تور دبی
۰۸
اسفند
۱۳۹۶

ساعات خوشی را در دبی بگذرانید!

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 770 0
Rate this post

بدون شک همه ی ما تمایل داریم بخشی از فرصت های آزاد خود را به مسافرت و گردش در جایی غیر از زادگاه یا محل زندگی خود بگذرانیم. این یک میل طبیعی و به دلیل روحیه تنوع طلبی انسان است که نمی تواند همواره در محلی ثابت زندگی خود را بگذراند. از این رو، باید توجه داشته باشیم که بی تفاوتی نسبت به این خواست طبیعی، ممکن است موجب آسیب های روحی و خستگی و بی حوصله گی های دراز مدت شود. شاید از نظر گروهی از مردم، مسافرت و گشت و گذار در شهر ها و کشور های دیگر، یک فعالیت فانتزی و نه چندان ضروری به نظر بیاید. در پاسخ به این ادعا، می توان گفت که مسلما همه افراد می توانند بدون مسافرت رفتن به زندگی خود ادامه دهند، اما تفاوت روحیه و نشاط و اعتماد به نفس افرادی که اهل گردشگری هستند، قابل مقایسه با دیگرانی که بیشتر زمان خود را صرف کار های روزمره و تردد میان محل سکونت و محل کار خود می کنند، نیست.تور دبی
این مقاله با عنوان تور دبی، تلاش دارد تا روش ها و مزایای گوناگون سفر و شرکت در انواع تورهای مسافرتی را تشریح کند. چرا که ممکن است برخی از مخاطبین مقاله هایی از این دست، نه تنها نسبت به خیلی از نکات و موضوعات مربوط به این حوزه بی اطلاع باشند، بلکه چندان تمایلی نیز به امتحان کردن چند مسیر مسافرتی نشان ندهند. مطالب این گروه از مقالات و نوشتار ها، نه تنها برای شرکت کنندگان در تور دبی، که برای بسیاری دیگر از برنامه های گردشگری از جمله تور های خاج از کشور و حتی تور های داخلی مانند تور قشم و تور کیش و تور مشهد، مفید و قابل استناد خواهند بود.
شرکت در انواع تور ها، امروزه برای برخی از هم وطنان و حتی گردشگران دیگر کشورها، به امری عادی و برنامه ای لا ینفک از مسائل زندگی تبدیل شده است. این تغییر سبک و نگرش نشان می دهد که برگزاری چنین برنامه هایی از جمله تور دبی یا تور گرجستان و …، با موفقیت توانسته است جای خود را در میان فعالیت های سالیانه خانواده ها و اقشار گوناگون جامعه پیدا کند.
معمولا بیشتر ترجیح می دهند سفر را به صورت های متفاوتی در برنامه زندگی خود بگنجانند. عده ای کاملا پایبند به انجام منظم سفرهای دوره ای با مقصد های مشخص و برنامه های از قبل چیده شده هستند. عده ای دیگر، ترجیح می دهند سالی دو یا سه بازه کوتاه به سفر احتصاص دهند اما نیازی به برنامه ریزی و تعیین دقیق مراحل آن نمی بینند و برخی دیگر نیز منتظر فرصتی می شوند تا اگر از مشغله و کار خود آزاد شدند، به منظور سفر اقدام داشته باشند. در میان تمامی این افراد و سلایق مختلف، یک وجه مشترک وجود دارد و آن هم علاقه به سفر و سیاحت در شهر ها و کشورهای دیگر است.
از آن جا که این مقاله قرار است بیشتر از سفرهایی مانند تور کیش و …، به تور دبی بپردازد، پس بهتر است تا جای ممکن از فضای سفر های داخلی بیرون آمده و پیش فرض خود را به آن دسته از افراد و علاقمندان اختصاص دهیم که سفر های خارجی را نیز در دستور کار خود دارند.
بدون شک برخورداری از فرصتی که بتوان در آن به سیاحت و گشت و گذار در سرزمینی دیگر پرداخت، لذت فراوانی دارد. انسان ذاتا نیازمند تغییر در روحیه و فضای زندگی روزمره است و گردشگری موجب می شود تا این تغییر موقت، با تجربیات و ساعات خوش و شادی نیز توام باشد. از این رو، دنیای امروز موضوع گردشگری را به یکی از اصلی ترین ارکان زندگی تبدیل کرده و زمینه های بسیاری برای پرداختن تخصصی به آن، پدیدار شده اند. رشته های دانشگاهی مختلف، دفاتر و موسسات تخصصی و همچنین شمار انبوهی از شهروندان شیفته و عاشق مسافرت! برای ارتباط بهتر این چند وجه نسبتا جدا گانه، سیاست ها و تصمیمات هوشمندانه ای از طرف مدیران شهری و کشوری مورد نیاز است.

dubai-camel-burj-al-arab-xlarge
به عنوان مثال، اگر شهری از جاذبه ها و پتانسیل های فراوان گردشگری برخوردار باشد، همچنین تعداد افراد علاقمند به بازدید را نیز داشته باشد، اما نهاد هایی با مدیریت اصولی و صحیح به منظور سازماندهی و ارتباط هدفمند میان این دو وجود نداشته باشند، توسعه گردشگری اتفاق نخواهد افتاد. بدون شک تمامی گروه هایی که برای تماشای جذابیت ها و تجربه تازه های یک شهر یا کشور به آن جا سفر می کنند، نیازمند محیطی برای آسایش و رفع احتیاجات اولیه نیز هستند. از جمله چنین محیط هایی می توان به انواع اقامت گاه، رستوران، مراکز تفریحی و سرگرمی و ورزش و امکانات جانبی همچون اینترنت و … اشاره نمود.
تور دبی، نگرش تازه ای در این باب به دست می دهد. همان طور که اشاره شد، شهرها و کشورهای دارای جاذبه های گردشگری، نیاز به تصمیمیات و زیر ساخت های مناسب به منظور جذب گروه علاقمند و استفاده درست از سرمایه های حاصل از این جذب دارند. در صورتی که شهر دبی از این روند تبعیت نکرده است. در حقیقت امارات و دبی، طی چند ده سال گذشته اصلا شناخته شده و دارای انسجام مدیریتی نبوده اند. با هوشمندی یکی از حکام منطقه ابوظبی به نام شیخ زائد، هفت منطقه شیخ نشین عربی در جنوب خلیج فارس از جمله ناحیه دبی، متحد شده و امارات متحره عربی توانست جایگاه ویژه ای در منطقه بیابد. پس از آن، شهر دبی که بندری کوچک در سواحل جنوبی خلیج فارس به شمار می رفت، رشد و توسعه خود را آغاز نمود. آنچه در خلال تور دبی شما را شگفت زده خواهد کرد، این است که چطور بندری کوچک در سی یا چهل سال گذشته، بدین شکل مبدل به بزرگ ترین قطب گردشگری خاورمیانه شد.
نکته جالب توجه در مقایسه دبی با سایر مناطق گردشگری از جمله شهرها و استان های ایران، در همین امر نهفته است که سایر قطب های گردشگری، پتانسیل اولیه برای جذب مسافر را دارند. از جمله این پتانسیل ها می توان به آثار تاریخی، سایت های طبیعت گردی و همچنین پاتوق های میهمان پذیری شهری اشاره کرد. اما در زمان تور دبی، متوجه خواهید شد که این موارد از قبل وجود نداشته و طی همین چند دهه ظهور کرده اند. این رویکرد نشان می دهد که سیاست مداران و تصمیم گیرندگان کشور امارات و دبی، چه مراحل دشوار و هوشمندانه ای را پشت سر گذاشته اند. در این شهر نه تنها زمینه های طبیعی و تاریخی حوزه گردشگری خلق شده اند، بلکه روش ها و ترفند های بهترین بهره گیری از آن ها نیز به کار رفته است.
شهر دبی، پس از ابوظبی که پایتخت کشور امارات محسوب می گردد، دومین شهر بزرگ آن کشور است. اما از نظر رتبه گردشگر پذیری و پیشرفت در این عرصه، نه تنها در میان شهر های امارات و کشوهای حوزه خلیج فارس، که در خاورمیانه نیز بی نظیر و غیر قابل تصور است.
در خلال جنگ سرد میان شرق و غرب، آبادانی و گسترش زمینه های توسعه در شهر دبی آغاز شد. پس از آن با فروکش کردن تنش های میان دو سوی جهان و استقبال بیشتر مهندسین، تکنیسین ها و همچنین سرمایه گذاران از حضور و فعالیت در کشورهای آسیایی، دبی در معرض توجه فراوانی قرار گرفت. از این رو اگر امروز با تور دبی راهی این بندر شگفت انگیز شوید، رد پای بزرگ ترین شرکت ها و تشکیلات شهرسازی و ساختمان را در هر گوشه از آن مشاهده خواهید کرد. شهر های مختلفی در خاورمیانه وجود دارند که دارای نقاط و جاذبه های بسیار کهن و ظرفیت های فراوانی برای گردشگری هستند، اما شهر دبی بدون برخورداری اولیه از چنین قابلیت هایی، توانست گوی سبقت را در حوزه گردشگری و سایر صنایع وابسته، از این شهرها برباید. در زمان حضور در این بندر بی نظیر با همراهی تور دبی از اصفهان، تفاوت بسیار فاحش میان نتایج تصمیمات درست و زیرکانه در مقابل بی تفاوتی نسبت به امر گردشگری را مشاهده خواهید کرد.
بندر دبی، نه یک شهر ساحلی مدرن، که نمایشگاهی از آخرین دستآوردهای بشری در زمینه های متفاوت به خصوص معماری، شهرسازی و ساختمان است. علاوه بر این، در عرصه تکنولوژی و ارتباطات نیز باید دبی را سرآمد دیگر کشورها و شهرهایشان داتست.

تور دبی
زمانی که به عنوان مسافر تور دبی از اصفهان یا تور دبی از تهران و یا هر شهر دیگر راهی آنجا می شوید، در واقع به نمایشگاهی تمام عیار از تازه های قرن بیست و یکم پا گذاشته اید. به این ترتیب، دبی را می توان محل تماشای تغییر و تحولات و انواع پیشرفت های بشر در علوم روز دانست.
به دنبال قابلیت ها و استعداد فراوان شهر دبی به منظور جذب مسافر، انواع و اقسام رشته های مربوط به گردشگری در این شهر پوشش داده می شوند. به بیان بهتر، اگر مسافر تور دبی باشید و به هر یک از شاخه های گردشگری بیشتر علاقه مند باشید، شهر دبی راهی را برای پاسخگویی و رفع کنجکاوی یا نیاز شما ارائه می کند.
مثلا برخی از میهمانان این شهر، علاقه به رستوران گردی و شکم گردی در دبی دارند. این شاخه جذاب و نو ظهور در گردشگری، مسافران را به چشیدن عطر و طعم انواع نوشیدنی ها و خوردنی های منحصر به فرد یک دیار خاص دعوت می کند. به این ترتیب، نه تنها بخشی از لذت گردشگری را پشت سر گذاشته اید، بلکه می توانید کیفیت غذاهای مختلف را نیز مقایسه کرده و برداشت های مفید خود از این مقایسه را با دیگران نیز در میان بگذارید. بدون شک در فاصله چند روزه تور دبی، نمی توان تمام رستوران ها و کافه های این شهر را گشت و از منوهای آن ها چشید. این کار به چند سال زمان نیاز دارد تا بتوانید ادعا کنید که همه ی خوراک خانه های دبی را امتحان کرده اید.

اما برای رستوران گردی در دبی، باید به مقالات و مطالبی که به صورت تخصصی برای همین مسئله نگاشته و منتشر شده اند، اشاره کرد. به دلیل تعداد فراوان پاتوق های سنتی و مدرن شکم گردی در زمان تور دبی، باید سراغ تجربیات و برداشت های افرادی رفت که قبلا در کافه ها و رستوران ها به این امر پرداخته اند. این تجربیات می تواند بهترین برنامه برای چنین گشت و پذاری را در اختیار علاقمند به شکم گردی قرار دهد.

موضوع بعدی که از نظر بسیاری از اهالی گردشگری شرکت کننده در تور دبی از اصفهان حائز اهمیت است، موزه گردی و بازدید از مجموعه های گرد آوری آثار ارزشمند داخلی و خارجی کشور امارات است. در کنار موزه گردی، می توانت به گالری گردی نیز پرداخت. سیر و سیاحت در گالری ها و نمایشگاه های هنری و فرهنگی، برای بسیاری از گردشگران به ویژه مسافران از کشورهای اروپایی، حکم ضمیمه جدا ناشدنی از سفر را دارد. این عده به هر جا که وارد شوند، بدون بازدید هر چند کوتاه از یک یا دو موزه و گالری، خارج نخواهند شد. در سطح شهر دبی، دهها موزه و کلکسیون آثار تاریخی و همچنین صدها گالری و نمایشگاه و جشنواره ثابت برای نمایش و عرضه محصولات هنری و فرهنگی و صنایع دستی قرار دارد. با تور دبی حین تردد در هر خیابان از این شهر، می توانید سری به یک یا چند گالری و نمایشگاه بزنید. برخی از جشنواره ها و نمایشگاه ها، به صورت مناسبتی برگزار شده و زمان آن ها بستگی به شرایط سفر به دبی دارد. برخی دیگر، دائمی بوده و در تمام طول سال، پذیرای هنرمندان و دوستداران آثار خود هستند.

تور دبی

علاوه بر گالری ها، موزه های مختلف و جالبی نیز در این شهر پراکنده است. موزه های شهر دبی درباره موضوعات تخصصی و عمومی، یادگار ها و نشانه هایی را در بر گرفته اند. بیشتر این موزه ها به صورت تخصصی در مورد فرهنگ و سابقه شهر دبی و کشور امارات فعالیت می کنند. بعضی دیگر، آثاری از کشورهای منطقه و سایر اقصی نقاط جهان را در خود نگاه می دارند. به عنوان نمونه، موزه شتر در دبی گشایش یافته و با توجه به پیوند دیرینه زندگی اعراب با این موجود سازگار با اقلیم منطقه، انواع ابزار و لوازم و همچنین جوانب گوناگون سبک زندگی با شتر در معرض دید همگان قرار گرفته است. علاوه بر این، موزه هایی مانند موزه شهرداری وجود دارد که اسناد و مدارک زیادی طی دوره های زمانی چندین ساله را که موجب تبدیل بندری کوچک به ابر شهری مانند دبی شد، نشان می دهد که می توانید در زمان سفر به تور دبی، از آن ها دیدن کنید. ساخت موزه ها و تلاش برای نگهداری و رونق آن ها، نشان می دهد که این عنصر به ظاهر کم اهمیت، تا چه اندازه می تواند در وجهه مدنیت و اعتبار تاریخی یک شهر موثر باشد. از آن جا که شهر دبی آثار باستانی و تاریخی ندارد، کوشش کرده تا این خلاء را با توسعه انواع موزه ها در عرصه های تخصصی و عمومی جبران نماید.

غیر از مسافرانی که مسائل فرهنگی و هنری را در اولویت بازدید خود حین تور دبی قرار می دهند، برخی دیگر تنها با هدف تفریح و سرگرمی به این شهر عزیمت کرده و مکان هایی متناسب با این موضوع را جستجو می کنند. اگر بگوییم تقریبا تمام تفریحات و سرگرمی های ممکن در این شهر در دسترس است، اغراق نکرده ایم. از جمله مهم ترین ویژگی شهر دبی، فراوانی محل های تفریح و بازی و ورزش و سرگرمی است. برخی از این محل ها برخاسته از گنجینه های طبیعی آن خطه هستند، به عنوان مثال کویر گردی و شتر سواری، بخشی از شغل اجدادی و پیشه کهن اعراب آن منطقه است. اما بعضی دیگر از  مراکز تفریحی، به دست انسان ساخته شده و البته این امر سبب محدودیتی در مفصل و مجلل بودن ان ها نشده است. از جمله معروف ترین این مراکز، بزرگ ترین فواره موزیکال جهان است که در ساعات خاصی از روز پای بلند ترین برج جهان یعنی برج خلیفه، توجه هزاران میهمان را به سمت خود جلب می نماید. علاوه بر این، پیست اسکی مصنوعی در دبی نیز یکی دیگر از شاهکار های ساخت و ساز در این شهر است که لا بلای برنامه های تور دبی از تهران، شما را به حضور و ورزش در فضایی کاملا مشابه پیست طبیعی دعوت م کند. برف و سرمای این محیط چنان با دقت شبیه سازی شده است که حتی مسافران کشورهای سردسیر شمال اروپا را نیز برای ساعاتی ورزش و اسکی و برف بازی در فضای خود وسوسه می نماید.

تور دبی

تعداد قابل ملاحظه ای از گردشگران به مقصد امارات را مشتریان انواع تور دبی از اروپا و امریکا تشکیل می دهد. بخشی از این اتفاق به دلیل تاثیر گذاری مهندسین و سرمایه گذاران غربی بر پیشرفت این شهر است و بخشی دیگر نیز به خاطر تراکم فرصت های گردش و استراحت و تفریح در شهر دبی! خصوصیت بارز دبی، گرد هم ایی تمام ارزش ها و جاذبه های مورد نیازو مطلوب یک مسافر در محدوده یک شهر است. ممکن از بسیاری دیگر از مناطق گردشگری و زیبای اروپا و …، در یک موضوع مشخص اصالت و تنوع بیشتری نسبت به دبی داشته باشند، اما کمتر شهری توانسته است همه ی جوانب مختلف گردشگری و سفر را در خود بگنجاند.

برخی دیگر از مسافران تور دبی، تنها با هدف خرید و بازارگردی به این سفر روی می آورند. در واقع بهتر است این طور عنوان کنیم که هدف اصلی بسیاری از میهمانان و علاقمندان به گشت و گذار در دبی، پاساژ گردی و خرید کالا یا پوشاک است. به همین دلیل، بزرگ ترین، مجلل ترین و همچنین پر طرفدار ترین مراکز خرید و تجارت خاورمیانه در دبی تجمع کرده اند. از هر جای جهان با هر سلیقه ای که در تور دبی شرکت کنید، بازارها و پاساژهای آن شهر محصولات خوبی برای عرضه به شما در اختیارتان قرار می دهند.

بخش قابل توجهی از برنامه تور دبی برای مسافران از سرتاسر جهان را، خرید در دبی تشکیل می دهد. تعداد قابل توجهی از خانواده ها و گردشگرانی که چند روزی به سیاحت در دبی می گذرانند، مایل هستند تا حد اقل یک یا دو روز از زمان سفر را به بازارگردی و خرید بگذرانند. در حقیقت می توان این طور ادعا کرد که موضوع خرید، تبدیل به بخش بسیار مهمی از موضوعات گردشگری پر طرفدار دبی شده است. در این شهر صدها پاساژ و فروشگاه بزرگ و معروف وجود دارد که انواع کالا و خدمات مورد نیاز مسافران و مشتریان خود را ارائه می کند. این پاساژ ها یا به اصطلاح “مال” ها، نه تنها مغازه و غرفه های زیادی برای فروش دارند، که انواع مراکز تفریحی و ورزشی جانبی را نیز در معرض بازدید و استفاده مسافران خود قرار می دهند.

به همراه آنچه در دبی می توانید بخرید، بد نیست سری هم به رستوران های مجلل و کافه های دنج این فروشگاه ها زده و قهوه عربی یا خوراک های دریایی ان جا را میل نمایید. مال ها و پاساژهای بزرگ و معروف شهر دبی، این امکان را به شما می دهند که یک یا چند روز از سفر تور دبی را کامل در یکی از ان ها بگذرانید. به عنوان نمونه، فروشگاه های جانبی برج خلیفه یا انصار مال و یا برج های تجاری بزرگ راه شیخ زائد، سوژه های فراوانی جهت بازدید علاقمندان در خود جای داده اند.

تور دبی

مشتری تور دبی از تهران قادر خواهد بود ساعت ها از وقت خود را در هر یک از این ساختمان های بی نظیر و زیبا و مدرن صرف نماید. علاوه بر این که می توانید در شهر دبی پوشاک و لوازم الکترونیکی مورد نیاز خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری نمایید، دبی شهر طلا نیز به حساب می آید. در حقیقت تعداد زیادی طلافروشی بسیار بزرگ نیز در این شهر وجود دارد که بخش قابل توجهی از خرید و فروش طلای خاورمیانه را به خود اختصاص داده اند.

برای خرید در دبی، لازم است چند نکته را به یاد داشته باشید. اول این که لزوما به اولین قیمت اعلام شده از طرف اولین مغازه و فروشنده اکتفا نکنید و حتما قیمت های دیگر فروشنده ها را نیز بررسی کنید. ضمن این کار، اصل چانه زنی را اصلا فراموش نکرده و به اولین کلام و نرخ مغازه دار راضی نشوید. تقریبا همیشه برای خرید در دبی جای چانه زنی باز است و نباید از این مسئله غافل شد. پیش از تمامی این موضوعات، لازم است اطلاعات کافی در مورد بازارگردی در دبی را قبل از ثبت نام در تور دبی و از کسانی که تجربه سفر و خرید داشته اند، کسب نمایید.

اشخاص زیادی هستند که قبلا در بسیاری از فروشگاه های دبی به خرید پرداخته اند به خوبی با زوایای گوناگون این کار آشنا شده اند.

برخی از گروه ها و افراد علاقمند به سیاحت در دبی، قصد دارند به برج گردی بپردازند. دهها برج بسیار مرتفع در این شهر ساخته و بر افراشته شده اند که هر یک جلوه ای جداگانه از توانمندی های مهندسین و سازندگان خوش ذوق و ماهر را نشان می دهند. بلند ترین برج جهان به نام برج خلیفه به شکل چندین برج استوانه ای چیده شده بر روی هم، و همچنین مجلل ترین هتل جهان به نام برج العرب در ساحل جمیرا، به شکل بادبان کشتی ساخته شده است. حتی تماشای این غول های ترکیبی از بتن و شیشه و فلز از فاصله نزدیک، تفریح و سرگرمی جالبی به حساب می آید.

دیگر موضوعی که برای خیلی از مسافران تور دبی جذابیت دارد، ساحل گردی در دبی است. در امتداد نوار ساحلی شهر دبی، برخی از مناطق در حوزه هتل ها و ساختمان های نزدیک به دریا هستند و در اختیار عموم مردم قرار ندارند، اما بسیاری از مناطق ساحلی دبی برای انواع سلیقه و خواست میهمانان، به صورت های گوناگون احیا شده و مورد حفاظت و نگهداری هستند. بعضی از مسافران ممکن است ساحلی آرام با کمترین دخالت انسانی را برای چند ساعت استراحت، پیاده روی و دویدن و آبتنی نیم روز بپسندند. بعضی دیگر، ترجیح می دهند در ساحلی شلوغ تر با امکانات بازی و ورزش وقت خود را بگذرانند. برای دیگر مسافران، شاید چشم انداز افق و طبیعت منطقه مهم باشد، در هر صورت، کرانه های دبی در امتداد خلیج فارس، برای تمامی این خواسته ها گزینه های زیبا و جذابی را عرضه می کند.

تور دبی

اگر مسافر تور دبی از اصفهان، از تهران و یا هر یک از شهرهای ایران هستید، پیش از سفر و در هنگام ثبت نام، به خوبی در مورد برخی از مشخصات و لازمه های سفر خود کسب اطلاع کنید. از جمله زمان بندی های سفر مانند زمان بندی های برنامه های حین تور، امکانات و خدمات هتل و یا اقامت گاه، مراکز تفریحی و پاساژهای نزدیک به هتل و البته حمل و نقل در این شهر،  نکاتی هستند که باید به خوبی در مورد آن ها اطمینان خاطر داشته باشید. گفتگو و هماهنگی با کارشناس یا مدیریت آژانس برگزاری تور، این امکان را به شما می دهد که با خیالی آسوده و به دور از نگرانی و دغدغه های قبل از سفر، بهترین فرصت گردشگری را رقم بزنید. داشتن سیاحتی مطلوب و همچنین بهره مندی از خاطرات بی بدیل تور دبی، نیازمند کسب آگاهی و مرور تجربیات کسانی است که در این مورد تبحر داشته و قبلا به چنین برنامه ای مبادرت ورزیده اند.  در صورت عذدم دریافت اطلاعات ضروری از آژانس یا دفتر اجرای تور، امکان تغییر شرایط نامناسب احتمالی و اعمال خواسته مشتری در زمان حضور در دبی، بسیار دشوار و تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید