تور استانبول
۲۸
مرداد
۱۳۹۷

قدیمی ترین حمام های اعیان ترکی

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 318 0
Rate this post

حمام ترکی بخش جدانشدنی سنت مردم ترکیه است و شما در هر نقطه از این کشور که پا بگذارید، شاهد حمام های ترکی متعددی خواهید بود؛ بازدید و بهره گیری از این حمام های سنتی یکی از جالب توجه ترین تفریحاتی است که می توانید در استانبول از آن بهره مند شوید. با داخل شدن به حمام ترکی می توانید در کنار نظافت از خدمات دیگری همچون ماساژ و مشت و مال نیز استفاده کنید. حمام کردن به سبک ترک ها آداب خاص و مراحل مختلفی دارد و باید بدانید که استفاده از حمام ترکی یکی از تفریحات لوکس استانبول به شمار می رود و بسته به نوع حمام هزینه متفاوتی از شما گرفته خواهد شد.
هزینه ای که شما در حمام های ترکی استانبول پرداخت می کنید، بسته به اینکه از چه خدماتی استفاده کرده اید متفاوت است. در ادامه با ما همراه باشید تا ۵ حمام مهم استانبول را به شما معرفی کنیم.

حمام خرم سلطان ایاصوفیه

این حمام زیبا به دستور خرم سلطان، همسر سلطان سلیمان و توسط سنان معمار سلطنتی امپراطوری عثمانی و در قرن ۱۶ ساخته شد. امروزه درب های حمام خرم سلطان به روی عموم باز است و می توانید از آن استفاده کنید. حمام خرم سلطان یکی از مهم ترین حمام های سنتی این شهر به شمار می رود که مورد توجه بسیاری گردشگران تور استانبول نیز قرار گرفته است. حمام خرم سلطان میان مساجد سلطان احمد و مسجد ایاصوفیه قرار دارد و به همین جهت گردشگران تور استانبول به راحتی می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

حمام خرم سلطان

حمام خرم سلطان

حمام خرم سلطان ایاصوفیه

حمام کیلیک علی پاشا

حمام کیلیک علی پاشا نیز مانند حمام خرم سلطان به دست معمار سلطنتی یعنی سنان ساخته شد و این حمام در واقع بخشی از مسجد و مدرسه کیلیک علی پاشا را در بر دارد. معماری بی نظیر و گنبد شگفت انگیز این حمام یکی از مورد توجه ترین بناهای استانبول به شمار می رود. اگر در زمان سفر با تور استانبول به محله بندری توفان استانبول رفتید بازدید و استفاده از این حمام بی نظیر را از دست ندهید؛ با وجود اینکه هزینه های استفاده از حمام کیلیک علی پاشا کمی گران است اما با این وجود گردشگران معتقد اند بازدید و بهره بردن از این حمام ترکی ارزش این هزینه ها را دارد.

حمام کیلیک علی پاشا

حمام جمبرلیتاش

اکثر حمام های سنتی استانبول به دست معمار برجسته یعنی سنان ساخته شده است، حمام جمبرلیتاش نیز از این سعادت بی نصیب نبود. معماری و جذابیت این حمام به قدری است که نه تنها مسافران تور استانبول را شیفته خود می سازد بلکه دانش آموزان و دانش پژوهان، محققان و عکاسان نیز به این بنا توجه ویژه ای دارند.
پس از بازدید از مسجد سلطان احمد به سمت حمام جمبرلیتاش بروید، با طی مسافت ۱۰ دقیقه ای به این حمام باستانی خواهید رسید؛ هزینه های این حمام نسبت به سایر حمام های ترکیه استانبول کمتر است و از همین رو مسافران تور استانبول به آن توجه بیشتری دارند. این حمام از فضای سنگی بزرگی از جنس سنگ مرمر برخوردار است که توسط نور خورشید داغ می شود، اگر می خواهید از این محیط آرامش بخش و گرفتن حمام آفتاب بر روی سنگ های داغ این حمام لذت ببرید، روز های آفتابی را برای استفاده از حمام جمبرلیتاش انتخاب کنید.

حمام جمبرلیتاشحمام آقا

این حمام سنتی بنا به دستور سلطان محمد، هفتمین پادشاه عثمانی ساخته شد و فقط سلطان و پسرانش حق استفاده از این حمام را داشتند. این حمام به عنوان بخشی از اقامتگاه پادشاه به شمار می رفت چرا که در آن زمان سلطان با همراهانش در این منطقه به شکار می پرداختند و حمام آقا نیز بخشی از اقامتگاه سلطان محمد محسوب می شد. پس از پایان دوران امپراطوری در ترکیه و رو کار آمدن دولت جمهوری، یک خانم آمریکایی حمام آقا را خریداری کرد و درب های آن را به روی عموم باز گذاشت. مسافران تور استانبول و شهروندان این شهر اکنون می توانند از این حمام استفاده کنند.

حمام آقا، استانبول

حمام سوفولار

حمام سوفولار یکی از حمام های معتبر استانبول است و قدمت آن به زمان سلطنت سلطان بایزید دوم برمی گردد. این حمام، ارزان قیمت است ولی مانند سایر حمام های سنتی ترکیه ظاهر مجللی ندارد اما نه تنها یکی از جاذبه های استانبول است، بلکه بخشی از زندگی روزمره مردم شهر بحساب می آید. با اینکه این حمام قدیمی در محله بومی استانبول قرار دارد اما به دلیل پایین بودن هزینه ها در سوفولار گردشگران زیادی از این حمام  استفاده می کنند. با رفتن به حمام سوفولار نه تنها حس ناب تجربه حمام ترکی را به دست می آورید بلکه می توانید گشتی در میان محله های قدیمی استانبول زده و با فرهنگ مردم استانبول آشنایی بیشتری پیدا کنید.

حمام سوفولار

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید