تور کیش از اصفهان
۲۶
دی
۱۳۹۶

زمستان و بوم گردی در تور کیش از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 499 0
Rate this post

اگر بگوییم جزیره ی کیش هدفی برای استراحت و آرامش است، ادعای مبالغه آمیزی نکرده ایم. دور تا دور این جزیره را سواحل زیبای مرجانی در بر گرفته اند. این سواحل و مرجان های رنگارنگ اطراف آنها، یکی از مواهب طبیعی بسیار شگفت انگیز کیش به حساب می آیند. در صورتی که کلماتی مانند جزیره ی مرجانی را جستجو کنید، از جمله اولین گزینه هایی که پیدا می شود، سواحل جزیره ی کیش است. به هر ترتیب، شگفتی های دنیای زیر آب به خصوص دریاهای آب شور که به اقیانوس ها ارتباط دارند، بسیار متوع و حیرت انگیز است. خلیج فارس نیز علیرغم عمق نسبتا کم، مجموعه ای بسیار زیبا و غیر قابل توصیف از جهان موجودات دریا را به نمایش می گذارد. اگر در جزیره ی کیش فقط به دنبال تماشا و لذت بردن از همین سواحل مرجانی هم باشید، باز ایده ی خوبی است تا در تور کیش از اصفهان یا هر یک از بسته های مسافرتی به آنجا ثبت نام کنید.
تعداد قابل توجهی از شهروندان اصفهان و سرتاسر ایران، تنها برای تماشای همین زیبایی و حضور آرامش بخش در کنار آن به جزیره ی کیش سفر می کنند. قبل از توسعه ی ساخت و سازها و نوسازی و دستکاری بعضی از سواحل کیش، این زیبایی ها به مراتب بیشتر از امروز جلب توجه می کرده اند.
یکی از دلایل جذابیت این گنجینه های زیبای دریایی، تلفیق آن ها با زیبایی صحرای کیش است. به عبارت واضح تر، جزیره ی کیش همزمان با دو اقلیم دریایی و گرمسیری از میهمانان خود پذیرایی می کند. از این رو علاوه بر جاذبه های بی نظیر در سواحل و عمق دریای اطراف جزیره، صحرا و اقلیم بیابانی آن نیز توجه مخاطب را به خود جلب می نماید. با توجه به این دو موهبت باقی مانده در طبیعت کیش، می بینیم که اگر برای آرامش و بهره مندی از سکوت و چشم اندازهای زیبا به کیش سفر کنید، توانسته اید به خوبی از اوقات فراغت و فرصت سیاحت خود استفاده کرده باشید. در مجموع، حتی برای استراحت به دور از هیاهو و شلوغی شهری شبیه اصفهان، به نظر می رسد ثبت نام در تور کیش از اصفهان بهترین انتخاب ممکن باشد.

تور کیش از اصفهان
در شهرهای مناطق مرکزی ایران، سرمای قابل توجهی در فصل زمستان حکم فرما می شود. در نتیجه اهالی این مناطق نیز، سعی می کنند در اولین فرصت تعطیلات که وقت آزادی مهیا می گردد، سفر به کیش را در اولویت برنامه های گردشگری خود قرار دهند.
یکی دیگر از نکات مهم که به عنوان قابلیت و پتانسیل منحصر به فرد جزیره ی کیش عنوان می شود، بازارها و پاساژهای قدیمی و جدید آن است. البته تا همین چند سال اخیر، تعداد قابل توجهی از بازارها صرفا به فروش محصولات و کالاهای وارداتی اختصاص داشتند. در سال های اخیر و با استقبال بسیاری از گردشگران از بوم گردی، بازارهای سنتی و بومی کیش نیز رونق نسبی خوبی به خود گرفته اند.
شاید به طور ویژه در میان فهرست برنامه های تور کیش از اصفهان به بوم گردی اشاره نشده باشد، اما در واقع بوم گردی شاخه ای جدید در میان سایر روش ها و رشته های گردشگری است که به توانایی های اصیل و جاذبه های مربوط به زندگی بومی اهالی یک منطقه یا شهر یا روستا توجه دارد. در مورد جزیره ی زیبای کیش نیز موضوع به همین ترتیب است. به دلیل اینکه کیش در نزدیکی تنگه ی هرمز و در فاصله ی کوتاهی از سواحل شمالی خلیج فارس واقع شده، از دیرباز زمینه ی ایجاد سکونت گاه در قسمت هایی از خود را داشته است.

تور کیش از اصفهان
بد نیست به عنوان کسی که با تور کیش از اصفهان راهی جزیره می شوید، در مورد اهالی نیز اطلاعاتی هر چند کلی بدست آورید. مردمان این جزیره از روزگار قدیم به ماهیگیری و صید مروارید و لنج سازی و توربافی و … مشغول بوده اند. از طرف دیگر، به خاطر محصور بودن کیش در میان آب های دریا، فرهنگ و آداب و رسوم زندگی آنهاف اصالت و خصلت های کهن خود را تا حد زیادی حفظ کرده است. هر چند با مهاجرت تعداد قابل توجهی از اهالی و بی توجهی هایی که در گذشته به این مردم شده، بخشی از این فرهنگ و سنت آسیبی جدی را متحمل گردیده است.
لا به لای برنامه های تور کیش از اصفهان، حتی نوشیدن یک فنجان قهوه ی محلی از دست بومیان کیش و یا خوردن ماهی کباب شده با ادویه جات مورد مصرف آنها، مسافرت زمستانه را تبدیل به تجربه ای بی نظیر و خاطره انگیز می کند. بوم گردی زمستانه در جزیره ی کیش می تواند در هتل ها و خانه های بومی آنجا تکمیل شود. اخیرا محلات و یا بهتر است بگوییم روستاهای قدیمی کیش، به عنوان قطب گردشگری احیا شده و مشتریان تور کیش از اصفهان می توانند ساعاتی از سفر خود را در این محلات بگذرانند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید