۰۲
بهمن
۱۳۹۶

دبی ، شهری جهانی در منطقه ی خاورمیانه

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 340 0
Rate this post

یکی از نکات جالب توجه در مورد شهر دبی، این است که هر بار خبری جدید از تحولات و پیشرفت در عرصه های گوناگون از این منطقه به گوش می رسد. به خصوص در حوزه های ساختمان و شهرسازی و تکنولوژی های مرتبط با آن ها، شهر دبی را می توان نماد تحول و پیشرفت روزمره در عرصه ی مدیریت شهری، تکنولوژی ساختمان، امکانات تفریحی و فنآوری های ورزشی و مهم تر از همه، تسهیلات حوزه ی گردشگری و توریسم دانست. در همین راستا، برای برگزار کنندگان برنامه های مسافرتی به شهر دبی مانند تور دبی از اصفهان، انواع سوژه های گوناگون به منظور عرضه به مشتریان و مسافرانشان، قابل دسترسی است.

شاید اگر دبی را شهر شگفتی های شهرسازی و گردشگری بنامیم، ادعای دور از واقعیتی بیان نکرده باشیم. همچنین می توان آنجا را معروف ترین و شناخته شده ترین قطب گردشگری در منطقه ی خاورمیانه دانست. هرچند در این منطقه شهرهای تاریخی و منطقه های مسافر پذیر فراوانی از دیرباز وجود داشته است، اما امروزه وسعت و سطح تحولات و شگفتی ها، این شهر را به سمبلی از تفریح، سرگرمی و سیاحت برای هر نوع سلیقه تبدیل کرده است.

برای اهالی شهرهای شناخته شده ی ایران که در قالب بسته های مسافرتی از جمله تور دبی از اصفهان به این شهر رویایی سفر می کنند، انواع و اقسام جاذبه های گردشگری این شهر مدرن کمی عجیب به نظر بیاید. به ویژه این که در بسیاری از نواحی کشور ایران، انواع قطب ها و دیدنی های مورد علاقه برای توریست ها و  سیاحان ایرانی و غیر ایرانی وجود دارد. نباید فراموش کنیم که علی رغم پتانسیل های فراوان گردشگری در سطح کشور ایران، هنوز نحوه ی نگهداری و معرفی آن ها در عرصه ی بین المللی به درستی رعایت نمی شود. حتی می توان گفت که به جای نگهداری، در موارد بسیاری شاهد دستکاری و آسیب به این جاذبه ها با اعمال سلیقه های ناشیانه نیز هستیم. همزمان با این اتفاقات مربوط به ارزش های فرهنگی و طبیعی سرزمین ایران، در کشور امارات سیاست های بالا بردن شاخص های پذیرش توریست به طور جدی دنبال می شود.

تور دبی از اصفهان

بد نیست پیش از همراه شدن با تور دبی از اصفهان، در مورد پیشینه ی آن منطقه و تاریخ تحولات آن و تبدیل شدن به مشهور ترین شهر مهاجر پذیر و دیدنی خاورمیانه، کمی بررسی و تحقیق داشته باشید. در حقیقت این شهر، یکی از بنادر ناشناخته و نسبتا کوچک بود که در شمال منطقه ی شیخ نشین عربی و سواحل جنوبی خلیج فارس قرار داشت. به مرور زمان و به ویژه در نیمه ی دوم قرن بیستم، این بندر ناشناخته توجه سرمایه گذاران محلی و غیر محلی را به خود جلب کرد. یکی از دلایل مهم آن، برخورداری ا زموقعیت جغرافیایی خاص در کنار مسیر تردد دریایی به آب های آزاد بود. چرا که خلیج فارس و تنگه ی هرمز، هم از نظر تجاری و هم از جنبه ی نظامی و استراتژیک، و وضعیت خاصی قرار دارند و جزایر و بنادر پیرامون آن ها نیز تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته اند. از جمله ی این مناطق می توان به جزایر ایرانی قشم و هرمز اشاره کرد که در طول قرن های متمادی، محل تردد و پایگاه برخی نیروهای نظامی بیگانه نیز به شمار می رفتند.

شهر دبی، امروزه دیگر آن بندر کوچک و کم اهمیت در حاشیه ی خلیج فارس نیست. ترفند های مدیریتی مدیران و مسئولین، موجب شده تا سرمایه های حاصل از فروش نفت، صرف تبدیل آنجا به پیشرفته ترین شهر منطقه گردد. هم اکنون این شهر دومین شهر بزرگ کشور شیخ نشین امارات متحده ی عربی به شمار می رود. پس از شهر ابوظبی که پایتخت امارات است، شهر دبی حتی معروف تر از پایتخت، وسعت قابل توجهی داشته و مورد استقبال میلیون ها گردشگر در طول سال قرار می گیرد.

با افزایش جمعیت طرفداران سفر به دبی از کشور ایران، از جمله مشتریان تور دبی از اصفهان، شرایط و امکانات آسان تری به این منظور فراهم شده اند. به عنوان نمونه، هم اکنون در شش شهر ایران، فرودگاه ها برای رفت و برگشت مستقیم به دبی، پروازهای جداگانه ای تعریف و اجرا می کنند. از سوی دیگر، تعداد آژانس ها و دفاتر برگزاری تور دبی از اصفهان یا سایر شهرها نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

تور دبی از اصفهان

شهر دبی هم اکنون یکی از مهم ترین و مورد توجه ترین نمونه های گردشگری نوین در جهان محسوب می گردد. این شهر با دارا بودن صدها هتل و اقامت گاه کوچک و بزرگ، و چند هزار پاتوق گوناگون ورزشی، تفریحی و فرهنگی، توانسته است نظر بسیاری از مخاطبان خود با سلایق و علائق مختلف را پوشش دهد.به همین جهت، بهتر است قبل از ثبت نام در تور دبی از اصفهان، اطلاعاتی در مورد این جاذبه ها و دیدنی های شگفت انگیز جمع آوری گردد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید