تور دبی
۰۹
مهر
۱۳۹۷

در دبی غذای عربی بخورید

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 204 0
Rate this post

رژیم غذایی و غذاهای محلی دبی

رژیم غذایی مردم امارات متحده عربی، ترکیبی است از غذا های آسیایی و خاور میانه که در هم آمیخته شده و سبک جدیدی را وارد غذاهای مردم عرب نشین این منطقه کرده است. امروزه در هر نقطه از این کشور رستوران های بین المللی و فست فود ها خودنمایی می کنند اما هنوز هم غذاهای سنتی جایگاه ویژه ای نزد مردم و مسافران تور دبی دارند.

رژیم غذایی مردم امارات به سبک زندگی و شرایط زیست بومی آن ها نیز بازمی گردد و از آن جهت که این کشور در منطقه ای خشک و بیابانی قرار دارد، رژیم غذایی مردمان این دیار بر اساس غلات، گوشت و لبنیات فراوان شکل گرفته است. تا قبل از اینکه تاجران پا به این منطقه بگذارند، برنج در رژیم غذایی مردم جایگاهی نداشت و از بدو ورود و رفت و آمد تاجران مختلف برنج در خوراک مردم امارات جای گرفت.

حال می خواهیم به برخی از غذاهای سنتی مردم این منطقه بپردازیم تا در سفر چند روزه خود از این غذاها تناول کرده و لذت ببرید.

شتر شکم پر

تور دبیشتر شکم پر ویژه ترین غذای دبی و  البته رکورد دار بزرگ ترین وعده غذایی، در کتاب گینس است؛ این غذای مجلسی در گذشته برای مراسمات خاص و جشن های ویژه اعراب بادیه نشین تهیه می شد اما امروزه فقط در سفره ثروتمندان جای دارد ولی می توانید در برخی از رستوران های خاص دبی این غذا را پیدا کنید.

هریس

تور دبیغذایی دیگر از دل دیار کویری امارات، هریس نام دارد. اگر با تور دبی به این منطقه سفر کردید حتما این غذای عربی را امتحان کنید؛ ظاهر این غذا شباهت زیادی به حلیم دارد که پس از طی کردن مراحل طولانی پخت، آماده سرو می شود. هریس در تمام ایام سال طبخ می شود اما محبوبیت اصلی آن در ماه مبارک رمضان و برای افطار روزه داران است. هریس در گذشته غذای مخصوص افراد مرفه و ثروتمند بود ولی امروزه در دسترس عموم قرار دارد و همه افراد به راحتی می توانند آن را تهیه کنند؛ هریس بر پایه گوشت و گندم تهیه می شود و بافتی منسجم و نرم دارد؛ در سفر با تور ارزان دبی این غذای سنتی را امتحان کنید.

فلافل

تور دبیفلافل غذایی محبوب است که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد؛ این غذا نه تنها در امارات بلکه در سایر کشور های عربی نیز طبخ شده و به عنوان غذایی کامل شناخته می شود. هر کدام از کشور ها شیوه متفاوتی برای تهیه فلافل دارند اما پایه اصلی این غذا نخود و سبزیجات معطر است. در دبی فلافل را با نخود و ادویه های مختلف عربی و با شیوه طبخ متفاوتی تهیه و در کنار آن از انواع سس ها جهت طعم دادن بیشتر به فلافل استفاده می کنند. این غذای اصیل عربی را در زمان همراهی با تور دبی امتحان کرده و از طعم اصیل آن در  کشور امارات لذت ببرید.

حمص

تور دبیحمص از دیگر غذاهای عربی است که نزد مردم منطقه خاورمیانه محبوبیت بالایی دارد؛ این غذا با دستورات پخت متفاوتی تهیه می شود اما در امارات حمص را با نان پیتا و به عنوان پیش غذا سرو می کنند. حمص یا نخود ارده، با موادی همچون نخود، ارده، روغن زیتون، آبلیمو، سیر و نمک تهیه شده و گاهی اوقات به عنوان سس در کنار غذاهایی مانند شاورما استفاده می شود.

قوزی

تور دبیغذایی رایج در امارات متحده عربی که در تمام رستوران های سنتی این دیار می توانید پیدا کنید قوزی نام دارد و با بره کامل کبابی به همراه برنج، انواع مغز ها و سبزیجات معطر تهیه می شود. این غذا به عنوان غذای ملی عراق هم شناخته می شود و در کشور هایی مانند شام و ترکیه محبوبیت زیادی دارد.

مجبوس

تور دبیمجبوس با گوشت بره تهیه می شود و درتمام کشور های عربی و حتی بخش های جنوبی ایران نیز طبخ می شود. مواد اصلی تشکیل دهنده این غذا گوشت طعم دار شده بره، برنج و گوجه فرنگی است. اگر می خواهید به طعم اصیل مجبوس پی ببرید حتما این غذا را در سفر چند روزه تان به دبی امتحان کنید.

شاورما

تور دبیشاورما بر پایه گوشت بره یا گوشت مرغ تهیه شده و با سبزیجات مختلف، سب زمینی سرخ شده، سس سیر و ترشی جات متنوع سرو می شود. این غذا نه تنها در دبی بلکه در سایر کشور های عرب نشین نیز محبوبیت دارد؛ اگر به مناطق جنوبی ایران نیز سفر کرده باشید در منو اکثر رستوران ها و فست فود ها می توانید شاورما را پیدا کنید. شاورما به صورت ساندویج و با نان مخصوص برای مسافران تور دبی سرو می شود.

تبوله

تور دبینوعی سالاد عربی که گزینه ای ایده آل برای گیاه خواران همراه با تور دبی به شمار می رود، تبوله نام دارد؛ مواد تشکیل دهنده سالاد تبوله از سبزیجاتی همچون گوجه، پیازچه، خیار و بلغور گندم تشکیل می شود و برای طعم دهی به آن از نعنای تره و آب لیمو استفاده می کنند. اگر از رژیم غذایی خاصی پیروی می کنید می توانید تبوله را در سفر به دبی سفارش داده و نوش جان کنید.

مهلبیه

تور دبیمهلبیه در دسته دسر های عربی جای دارد که با گلاب و پسته تهیه می شود. این دسر لذیذ از جمله معروف ترین دسر های عربی است که نه تنها در تور دبی می توانید آن را امتحان کنید بلکه در سایر کشور های عربی نیز یافت می شود.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید