تور لحظه آخری قشم از اصفهان

سفری با تور لحظه آخری قشم از اصفهان

ارسال شده توسط: nazemi/ 937 0
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

خرید و گردش در جزیره قشم

تعطیلی های ناگهانی مانند تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا و یا مرخصی هایی که به عنوان پاداش برای شما در نظر گرفته می شود، می تواند بهانه ای باشد برای سفر های از پیش تعیین نشده، خصوصا سفر به منطقه ای که از حیث گردشگری دارای دیدنی های بسیاری است و می توانید در کنار تفریح و گردش به خرید اقلام مورد نیاز خود بپردازید. چه جایی بهتر از جزیره قشم! و چه توری بهتر از تور لحظه آخری قشم از اصفهان!
در کنار جاذبه های گردشگری که در دل جزیره زیبای قشم جا خوش کرده اند، حدود ۲۰ کیلومتر دورتر از مرکز جزیره شهری قرار دارد به نام درگهان. این شهر محبوب، قطب تجاری جزیره قشم است که خانم هایی که با تور لحظه آخری قشم از اصفهان به این جزیره زیبا سفر می کنند، چشم پوشی از این شهر جزئی از محالات محسوب می شود چرا که تمام خیابان های درگهان به بازار ختم می شود.

تور لحظه اخری قشم از اصفهان

بازار قشم

در زمان قدیم فقط یک بازار محلی در این شهر وجود داشت که از میان کوچه ها می گذشت و این کوچه ها عرض خیلی کمی داشتند. امروزه این بازار را، بازار قدیمی درگهان می نامند که در کنار دیگر مراکز بزرگ تجاری و پاساژهای بزرگ جا خوش کرده است. با تور لحظه آخری قشم از اصفهان می توانید در بازار قشم گشتی بزنید و اجناس با کیفیت و البته با قیمت پایین خریداری کنید.
علت پایین بودن قیمت اجناس در این منطقه تجاری این است که هزینه گمرک به این اجناس نمی خورد و مستقیما از لنج تخلیه و به بازار منتقل می شود. از همین رو اکثر مسافران تور لحظه آخری قشم از اصفهان عمده خرید خود را از شهر درگهان انجام می دهند. بازار شهر درگهان به قدری وسیع است که شاید به زمانی حدود ۲ یا ۳ روز احتیاج داشته باشید تا بتوانید همه جای بازار را بگردید.

 

تور لحظه اخری قشم از اصفهان

مناطق گردشگری جزیره قشم را از نزدیک ببینید

پس از خرید و گشت و گذار در شهر تجاری درگهان، نوبت به دیدن مکان های تاریخی و گردشگری با تور لحظه آخری قشم از اصفهان فرا می رسد. جزیره مکان های دیدنی فراوان دارد اما شاید جالب باشد بدانید روستایی در قشم وجود دارد که مردم بومی معتقدند زمین آن منطقه توسط جنیان تسخیر شده و اگر مرده ای را در خاک آن جا دفن کنند خاک، جسد را به بیرون می راند و به این دلیل کسی نزدیک این منطقه نمی شود.
حتی در زمان های گذشته عده ای برای تحقیق به آن مکان مرموز سفر کردند اما نه تنها به هیچ نتیجه ای نرسیدند بلکه از آن زمان به بعد کسی از آن ها خبری ندارد. شاید این نکته هم یکی از دلایلی باشد که کسی تلاشی برای کشف این اتفاق مرموز و راز آلود نمی کند. مسافران تور لحظه آخری قشم از اصفهان می توانند دیگر اسرار مربوط به این منطقه را به طور مستقیم از زبان بومیان بشنوند و داستان های آنان را گوش دهند.

دره ستارگان

از نظر مردم جزیره دره ستارگان نیز متعلق به جنیان است و معتقدند در زمان غروب آفتاب نباید به درون دره وارد شد، به همین علت است که اگر شما مسافران تور لحظه آخری قشم از اصفهان برای بازدید دره ستارگان در زمان نزدیک به غروب آفتاب بروید اجازه ورود به این مکان به شما داده نمی شود.

تور لحظه آخری قشم از اصفهان
مردم جزیره قشم دارای آداب و رسوم متفاوتی نسبت به مردم ساکن فلات مرکزی ایران دارند. این تفاوت هاست که فرهنگ ها وآداب و رسوم هر منطقه از ایران ما را زیباتر و جذاب تر کرده است.

آداب و رسوم اهالی قشم

یکی از این رسوم جالب مربوط به زمانی است که اگر کودکی بعد از دو سال نتواند راه برود، مادر، دیگر بچه های محله را فرا خوانده و کودک خود را درون سبدی که از برگ درختان نخل درست شده قرار می دهند، دیگر بچه ها دو سر این سبد حصیری را گرفته و برای آن شعر می خوانند تا زودتر راه بیوفتد.

 

تور لحظه اخری قشم از اصفهان

حنابندان نیز جشنی است که قبل از برگزاری مراسم عروسی گرفته می شود. در این مراسم زنان سرتا پای عروس را با حنا زینت می بخشند. خانواده داماد با آوردن هدایا و لباس های نفیس محلی برای عروس خانم، این مراسم زیبا و مفرح را کامل تر می کنند. این مراسم بین مردم حاشیه خلیج فارس و جنوب کشور مرسوم است و قبل از مراسم عروسی که خود می تواند ۷ شبانه روز هم به طول بینجامد، برگزار می شود. همه ی نزدیکان و آشنایان عروس و داماد دور هم جمع شده و به رقص و پایکوبی مشغول می شوند.
اگر مسافر تور لحظه آخری قشم از اصفهان باشید ممکن است بتوانید از نزدیک شاهد این مراسمات باشکوه و زیبا شوید و از آن لذت ببرید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید