تور قشم از اصفهان

دیدنی های بزرگترین جزیره ایران!

ارسال شده توسط: nazemi/ 948 0
Rate this post

طرقه پرنده ایست که به عشق رسیدن خورشید در آسمان پرواز می کنند. ما نیز می خواهیم مانند طرقه دل به آسمان بزنیم و با تور قشم از اصفهان خود را به جنوبی ترین جزیره ایران، یکی از عجایب هفت گانه خلیج فارس برسانیم. جزیره ای زیبا که موج ها را برای شیطنت به سوی خود فرا می خواند همراه با غار ها و دیدنی های شگفت انگیز؛ اینجا قشم است، سرزمین عجایب!

جزیره همسایه آب و آفتاب در گذشته کاوان نام داشت که امروزه همه ما آن را با نام قشم می شناسیم. جزیره قشم به سبب داشتن جاذبه های تاریخی متعدد و بی شمار که گاهی بازدید از همه آن ها برای افراد شرکت کننده در تور قشم از اصفهان میسر نیست، امروزه به یکی از قطب های مهم گردشگری ایران بدل شده است. حال که با ما تا جزیره قشم همراه شده اید لازم است که زیبایی های آن را بشناسید.

تور قشم از اصفهان

لنج سازی در قشم

یکی از قدیمی ترین مشاغل مردم بومی جزیره لنج سازی است این صنعت تا به امروز به قوت خود باقی مانده است و یکی از دیدنی های جزیره به شمار می رود. لنج سواری یکی از تفریحاتی است که مسافران تور قشم از اصفهان برای رسیدن به جزیره هرمز و گشت و گذار روی آب های خروشان خلیج همیشگی فارس انتخاب می کنند.

جزیره سرخ

دل به دریا بزنید و به سرخ ترین جزیره بروید. هرمز جزیره افسانه ای ایران است جایی درست در میان تنگه هرمز با سواحل دلفریب و حیرت آور. خاک سرخ هرمز چشم گردشگران تور قشم از اصفهان را به خود خیره می کند و آن ها را به این سوی آب های خلیج فارس یعنی جزیره هرمز می کشاند. هنرمندان زیادی در هرمز گرد هم آمدند و با ذوق و سلیقه فراوان، فرش زیبایی از خاک های رنگین کمانی این جزیره زیبا را به روی ساحل برای نشان دادن زیبایی هر چه تمام تر جزیره هرمز ترسیم کردند؛ بزرگترین فرش خاکی دنیا در جزیره هرمز پهن شده است؛ از دیدن آن غافل نشوید.

تور قشم از اصفهان

هنگام

روی ماسه های درخشان ساحل جنوبی جزیره قشم که بایسید، درست روبرویتان جزیره ای کوچک خود نمایی می کند. هنگام، این جزیره دلنواز خانه دلفین های خلیج فارس است و لاکپشت های دریایی در این جزیره سکونت دارند. اگر تور قشم از اصفهان را همراهی می کنید با قایق های تند رو به سمت جزیره هنگام بروید و از رقص دلفین های خاکستری خلیج فارس که برای خوش آمد گویی به شما به سطح آب می آیند، لذت ببرید. دیدنی های داخل جزیره هنگام کم نیست؛ از سواحل شگفت انگیز گرفته تا آکواریوم دریایی همه و همه از دیدنی های هنگام هستند که شما با دیدن آن ها پشیمان نخواهید شد.

راهروی دریایی

و حالا نوبت می رسد به دیدنی ترین جاذبه قشم. محال است که با تور قشم از اصفهان سفر کرده باشید و نامی از جزیره ناز به گوشتان نخورده باشد. برای رسیدن به جزیره ناز باید ۲۲ کیلومتر از قشم دور شوید؛ شب هنگام و زمانی که ماه به بالین دریا می آید، آب دریا به تلاطم می افتد و خود را بالا می کشد تا به گونه ماه بوسه بزند. در این هنگام دریا دور تا دور جزیره را حصار می کشد و مانع ورود به وعده گاهش با ماه یعنی جزیره ناز می شود؛ صبح همان روز اگر به ساحل بروید خواهید دید که جزیره چگونه راهروی طلایی خود که با ماسه های درخشان آذین داده شده است را برایتان نمایان می سازد؛ کفش هایتان را در بیاورید و با پای پیاده به دل دریا بزنید! جزیره ناز انتظار شما را می کشد تا به بالینش بروید و از زیبایی هایش به وجد بیایید.

تور قشم از اصفهان

 لافت

لافت مهد برج های تاریخی در قشم است. آثار تاریخی به جا مانده از اعصار گوناگون نشان از اهمیت این جزیره در زمان های گذشته دارد. قلعه نادری یکی از دیدنی های مورد توجه مسافران تور قشم از اصفهان است که به زمان حکومت نادر شاه افشار باز می گردد. چاه های طلا چاه هایی هستند که در یک گودال حفر شده و در گذشته آب درون آن را از باران تامین می کردند. این اثر تاریخی در کنار دژ باستانی نادری خودنمایی می کند.

دره ستاره ها

پدیده زمین شناسی اعجاب انگیزی در نزدیکی روستای خلف وجود دارد که دره ستاره ها نام دارد. مردم بومی به آن، استاره یا ستاره افتیده هم می گویند زیرا معتقد اند در گذشته های دور ستاره ای بزرگ به زمین این منطقه برخورد کرد و باعث پدیده زیبایی شده که امروزه به آن دره ستارگان گویند. جنس خاک دره ستاره ها، ماسه سنگ و سیمان آهکی است که بر اثر فرسایش خاک به صورت لایه لایه  در آمده است. زمانی که باد در این دره می پیچد و از حفره های به وجود آمده عبور می کند، صدای خاصی را ایجاد کرده که بومیان اعتقاد دارند که این صدا به خاطر رفت و آمد اجنه و ارواج به وجود می آید. دره ستارگان یکی از بارز ترین جاذبه های جزیره است که مسافران تور قشم از اصفهان بازدید از این مکان را در اولویت گشت و گذارشان در جزیره قرار می دهند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید