پارک امیرگان استانبول
۰۶
شهریور
۱۳۹۷

ضیافت پر شور لاله ها در پارک امیرگان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 187 0
Rate this post

یکی از قدیمی ترین پارک های استانبول، پارک امیرگان نام دارد، که تاریخ کهنی را در دل خود جای داده است. اگر می خواهید قطعه ای از بهشت را در استانبول مشاهده کنید، بهتر است اواسط فصل بهار، زمانی که جشنواره لاله ها برگزار می شود، با تور استانبول همسفر شوید. عمارت های متعددی در میان این پارک چشم نواز قرار دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا عمارت های زیبای پارک امیرگان را به شما مسافران عزیز تور استانبول معرفی کنیم. یکی از تفریحات استانبول بازید از این پارک زیباست؛ قدم زدن میان گل های خوش آب و رنگ و بازدید از عمارت های منحصر به فرد باغ، شما را به سفری کوتاه به میان بهشتی زمینی خواهد برد.

پارک امیرگان استانبول

پارک امیرگان کجاست؟

این پارک زیبا در قسمت اروپایی استانبول و در محله امیرگان این شهر قرار دارد. پارک امیرگان با مساحتی قریب به ۴۷۰ هزارمتر مربع از مجموعه ای بزرگ و امکانات منحصر به فرد به همراه دو تالاب زیبا برخوردار است؛ همین امر سبب گردیده تا مسافران تور استانبول برای بازدید از جاذبه های استانبول به این پارک زیبا روی بیاورند. در این پارک می توانید شاهد گونه های مختلف گیاهان و انواع درختان سر به فلک کشیده نظیردرختان کاخ، صنوبر، سرو، چنار، فندق، کافور و بسیاری از گونه های مختلف گیاهان زیبا باشید. در میان این بوستان زیبا ۳ عمارت مجلل خود نمایی می کند؛ این ۳ عمارت چوبی قدمتی ۲۰۰ ساله دارند و اکنون بازدید از آن ها برای عموم گردشگران تور استانبول میسر است.

 

پارگ امیرگان استانبول

عمارت های پارک امیرگان

عمارت زرد رنگ

یکی از عمارت های پارک امیرگان عمارت زرد رنگ است. این عمارت بزرگ که از جنس چوب ساخته شده است، در مرکز پارک و با چشم اندازی منحصر به فرد رو به بسفر قرار دارد. در روزگاران قدیم از این عمارت به عنوان مهمان خانه استفاده می کردند. اگر با تور استانبول به این شهر تاریخی سفر می کنید، بازدید از پارک امیرگان و عمارت های جالب توجه میان این باغ را در اولویت کار های خود قرار دهید.

عمارت زرد رنگ پارک امیرگان استانبول

عمارت صورتی

عمارت صورتی یکی دیگر از جاذبه های استانبول و ساختمان های موجود در دل باغ امیرگان است، که به سبک عثمانی بنا گردیده و اغلب برای برگزاری مراسمات عروسی و دیگر رویداد های مهم از آن استفاده می کردند. تزئینات زیبا و منحصر به فرد این عمارت حاکی از عظمت تاریخ این کشور دارد. بازدید از این عمارت زیبا برای عموم افراد مقدور است و مسافران تور استانبول می توانند در این باغ به تفریح عمارت گردی بپردازند.

 

عمارت صورتی رنگ پارک امیرگان استانبولعمارت سفید

عمارت سفید در نزدیکی عمارت زرد قرار دارد و از جنس چوب و به سبک نئوکلاسیکی احداث شده است. این عمارت امروزه به عنوان رستوران و کافه برای مسافران تور استانبول کاربری دارد.

 

عمارت سفید پارک امیرگان استانبول

بازدید و مطالعه در پارک امیرگان

در نزدیکی این پارک، باغ باشکوهی به نام آتاتورک وجود دارد که قسمتی از آن در جنگل های بلگرید بوده و مجموعه ای از دیدنی ترین گیاهان و درختان جهان را در خود جای داده است. این بهشت زمینی در ۲۰ کیلومتری استانبول و در نزدیکی پارک امیرگان قرار دارد.

باغ آتاتورک از آن جهت که طیف وسیعی از گونه های مختلف گیاهان نظیر درخت صنوبر اسپانیایی، لاله امریکایی و درخت ارغوان را در بردارد، مورد توجه بسیاری از دانشجویان و محققان قرار گرفته است. دو و نیم هکتار از زمین های باغ آتاتورک به درختان بلوط با گونه های مختلف اختصاص داده شده است. همچنین می توانید در این مکان گونه های مختلفی از درختان صمغ شیرین، گل ادریس ژاپنی و سایر درخت های منحصر به فرد و کمیاب جهان را به نظاره بنشینید. برای بازدید از این مکان زیبا به همراه دیگر همراهانتان در تور استانبول، در ابتدا نقشه تهیه کرده و مراقب باشید تا به گیاهان موجود در مجموعه آسیب وارد نکنید، چرا که با شما به طور جدی برخورد خواهد شد.

باغ آتاتورک استانبول

زمان مناسب برای بازدید از پارک امیرگان

پارک امیرگان یک پارک عمومی است و همه روزه از ساعت ۷ صبح الی ۱۰:۳۰ دقیقه می توانید از آن بازدید به عمل بیاورید. این پارک در موقعیت جغرافیایی خوبی قرار دارد و همین امر موجب سهولت در دسترسی همگان به این پارک شده می شود. برای رسیدن به امیرگان می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی بهره برده و خود را به این مکان زیبا برسانید. برای بازدید از این پارک نیاز به پرداخت هزینه ورودی ندارید، چرا که بازدید از پارک امیرگان کاملا رایگان است.

پارک امیرگان ترکیه
Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید