جزایر نخل دبی
۰۶
شهریور
۱۳۹۷

چرا جزایر نخل نمادی از جاه طلبی حاکمان دبی به شمار می رود؟

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 269 0
Rate this post

انسان ها همیشه آرزو ها و رویاهای بزرگ در سر دارند، امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی بشر را در این راستا یاری رسانده و سبب گردیده تا حس جسارتشان بالا برود و آرزو هایی که زمانی دست نیافتنی بود، را به حقیقت بدل سازند. ساخت جزایر مصنوعی یکی از این رویاها بود که در نهایت به موفقیت منجر گردید و چندسالی می شود که آوازه جزایر و سواحل مصنوعی یکی از شهرهای حاشیه خلیج فارس به گوش همگان رسیده است؛ درست حدس زدید قصد داریم تا در رابطه با جزایر نخل دبی برای شما مسافران تور دبی سخن بگوییم…

جزایر مصنوعی دبی

از تاریخچه جزایر مصنوعی چه می دانید؟

امارات کشوری است که پایه درآمد خود را بر فروش نفت قرار داده و به خوبی می داند که در آینده نمی تواند درآمد خود را به فروش نفت محدود کند، چرا که ذخایر نفتی دیر یا زود به اتمام می رسند. به همین منظور حاکمان این شهر کوشیدند که امارات و خصوصا شهر دبی را به یکی از قطب های گردشگری در خاور میانه بدل سازند که البته در این راستا موفق بودند. برخی از این تلاش ها در حوزه جغرافیایی صورت گرفت یعنی برای اینکه مسافران را ترغیب به خریداری بلیط تور دبی کنند، اقدام به ساخت جزایر مصنوعی در میان آب های خلیج فارس گرفتند که هم اکنون به بزرگ ترین جزایر مصنوعی دنیا شهرت دارد.

جزایر مصنوعی دبی چگونه ساخته شدند؟

برای ساخت جزایر مصنوعی میان آب های خلیج فارس، نیاز به شن های موجود در کف دریا بود. به همین منظور مقدار زیادی شن از دریا استخراج و پس از لایروبی و شستشو توسط کشتی های مخصوص برای ساخت این جزایر به کار گرفته شد. برای تکمیل ساخت جزایر نخل، از مقداری قریب به ۷ میلیون تن سنگ در جهت ایجاد موج شکن استفاده کردند و پس از انتقال این سنگ ها توسط جرثقیل به کناره های جزیره محل قرار گیری هر کدام به وسیله غواص ها علامت گذاری و در محل مشخص شده قرار گرفتند.

جزایر مصنوعی دبی

در ادامه برخی از جزایر نخل این شهر توریستی را به شما مسافران تور دبی معرفی خواهیم کرد:

جزیره نخل جُمیرا

اگر در طول سفرتان با تور دبی به ساحل جمیرا بروید می توانید یکی از جزایر نخل دبی که به همین نام شهرت دارد را مشاهده نمایید. این جزیره کوچک ترین جزیره نخل دبی است که زود تر از سایر جزایر مصنوعی دبی به بهره برداری رسید. در حال حاضر افراد زیادی در این جزیره سکونت دارند و هتل های زیادی نیز در جزیره مصنوعی جمیرا احداث گردید تا مسافران تور دبی بتوانند سفر لوکسی را در این مکان تجربه کنند. علاوه بر این، تفریحات مختلفی که در این جزیره مصنوعی وجود دارد، بر سر زبان بسیاری از مسافران تور دبی افتاده است و همگان را بر آن می دارد که چند ساعتی را در جزیره نخل جمیرا مشغول تفریح و خوشگذرانی باشند. نخستین مونوریل خاورمیانه در جمیرا قرار دارد و راه ارتباطی این جزیره محسوب شده، که از طرفی به هتل آتلانتیس و از سوی دیگر به پایین جزیره نخل منتهی می شود. اگر آماده ی سفر به دبی هستید می توانید در این سفر سری به جزیره نخل جمیرا زده و چند ساعتی را محو زیبایی این جزیره توریستی باشید.

جزایر مصنوعی دبی

جزیره نخل جبل علی

جزیره مصنوعی جبل علی از جزیره جمیرا بزرگ تر بوده و از ۶ تفرجگاه دریایی، روستای ساحلی و پارک آبی برخوردار است، تا لذت سفر را برای مسافران تور دبی تکمیل کنند. قرار بر آن بود که این جزیره در سال ۲۰۰۷ به بهره برداری برسد، اما متاسفانه مشکلات اقتصادی پیش آمده، سدی بود تا مانع تکمیل این پروژه گردد. در نهایت مسئولین شرکت نخیل در سال ۲۰۱۵ ساخت این جزیره را به طور کامل منتفی اعلام کردند.

جزایر مصنوعی دبیمجمع الجزایر جهان

یکی دیگر از جزایر مصنوعی دبی مجمع الجزایر جهان نام دارد. دلیل نام گذاری این جزیره به آن جهت است که نمای هوایی آن به سان نقشه قاره های کره زمین است. حاکم وقت دبی، محمد ابن رشید المکتوم ایده اولیه ساخت این جزیره زیبا را ارائه داد و در نهایت منجر به احداث آن در نزدیکی ساحل دبی و در میان آب های خلیج فارس گردید. اگر مسافر تور دبی هستید، از این جزایر زیبا دیدن کنید و لذت سفر چند روزه تان را در کنار عزیزانتان دو چندان سازید.

جزایر مصنوعی دبی

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید