تور لحظه اخری قشم از اصفهان

سیر تاریخ و طبیعت در تور لحظه آخری قشم از اصفهان

ارسال شده توسط: nazemi/ 949 0
Rate this post

ماه های سرد سال، بهترین زمان برای سفر به جزیره قشم

فصل زمستان و ماه های خنک و سرد سال، فرصت مناسبی برای سفر به مناطق جنوبی کشور است. استان های همجوار خلیج فارس و دریای عمان، به ویژه هرمزگان و سیستان و بلوچستان، دارای اقلیم گرمسیری و دریایی می باشند. در نتیجه در بیشتر ایام سال، از هوای نسبتا گرم و شرجی برخوردارند. این اقلیم موجب می شود در فصل ها و روزهایی که مناطق مرکزی و شمالی کشور با سرمای هوا دست و پنجه نرم می کنند، در سرتاسر نواحی گرمسیری، هوای معتدل روزانه و نسیم خنک شبانگاهی و رطوبت کمتری نسبت به سایر ماه ها برقرار باشد. به همین خاطر، این خطه از سرزمین چهارفصل ایران، در طول زمستان از آب و هوای مطلوب و مورد پسندی برای مسافران برخوردار است.
برای اهالی شهر اصفهان نیز یکی از سوژه هایی که می تواند شرایط سیاحتی بسیار مناسبی فراهم کند، جزایر و نوار ساحلی آب های جنوبی کشور است. از این رو انواع برنامه های سیاحتی از جمله تور اصفهان به کیش یا تور لحظه آخری قشم از اصفهان ، در طول سال به ویژه زمستان، مشتریان و طرفداران پر و پا قرص خود را دارند.

تور لحظه آخری قشم از اصفهان

بهره مندی از یک تنوع آب و هوایی به خصوص در نیمه ی دوم سال، دلیل اصلی بسیاری از افرادی است که راهی سفر به جزایر و استان های مذکور می گردند. در آب های نیلگون خلیج فارس، جزایر زیبا و غیر قابل وصفی جای دارند که هر کدام با ویژگی های منحصر به فرد، مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته اند. از جمله ی آن ها، جزیره ی وسیع قشم در نزدیکی سواحل استان هرمزگان است. جزیره قشم رتبه ی نخست از نظر وسعت در میان تمام خشکی های دریاهای کشور را دارد. تور لحظه آخری قشم از اصفهان نیز به دنبال این مشخصه ی شناخته شده، همواره مشتریان زیادی داشته و در حال حاضر نیز دارد.

 

تور لحظه اخری قشم از اصفهان

قشم گردی

از حدود سی سال پیش، زیر ساخت های گردشگری و مهمان پذیری این جزیره شگفت انگیز تا حد زیادی سمت و سوی توسعه و پیشرفت به خود گرفته است. از جمله این راه کارهای نوین، احیای برخی محلات قدیمی، ساخت و نوسازی و تقویت هتل ها و اقامت گاه ها به ویژه در شهرهای قشم و درگهان است. همچنین امکانات و تجهیزات تفریحی و ورزشی و سرگرمی و آماده سازی برخی عرصه های طبیعی و تاریخی برای جذب گردشگر، بخش دیگری از این رویکرد بوده است. مسافران تور لحظه آخری قشم از اصفهان و سایر شهرهای ایران، که در گذشته نیز به این جزیره سفر کرده اند، می توانند به راحتی تفاوت های گذشته و حال در قشم و جزایر اقماری آن را در یابند.

 

تور لحظه اخری قشم از اصفهان
یکی از مهم ترین تغییراتی که ناشی از تغییر ذائقه ی بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی بوده و می باشد، احداث و توسعه هتل ها و اقامت گاه های بوم گردی است. این اقامت گاه ها پذیرای آن دسته از مسافران تور لحظه آخری قشم از اصفهان به شمار می روند که قصد تجربه ی زندگی در فضای اصیل قشم را دارند. هر چند این سبک زندگی ممکن است سه یا چهار روز بیشتر به طول نیانجامد، اما خاطره ای خوش و تجربه ای به یاد ماندنی از سبک متنوع زندگی را به همراه خواهد داشت. شاید مشتری تور لحظه آخری قشم از اصفهان که قصد دارد کمی متفاوت از سایر روش های مسافرتی به آن جزیره رهسپار شود، بعد از چند روز احساس خستگی کرده و دلتنگ شهر و دیار خود گردد، اما نباید فراموش کرد که همین چند روز بهره مندی از شیوه های اصیل یک زندگی هماهنگ با اقلیم و طبیعت، هیچ زمان از ذهن مسافر و همراه تور اصفهان به قشم پاک نمی شود.

تور لحظه آخری قشم از اصفهان

دیدنی های جزیره قشم

همان طور که برخی از گردشگران تلاش می کنند در میان برنامه ها و زمان بندی های تور لحظه آخری قشم از اصفهان، قسمتی را به بوم گرد و سیر و سیاحت در بافت اصیل و فرهنگ بومی قشم سپری کنند، برخی دیگر نیز استفاده از محیط زیست و ارزش ها و دیدنی های طبیعی قشم را در دستور کار خود قرار می دهند. همان طور که گفته شد، این جزیره در سطحی وسیع از جغرافیا و اقلیم جذاب و مورد توجهی برخوردار است. به همین دلیل، جذابیت هایی در میان کوهها و دشت ها و سواحل آن یافت می شود که بعضی از آن ها در هیچ جای دیگری نمونه ی مشابه ندارند. بافت طبیعی کلی و سیمای جغرافیایی قشم، باعث شده تا این جزیره در فهرست جهانی پارک های اکولوژیک (ژئوپارک ها) ثبت گردد. این ثبت جهانی، علاوه بر این که نشان دهنده ی قابلیت های طبیعی و خصلت های بی مانند اقلیم آن است، پشتوانه ای قوی برای صیانت و پاسداری آن ها به شمار می رود.
در صورت همراه شدن با تور لحظه آخری قشم از اصفهان ، بازدید از جزایر اقماری از جمله هنگام نیز خالی از لطف نخواهد بود. این جزیره زیبا در شرق قشم و در فاصله ی کمی از آن قرار گرفته است.

 

تور لحظه اخری قشم از اصفهان

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید