی شن و ماسه‌های رنگی نارنجی زیبا و منحصر به فرد آن است. گشت و گذار در تپه‌های شنی به طور معمول از روستای مرزوگا شروع می‌شود که در لبه ارگ واقع شده است. شتر سواری محبوب‌ترین تفریح در ارگ چبی به شمار می رود.

ارگ چبی

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید