سواحل دبی

سواحل دبی

ارسال شده توسط: nazemi/ 1503 0
Rate this post

برای شهرهای منطقه مرکزی ایران، که از سواحل دریاهای شمالی و جنوبی صدها کیلومتر فاصله دارند، تفریح در سواحل دریا یکی از گزینه های جدی سفر و سرگرمی است.

به ویژه سواحل خلیج فارس که در فصل های سرد و خشک سال، با هوایی مطلوب و نسبتا گرم و آفتابی دلپسند و نسیم ملایم، می تواند سفری متنوع و تجربه ی بهره مندی از اقلیمی کاملا متفاوت را برای اهالی شهرهایی مانند اصفهان، رقم بزند.

در صورتی که برای چنین سفری تمایل دارید می توانید در تور دبی از اصفهان شرکت کرده و البته اگر به قصد ساحل گردی و بهره مندی از امکانات تفریحی و طبیعی نزدیک دریا تصمیم به مسافرتی متفاوت گرفته اید، به راستی دبی یکی از بهترین سوژه هایی است که انتخاب می کنید.

زیبایی بی شمار سواحل دبی، جلوه ای از جذابیت های گردشگری در تور دبی از اصفهان

شاید با این ادعا بتوانید درک بهتری از کیفیت گردشگری در سواحل دبی داشته باشید: حتی اگر ده روز در دبی اقامت داشته باشید و هر روز را بخواهید در یکی از سواحل این شهر بگذرانید، همچنان مطمئن باشید که پس از پایان سفر، هنوز چند تا از سواحل شناخته شده و محبوب دبی را ندیده اید. با توجه به اینکه بیشتر برنامه های تور دبی از اصفهان طولانی تر از چهار یا پنج روز نخواهد بود، پس حتی اگر به عنوان میهمان این تور هر روز دو ساحل از این شهر را سیاحت کنید، باز هم از دیدن چند ساحل جذاب دیگر باز می مانید.

البته این ادعا اصلا و به هیچ عنوان دور از واقعیت نیست. با یک جستجوی ساده در اینترنت و یافتن فهرست سواحل دبی می توانید به صحت آن پی ببرید.

در حقیقت بدلیل هم جواری شهر دبی با سواحل جنوبی خلیج فارس، در تمام کناره های مشرف به دریا در این شهر وسیع و اعجاب انگیز، امکانات و شرایط ساحل گردی گسترده است.

در عین حال بسیاری از هتل های دبی و برخی از هتل های بسیار معروف و اشرافی این شهر گردشگر پذیر، کاملا در نزدیکی خلیج فارس و مشرف به دریا قرار گرفته اند.

ساحل دبی

لذت تماشای غروب آفتاب در سواحل دبی

اولین و ساده ترین زیبایی که از نظر مردم می تواند در ساحل اتفاق بیفتد، غروب آفتاب پشت آب های دریا است و یکی از بهترین لذت استراحت در ساحل، تماشای این غروب است. جالب است بدانید که یکی از سواحل معروف و زیبای دبی، به همین نام، یعنی ساحل غروب آفتاب شناخته می شود. چرا که غروب آفتاب در افق این ساحل منظره ی فوق العاده ای پدید می آورد و یکی از جاذبه هایی است که روزی یک بار فرصت تماشا و لذتی وصف ناشدنی به گردشگران می دهد. حتی به عنوان استراحت حین برنامه های تور دبی از اصفهان نیز می توان چند ساعتی را در این ساحل سپری نمود.

البته این ساحل شبیه برخی دیگر از سواحل مورد استقبال مسافرین ایرانی و غیر ایرانی، از امکانات تفریحی چندانی برای بازی، ورزش و سرگرمی برخوردار نیست. در واقع برخی از سواحل دبی صرفا به منظور استراحت، آرامش و دوری جستن از شلوغی و هیاهو مناسب سازی شده اند و مورد استقبال افرادی هستند که می خواهند ساعاتی را به گرفتن حمام آفتاب روی ماسه ها، پیاده روی، دویدن و یا دوچرخه سواری کنار دریا، خواندن کتاب و … بپردازند که نیازی به اسباب و وسایل تفریحی و سرگرمی و ورزشی ندارد.

 

ساحل مرکاتو، طبیعتی بکر در شهر دبی

یکی دیگر از سواحل بی نظیر دبی مشابه ساحل «غروب آفتاب» را می توان «ساحل مخفی» یا «ساحل مرکاتو» نامید. این ساحل نیز جزو مناطقی است که با اختصاص امکانات بسیار کم، تلاش شده تا بکر بودن و دست نخوردگی آن به عنوان ملاک انتخاب گردشگران علاقه مند به طبیعت کنار دریا باشد. شاید گنجاندن دو یا سه ساعت ساحل گردی در این مکان آرام، بتواند بخشی از برنامه ی شما حین تور دبی از اصفهان باشد.

البته همان طور که اشاره شد، تعداد کمی از سواحل شهر دبی به این شکل نگهداری می شوند و بیشتر سواحل دبی از امکانات ورزشی، تفریحی و بازی و استراحت یا سرگرمی مناسبی برخوردارند و همچنین بوفه ها، کافه ها و مغازه ها و رستوران های مختلفی در فاصله ی کمی از آنها وجود دارد.

زمانی که در تور دبی از اصفهان ثبت نام می کنید اگر در مورد سواحل دبی پرس و جو و کسب اطلاع نمایید، به احتمال زیاد یکی از معروف ترین و پر طرفدار ترین سواحل دبی در کنار ساحل جمیرا قرار دارد بنام «ساحل الممزار» را به شما معرفی خواهند کرد. حتی برخی آنجا را به عنوان بخشی از ساحل جمیرا می شناسند. دلیل شناخته شده بودن ساحل جمیرا، نزدیکی برج العرب معروف به آن است. اما ساحل الممزار به چند دلیل مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

 

اول اینکه این ساحل نمای جالبی به برج العرب داشته و غروب آفتاب در کنار این برج را به رخ می کشد. دلیل بعدی که برای برخی بانوان مورد توجه قرار می گیرد، اختصاص دو روز هفته فقط برای تفریح بانوان در این ساحل است. همچنین بدلیل امکانات فراوان تفریح و گردشگری و ورزش این ساحل را به نام پارک ساحلی هم می شناسند. اگر میهمان تور دبی از اصفهان هستید و فرصت چندانی هم برای ساحل گردی ندارید، بد نیست حداقل یکبار از بعد از ظهر خنک و غروب چشم نواز این ساحل لذت ببرید.

بهترین سواحل دبی برای پیاده روی

سواحل دبی اکثرا متعلق به هتل های ساحلی می باشند اما برخی ساحل ها هستند که ورود عموم مردم به آن ها آزاد است.  در این مطلب به معرفی مناطق ساحلی این شهر که عموم گردشگران خصوصا گردشگران تور دبی از اصفهان می توانند از آن بازدید کنند، می پردازیم.

 

تور دبی از اصفهان

  • ساحل جمیرا

ساحل جمیرا از محبوب ترین و شناخته ترین ساحل های دبی نزد گردشگران تور دبی از اصفهان لحظه آخری به شمار می رود.این ساحل تمیز با ماسه های طلایی، درختان نخل و چمن های یکنواخت چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. این ساحل علاوه بر چشم انداز های زیبا به دلیل وجود دو آسمان خراش برج العرب و جمیرا نزد گردشگران تور دبی از اصفهان شناخته شده تر می باشد. دسترسی به ساحل جمیرا بسیار آسان است چون این ساحل مابین خیابانی طویل و دریا قرار گرفته است، خیابانی که محله المینا را به الصفوح وصل می کند.

انواع امکانات رفاهی از جمله صندلی های مناسب، مسجد، دوش و آفتاب گیر هم در جمیرا وجود دارد، مسجد جمیرا از معدود مساجد امارات متحده ی عربی ایست که افراد غیر مسلمان هم اجازه ی ورود به آن را دارند.

تور دبی از اصفهان لحظه آخری

  • ساحل روسی

ساحل روسی که در حال حاضر به ساحل گسترش یافته جمیرا هم شناخته می شود، دلیل نام گذاری این ساحل آن است که در اغلب مواقع افراد روسی و آسیای شرقی در این محل رفت و آمد دارند. این ساحل امکانات زیادی ندارد تنها چند دوش و توالت در آن دیده می شود، اما به دلیل دور نبودن از جاده گردشگران تور لحظه آخری دبی از اصفهان می توانند به آسانی از فروشگاه های تنقلات فروشی خوراکی تهیه نمایند، اروپائیان بیشتر از این ساحل به عنوان ورزشگاه استفاده می کنند و شما می توانید در تمام طول روز آن ها را ببینید که در حال دویدن و طی کردن طول ساحل هستند.

لازم به ذکر است که برخی ساحل روسی را جزئی از ساحل جمیرا می دانند و برخی دیگر برای آن استقلال قائل هستند به همین دلیل ما بخشی جداگانه به این ساحل اختصاص دادیم، از نظر مکان دقیق هم می توان گفت ساحل روسی دبی دقیق در جهت مخالف برج العرب واقع شده است. از تفریحات مهم در این ساحل می توان به شنا، دوچرخه سواری، اسکیت بازی و دوندگی اشاره کرد.

تور لحظه آخری دبی از اصفهان

  • ساحل الممزار

ساحل الممزا یکی از گسترده ترین سواحل دبی به شمار می رود که به دلیل داشتن امکانات تفریحی بی شمار به یکی از ایده آل ترین سواحل برای مسافران تور دبی از اصفهان بدل شده است و مسافران می توانند ساعات طولانی را در کنار خانواده و دوستان خود در این ساحل وسیع به تفریح و خوش گذرانی بپردازند. اگر بخواهیم دقیق تر نگاه کنیم منطقه پارک ساحلی ممزار شامل پنج ساحل کوچک است، این ساحل دو استخر بزرگ طبیعی هم دارد، در حقیقت ساحل دریا در این منطقه طوری برش خورده که دو محوطه شبیه دریاچه را ایجاد کرده است. این ساحل بیشتر شبیه منطقه ای ییلاقی ایست که در آن انواع امکانات رفاهی مانند دوش حمام و اجاق هایی برای پخت جوجه کباب یا کباب، صندلی، چترهای آفتاب گیر فراهم می باشد.

 

برخی فروشگاه ها هم برای فروش خوراکی های کوچک و سبک و بستنی هم در جای جای این ساحل دیده می شوند، در این ساحل شنا آزاد است و گردشگران به راحتی و با امنیت می توانند شنا کنند زیرا غریق نجات ها به همه مناطق ساحل مشرف هستند و از سیستم های هشداردهنده قوی برخوردار اند. روزهای دوشنبه و چهارشنبه فقط بانوان حق ورود به این ساحل را دارند و این یکی از محاصن ساحل الممزا است که برای خانم های همراه با تور دبی از اصفهان این امکان را فراهم کرده تا با آسودگی خاطر و بدون نگرانی به تفریح و شنا در این ساحل زیبا بپردازند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید