سفری با تور مشهد از تهران

راهنمای سفر به مشهد

ارسال شده توسط: nazemi/ 1185 0
Rate this post

شاید آنچه که استانی پهناور را از میان ۳۱ استان سرزمین و اقلیم ۴ فصل ایرانی متمایز می کند قرار گرفتن بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا در مرکزی ترین بخش این استان باشد. تفاسیر و شنیده ها هر چند دقیق و با جزییات، متفاوت از چیزی است که با چشم دیده می شود. حضور شاعر بزرگ ایرانی فردوسی طوسی از افتخارات این استان محسوب می شود که دیدار از مقبره این بزرگوار و تجدید میثاق با اهداف و اشعار بی نظیرش می تواند در تور مشهد از تهران جای گیرد.
با توجه به آداب و فرهنگ ایرانی که همیشه زبانزد جهانیان بوده بردن سوغات به عنوان یادبودی از این سفر شناخته می شود. از این جهت می توان وجود انواع و اقسام بازارها را در این شهر زیارتی بهتر فهمید. بافت برخی از این بازار ها کاملا سنتی و قدیمی و بقیه بسیار نو و مبتکرانه است. در تور مشهد از تهران می توان در زمان محدودی که وجود دارد هم بازدید از بافت های تاریخی و هم دیدار از ساخت های جدید را در برنامه خود گنجاند.

معرفی بازارهای مشهد

 

بازار رضا

بازار رضا معروف ترین بازار مشهد است ولی چیزی که می توان در حاشیه مطرح کرد بدبینی مشهدی ها نسبت به این بازار است. مردم مشهد به نامرغوب و گران بودن اجناس این بازار معتقد هستند؛ اما آنچه که باید گفت این است که متناسب با توان مالی هر کسی، بیشتر سوغات و اجناس در این بازار قدیمی یافت می شود.
این بازار شامل دو طبقه است که طبقه اول آن به فروشگاه ها اختصاص دارد و در خیابان امام رضا در حاشیه میدان بیت المقدس قرار گرفته است.

 

تور مشهد از تهران

 

مجتمع تجاری زیست خاور

زیست خاور اولین مجتمع تجاری و تفریحی مشهد است که کامل ترین و بهترین بازار شهر محسوب می شود. این مجتمع در چهار طبقه جای گرفته و در میدان شریعتی ابتدای خیابان شریعتی واقع شده است.

تور مشهد از تهران

الماس شرق

الماس شرق رقیبی سر سخت برای سایر مجتمع های تجاری است. گنبدی به شکل الماس دارد و زیر آن یک آبنمای مدرن جامپینگ قرار گرفته است. این مجتمع در پنج طبقه ساخته شده و در بلوار خیام شمالی میدان بهارستان قرار دارد.

بازار مرکزی

کیفیت و بهای اجناس بازار مرکزی در حد متوسط است و مرکزیتی نسبت به سایر بازارها ندارد. این بازار در چهار راه شهدا رو به روی سازمان مرکزی آستان قدس رضوی قرار دارد.

 

غذاهای مخصوص مشهد را امتحان کنید

چیزی که در تور مشهد از تهران نمی توان از آن گذشت خوراک و غذاهای مخصوص مشهد است که چشیدن طعم هر کدام لذت خاص خودشان را دارد.

شله مشهدی

شله مشهدی یکی از غذاهای سنتی مشهد از زمان قاجار به یادگار مانده است. این غذا به دلیل داشتن انواع حبوبات به عنوان غذایی کامل محسوب می شود. شله مشهدی در خانواده آش ها قرار دارد و یکی از رایج ترین نذری هایی است که در مشهد طبخ می شود.

دیگچه مشهدی

دیگچه مشهدی شبیه شیر برنج است و بیشتر در ماهای عزاداری تهیه می شود. از دیگچه مشهدی می توان به عنوان دسری لذیذ بهره برد.

کباب شیشلیک شاندیز

کباب شیشلیک شاندیز طرفداران زیادی در سراسر ایران دارد. این غذا یکی از غذاهای گران قیمت و سنتی است که به واسطه طعم فوق العاده اش شهرت جهانی پیدا کرده است.

 

جاذبه های گردشگری مشهد

چیزی که مشهد را به یک شهر همه چیز تمام تبدیل می کند جنبه های تفریحی و گردشگری بسیاری است که علاوه بر زیارتی بودن در خود جای داده است. از برنامه های تفریحی که می توان در تور مشهد از تهران نام برد گردش ها و بازدید هایی است که مختصرا توضیحاتی در باره آنها داده می شود.

باغ پرندگان

باغ پرندگان یکی از پرطرفدارترین مکان های دیدنی در مشهد است که به سبب داشتن پرندگان نادر و کمیاب بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور محسوب می شود. این باغ در میدان خیام، منطقه گردشگری سپاد واقع شده است.

پارک و شهربازی ملت

یکی از مکان هایی که نمی توان ان را در تور مشهد از تهران نادیده گرفت پارک ملت است. این پارک از قدیمی ترین و بزرگترین پارک شهرهای مشهد است که در آن هجدهمین چرخ و فلک بزرگ دنیا قرار دارد. در شرق آن دریاچه بزرگی قرار گرفته و در غرب آن بزرگ ترین استخر رو باز مشهد قرار دارد. این پارک در حاشیه بزرگراه وکیل آباد ضلع شمال غربی تقاطع آزادی واقع شده است.

تور مشهد از تهران
طرقبه

مشهد ییلاقات خوش آب و هوای فراوانی دارد که طرقبه یکی از بهترین آن ها است. این منطقه در ۱۸ کیلومتری مشهد قرار گرفته که نیمه اول سال وقت بهتری برای رفتن به این ییلاق است. در فصل زمستان یکی از سردترین نقاط مشهد است ولی قدم زدن در کوچه پس کوچه های آن در فصل پاییز خالی از لطف نیست.

آرامگاه فردوسی

در شمال مشهد قرار دارد و از معماری دوران هخامنشی بهره گرفته است. دارای موزه و کتابخانه ای است که سالانه میزبان یک میلیون عاشق و مستعد دیدار خالق شاهنامه است.

موزه نادری

آرامگاه نادر شاه افشار و محمد تقی خان پسیان سردار خراسان است. شامل ادوات و ابزار های جنگی است که می تواند مجموعه مطلوبی برای علاقمندان به نادر شاه و ادوات جنگی آن در جنگ هایش باشد.
آنچه گفته شد اندک اطلاعاتی است که سبب می شود تور مشهد از تهران را به عنوان سفری زیارتی و تفریحی انتخاب کنیم.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید