تور دبی از اصفهان
۲۱
دی
۱۳۹۶

سفر به شهر شگفت انگیز در تور دبی از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 387 0
Rate this post

اگر دبی را نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای بشریت در زندگی شهری بنامیم، اغراق نیست. در واقع شهر دبی را نمی توان به عنوان یک مقصد تاریخی و طبیعی منحصر به فرد دانست. اما بدون شک می توان آنجا را به عنوان کلکسیونی از آخرین پیشرفت ها و شاهکارهای مهندسی سازه، حمل و نقل، ساختمان، معماری، هنر، هتل داری و … معرفی نمود.
تور دبی از اصفهان، به همین دلیل ممکن است جذابیت فراوانی برای شرکت کنندگان به همراه داشته باشد. کلان شهر دبی تا حدود چهل سال پیش، شهرستانی ناشناخته در سواحل جنوبی خلیج فارس بوده است. این بندر کوچک، یکی از بنادر شیخ نشین های هفت گانه ی عربی که امروز امارات متحده ی عربی نام دارد، به شمار می رفته است. بندر دبی قدیم، با سبک و فضای کاملا سنتی و محروم، مورد توجه برخی از حاکمان و شیوخ و همچنین سرمایه گذاران ایرانی و اروپایی قرار گرفت.
در فاصله ی کمتر از سی سال، سرمایه های حاصل از فروش نفت توسط دولتمردان منطقه، صرف ساخت یکی از شگفت انگیزترین شهرهای جهان شد. اگر با تور دبی از اصفهان عازم این شهر ساحلی هستید، می توانید در برخی از موزه های این شهر، روند تغییرات از یک بندر کوچک تا ابرشهر رویایی امروز را مشاهده کنید. یکی از این موزه ها، موزه ی شهرداری دبی است. این موزه نشان می دهد که محصول دسترنج و سخت کوشی مدیران شهری چطور باعث تبدیل دبی دیروز به دبی امروز شده است. به ویژه از سال ۱۹۵۰ تا امروز، اسناد و مدارک تغییر و تحولات دومین شیخ نشین بزرگ امارات متحده ی عربی، در معرض نمایش برای عموم قرار دارد.

تور دبی از اصفهان
موزه ی دیگری که ممکن است برای مشتریان تور دبی از اصفهان جالب توجه باشد، موزه ی اتحادیه واقع در جاده ی جمیرا است. در این مکان نیز، توافقات و تعاملات مکتوب میان امیران، شیوخ، سیاست مداران، سرمایه گذاران و دولتمردان مختلف از امارات با سایر کشورهای خارجی، نگهداری می شود. این توافقات نشان می دهند چگونه سیاست های اقتصادی و نفتی و همچنین دیدگاه های این افراد، شهر دبی را از سال ۱۹۷۰ اینچنین دچار تحول کرده است.
بدون شک اگر کسی سی سال پیش به دبی سفر کرده باشد، و امروز نیز دوباره عازم این شهر شود، تصور می کند که به جای دیگری از کره ی زمین پا گذاشته است. روند تغییرات چنان گسترده و عمیق بوده که وضعیت دیروز و امروز دبی قابل مقایسه نیست. اما به عنوان مسافر تور دبی از اصفهان، و یا سایر شهرای ایران، باید به این نکته توجه داشت که اولا ایجاد جاذبه های گردشگری برای مناطقی است که از داشتن بناهای تاریخی و تفرج گاه های ویژه طبیعی محروم هستند یا در این مورد از غنای زیادی برخوردار نبوده اند. به همین سبب، نمی توان نسخه ی ایجاد تحول و مدرن سازی به منظور جذب گردشگر را برای تمام شهرها به ویژه آنها که سوژه های تاریخی و طبیعی زیاد دارند، تجویز کرد.
دومین مورد، این است که بخش قابل توجهی از دبی قدیم هنوز محفوظ مانده است. حتی مسافر تور دبی از اصفهان، می تواند در میان برج ها و هتل ها و خیابان های تازه ساز، بخشی از بافت قدیم را که زمانی روستا و حاشیه ی دبی به حساب می آمدند، مشاهده کند. بافت تاریخی محله ی بستکیه، یکی از همین جاذبه های توریستی است. سایر بناها شامل قلعه، خانه های تاریخی، مساجد کهن و بازارهای سنتی هستند. برای هم وطنان پایتخت نشین که همراه تور دبی از اصفهان رهسپار این شهر شده اند، گشت و گذار و خرید در یکی از بازارهای سنتی مانند بازارهای محله ی دیره، ممکن است جذابیت خاصی داشته باشد. بد نیست اهالی اصفهان مقایسه ای میان ظرفیت گردشگری بازارهای سنتی دبی و بازارهایی مانند بازار بزرگ داشته باشند.
شکم گردی و صرف غذا در رستوران های محلی و غیرمجلل شهر دبی نیز باعث می شود تا گردشگران به سیاحت در کوچه پس کوچه های نسبتا قدیمی تر این شهر بپردازند. از جمله در محله ی کرامه، که مجموعه ای شلوغ از ساختمان ها و رستوران های ارزان و متنوع را در خود جای داده است.

تور دبی از اصفهان
تغییر و تحولات این شهر شگفت انگیز، به جایی رسیده است که یکی از موزه های شهر را به نام موزه ی آینده ی دبی نام گذاری کرده اند. در حقیقت، این موزه، نشان دهنده ی چشم انداز سیری ناپذیر مسئولین محلی در رشد و توسعه ی ناحیه ی تحت مدیریتشان می باشد.
از دیگر مواردی که می تواند برای گردشگر همراه تور دبی از اصفهان جالب توجه باشد، صدها رشته ی ورزشی و سرگرمی است که در باشگاه ها و مراکز گوناگون پراکنده شده اند. در این مراکز، پیشرفته ترین و به روز ترین امکانات و تجهیزات ورزش، بازی، سرگرمی و تفریح برای علاقمندان با هر سلیقه و علاقه، فراهم آمده است.
می توان گرد آمدن تمامی این امکانات و قابلیت های مختلف را عامل و انگیزه ی سفر از سرتاسر جهان به شهر دبی دانست.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید