ایتالیا رم

شهرهای مهم ایتالیا

ارسال شده توسط: nazemi/ 1108 0
Rate this post

رم
رم شهری باستانی با تاریخی آغشته از حوادث و رویداد ها است. این شهر که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند، دیدنی‌های فراوان دارد. قدمت این شهر به سال های قبل از میلاد مسیح بر می گردد. سال هایی که حکومت رم توانست قلمرو خود را گسترش دهد. البته حکومت های بعد از مسیح نیز مثل حکومت کنستانتین، توانستند بر عظمت رم بیافزایند.
آثار به جا مانده از ادوار تاریخی همچنان در رم موجود و قابل مشاهده است و به همین علت است که این شهر موزه ای تمام نما از تاریخ کهن تا امروز به حساب می آید. کلوسئوم، فواره ی تروی و رومن فروم از مهمترین جاذبه های رم به حساب می آیند.رم جاذبه های طبیعی بسیار زیادی دارد که هر کدام از آن ها توانسته اند به عنوان جذب کننده توریست ها از سراسر دنیا نقش ایفا کنند.


رم چهارمین مرکز مهم مد در جهان پس از میلان، نیویورک و پاریس است و با لندن در رقابت است. اکثر خانه‌های لوکس مد و زنجیره‌های طلا و جواهر مانند بولگارری، فندی، لائورا بیاجوتی و بریونی دفاتر مرکیشان در این شهر قرار دارند.
برای گردش در شهر نیز امکان استاده از مترو متشکل از ۳خط و ۷۳ ایستگاه و همچنین تاکسی و اتوبوس وجود دارد.

ونیز
شهر ونیز در سواحل شمال شرقی ایتالیا واقع شده و مرکز منطقه‌ی ونتو (Veneto) است. این شهر مجموعه‌ای از جزیره‌های کوچک است که به وسیله‌ی کانال‌هایی از هم جدا شده‌اند و تردد در این شهر با قایق انجام می‌شود.
حدود ۱۵۰ كانال يا آبراه ، ۱۱۸ جزيره ونيز را به يكديگر ارتباط مي دهند. جالب اين كه اين جزاير را ۴۰۰ پل به يكديگر متصل كرده اند. در قسمت قديمي و تاريخي شهر، كانال‌ها نقش خيابان را دارند و در آنها تاكسي‌ ها و اتوبوس‌هاي آبي مسافران را جابجا مي كنند.
ونيز بزرگ ترين شهر بدون اتومبيل در اروپاست و شما می توانید با سفر به این شهر از هوای پاک بدون آلاینده های ماشینی استفاده کنید. البته بسیاری از قایق ها موتوری هستند اما به هر حال آلودگی کمتری نسبت به خودرو ها دارند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید