تور مشهد با اتوبوس

در جاده تا مشهد

ارسال شده توسط: nazemi/ 2060 0
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

برای سفر به مشهد، با کاروان های زیارتی همسفر شوید

شهر مشهد مقصد همیشگی و محبوب بسیاری از ایرانیان و مسلمانان دیگر کشور های اسلامی است. تور مشهد زمینی یا تور مشهد با اتوبوس نیز یکی از قدیمی ترین شیوه های سفر به این شهر برای زیارت بارگاه امام هشتم شیعیان (ع) می باشد. مسافران شهر مشهد می توانند از طرق گوناگون و با وسایل متفاوتی راهی این سفر معنوی شوند. در گذشته کاروان های زیارتی از دور و نزدیک به خطه خراسان و ناحیه توس راهی شده و به انجام فرایض دینی زیارت می پرداختند. امروز در قالب انواع سفر های زیارتی مانند تور مشهد از اصفهان یا تور مشهد از تهران، شاهد رفت و آمد سالانه چند میلیون زائر به این مقصد محبوب هستیم. بخش قابل توجهی از انواع این سفر ها را تور مشهد زمینی انجام می دهد. مسافران و زوار بسیاری با قطار راهی شهر امام رضا (ع) می گردند و تعداد دیگری نیز تور مشهد با اتوبوس را به عنوان برنامه زیارتی دوره ای خود در دستور کارشان قرار داده اند.

تور مشهد با اتوبوس

تجربه سفری به یاد ماندنی با تور مشهد از اصفهان

تور مشهد با اتوبوس از تمام شهرستان ها و شهر های ایران انجام می گردد. دلیل این امر نیز کاملا واضح است: امکان تردد اتوبوس در تمام محور های مواصلاتی منتهی به استان خراسان رضوی. به عبارت دیگر، فقط شهر های بزرگ و برخی شهرستان ها از فرودگاه و یا امکانات و زیر ساخت های سفر ریلی بهره مند هستند. در نتیجه تور مشهد با قطار و تور هوایی مشهد، گزینه هایی هستند که برای بسیاری از هم وطنان امکان پذیر و در دسترس نمی باشند. در صورتی که تور مشهد زمینی با اتوبوس، در تمام شهرستان ها به صورت هفتگی و حتی روزانه انجام می گیرد. در این حالت، می توان متوجه شد که درصد بالایی از گردشگران مذهبی شهر مشهد را مسافرانی تشکیل می دهند که ضمن تور مشهد با اتوبوس از دیار خود راهی زیارت مرقد مطهر امام رضا (ع) شده اند.

با نگاهی به امکانات رفاهی و اقامتی و همچنین سوژه های گردشگری شهر مشهد، به این نتیجه می رسیم که تور مشهد صرفا یک برنامه زیارتی به حساب نمی آید. هر چند محور اصلی کلیه سفر ها به این شهر، ارادت و اشتیاق مسافران به ساحت ائمه اطهار و هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت است، اما با این حال فرصت های دیگری نیز برای گنجاندن در خلال تور وجود دارد.

کاهش هزینه های سفر با تور زمینی مشهد

رستوران گردی و گذراندن یک وعده غذا در شاندیز یا طرقبه، یکی از همین جنبه های جذاب سفر به مشهد را تشکیل می دهد. تور مشهد با اتوبوس به طور کلی هزینه های زیادی در بر ندارد، و به همین ترتیب قادر خواهید بود بخشی از برنامه ریزی مالی مسافرت خود را برای داشتن ساعاتی خوش و یک وعده غذای دلچسب در شاندیز سپری کنید. غیر از شکم گردی در رستوران ها و کافه ها و سفره خانه های شهر مشهد، بازدید از موزه های این شهر جزو فعالیت های مهم و پر بار به حساب می آید. موزه آستان قدس رضوی به عنوان گنجینه ای بی نظیر از انواع آثار قدیمی و جدید و یادگار های دوران های تاریخی و معاصر، نمایشگاه بسیار مهمی را به شما عرضه خواهد کرد.

علاوه بر موزه آستان قدس رضوی، اگر مسافر تور مشهد با اتوبوس هستید و قصد دارید غیر از موضوع زیارت، وقت خود را به موضوعات دیگری هم اختصاص داده باشید، بازدید از مقبره نادر شاه افشار و موزه نادری را فراموش نکنید. این مقبره و مطالعه تاریخ اقدامات نادرشاه افشار، برای دوستداران فرهنگ و پیشینه استان خراسان بسیار حائز اهمیت است.

علی رغم تمامی موارد گفته شده، بازدید از مقبره حکیم ابوالقاسم فردوسی که در فاصله نسبتا کمی از شهر قرار دارد، قابل چشم پوشی نخواهد بود. تور مشهد زمینی امکان بازدید از مقبره این شخصیت بزرگ و تاثیر گذار در زبان و فرهنگ ایرانی را برای شما به وجود خواهد آورد.

تور مشهد با اتوبوس

خرید سوغاتی را فراموش نکنید

بازار گردی و خرید سوغات و یا پوشاک و کالا های معمولی و لوکس، دیگر اقدامی است که همواره مسافران تور مشهد از آن غافل نمی شوند، چه مشتری تور مشهد از تهران باشید چه به همراه تور لحظه آخری مشهد از اصفهان قصد زیارت کنید، بازارگردی و خرید سوغات و یا سایر لوازم با قیمت مناسب، بخش جدا ناشدنی از سفر شما خواهند بود.

اقامت گاه ها و هتل های زیادی در شهر مشهد وجود دارد و بهتر است قبل از ثبت نام در تور مشهد با اتوبوس، حتما راجع به آن ها و مشخصات و اطلاعات جزئی مطمئن باشید. هماهنگی با مسئول برگزاری و کارشناس آژانس متولی تور مشهد زمینی، می تواند سفری بدون مشکل و بی حاشیه و لذت بخش را رقم بزند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید