اخذ اقامت گرجستان

فوت و فن های اخذ اقامت کانادا

ارسال شده توسط: nazemi/ 534 0
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

روش های اخذ اقامت گرجستان

روش های متفاوتی برای اخذ اقامت گرجستان پیش روی شما قرار دارد اما نکته مهمی که در رابطه با این موضوع وجود دارد، رفتار صحیح شهروندی در این کشور است؛ شما به هر کشوری که بروید باید حقوق شهروندی را در آن کشور رعایت کنید و گرجستان هم از این قاعده مستثنی نیست. افراد با شرایط مختلف، روش های متفاوت را برای اخذ اقامت گرجستان در پیش می گیرند به همین منظور قصد داریم تا در ادامه اطلاعات جامعی در رابطه با انواع اقامت در گرجستان برای شما بازگو کنیم.

اخذ اقامت دانشگاهی در گرجستان

اخذ اقامت گرجستان
گرجستان کشوری است که در منطقه قفقاز قرار دارد و مانند کشور ترکیه نیمی از آن در آسیا و نیمه دیگر در اروپا قرار دارد. وجود دانشگاه های معتبر و البته هزینه های پایین تحصیلی، افراد را بر آن داشت تا به قصد ادامه تحصیل، اقدام به اخذ ویزا گرجستان نمایند. این شیوه از اقامت طرفداران زیادی دارد و یکی از آسان ترین روش هایی است که می توانید برای زندگی در گرجستان انتخاب کنید. در این روش مانند سایر روش های دیگر، افراد باید پس از مهاجرت، اقدام به اخذ اقامت و در نهایت تابعیت و یا شهروندی گرجستان نمایند.
شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در گرجستان
پذیرش دانشجو در گرجستان به دو روش دولتی و خصوصی صورت می گیرد، دانشگاه های دولتی گرجستان ساختمان های بزرگ وقدیمی دارند اما دانشگاه های خصوصی این کشور از ساختمان های نو ساز و مدرنی برخوردار هستند. هر دو نوع دانشگاه گرجستان، تحت وزارت علوم این کشور فعالیت می کنند و از جمله مزیت های این دانشگاه ها، ارتباط مستقیمی است که با سایر دانشگاه های بین المللی دارند.
در دانشگاه های گرجستان دروس به دو زبان انگلیسی و گرجی تدریس می شود و در برخی از دانشگاه ها دروس به زبان روسی و دیگر زبان ها نیز تدریس می گردد. اگر از این طریق قصد اخذ اقامت تحصیلی گرجستان را دارید و به زبان انگلیسی مسلط هستید، ارائه مدرک آیلتس ۵ یا ۶ الزامی است. البته شایان ذکر است که بیشتر مردم گرجستان با زبان انگلیسی آشنایی ندارند پس بهتر است برای اینکه در گرجستان زندگی بهتری داشته باشید، کمی زبان گرجی یا روسی بدانید. دانشگاه ایلیا یکی از معتبر ترین دانشگاه های گرجستان است که در شهر تفلیس قرار دارد و برای دانشجویان خارجی که از طریق اخذ اقامت دانشجویی به گرجستان آمده اند، کلاس زبان گرجی برگزار می کند و شرکت در این کلاس ها برای دانشجویان اجباری است.

اقامت از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت گرجستان ثبت شرکت خود در این کشور است. این روش یکی از بهترین شیوه های دریافت اقامت گرجستان برای افراد کارآفرین که به تازگی شروع به فعالیت اقصادی کرده اند محسوب می شود. دریافت اقامت از این طریق یک ماه به طول می انجامد و در ابتدا اقامت یک ساله سپس ۳ و ۵ ساله نیز صادر خواهد شد.
اقامت گرجستان از طریق ازدواج :
ازدواج با یک فرد گرجی روش دیگری است که شما می توانید اقامت گرجستان را دریافت کنید؛ البته این نوع اقامت شامل حال افرادی که به هر نحوی به گرجستان پناهنده شده اند نخواهد شد. هر زن یا مردی که با یک فرد گرجی ازدواج کند، ظرف حداکثر یک ماه پس از ازدواج و با ارائه مدارک معتبر مانند پاسپورت، عکس و تقاضای رسمی و در نهایت ارائه سند ازدواج، موفق به دریافت اقامت موقت و پس از آن اقامت دائم گرجستان خواهد بود.
از آن جهت که اخیرا افراد زیادی با ازدواج صوری اقدام به اخذ اقامت داشته اند، مقررات سخت گیرانه تری برای این روش به کار گرفته شده است و معمولا خانم هایی که با یک مرد گرجی ازدواج می کنند، شانس این که زودتر اقامت گرجستان را دریافت کنند بیشتر از مردان است، این اقامت برای آقایان ممکن است یکسال و یا بیشتر به طول بینجامد.

اقامت گرجستان با خرید ملک

خرید ملک در گرجستان یکی دیگر از راهکار هایی است که شما می توانید اقامت گرجستان را دریافت کنید. بنا به قوانین این کشور، افراد خارجی با خرید ملک می توانند ظرف مدت کوتاهی کارت اقامت یکساله گرجستان را دریافت کنند و تا زمانی که این ملک در مالکیت فرد باشد، اقامت آن شخص تمدید خواهد شد. این قانون که مدت مدیدی است که تصویب شده و به اجرا در آمده است برای افرادی که فقط قصد زندگی در این کشور را دارند، گزینه مناسبی به شمار می رود.

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت گرجستان
افرادی که در کشور گرجستان و البته با مبلغ مشخص سرمایه گذاری می کنند، در اخذ اقامت گرجستان موفق تر خواهند بود. دولت این کشور احترام خاصی برای این افراد قائل است و به همین منظور امکانات متنوعی در اختیار آن ها قرار داده است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– امکان استفاده از اطلاعات موجود در اتاق بازرگانی گرجستان به جهت شناسایی فرصت های سرمایه گذاری
– دریافت کارت اقامت ۵ ساله و یا حتی دریافت اقامت دائم گرجستان به افرادی که سابقه مدیریتی و سرمایه گذاری دارند
– قرار دادن امکاناتی جهت بررسی مشارکت برخی بانک های این کشور در پروژه فرد و…..

شرایط اخذ پاسپورت گرجستان

شخص متقاضی اخذ پاسپورت گرجستان باید از شرایط زیر برخوردار باشد:
– فرد باید به مدت ۵ سال متوالی کارت اقامت گرجستان خود را تمدید نماید.
– شخص باید به زبان گرجی تسلط داشته و با تاریخ و جغرافیای این کشور آشنایی داشته باشد.
– شخص متقاضی نباید در مدت زمان اقامت در گرجستان هیچگونه جرمی مرتکب شده باشد و قبل از اعطای پایپورت، عدم سوء پیشینه فرد در کشور مبدا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
– برای اخذ پاسپورت گرجستان باید دو نفر از شهروندان این کشور ضامن فرد متقاضی شده و صحت اخلاقی وی را تایید نمایند.

چه کسانی شرایط اخذ پاسپورت گرجستان را دارا هستند :

ازدواج با فرد گرجی:

افرادی که با شخص گرجی ازدواج می کنند ظرف مدت زمان ۱ سال و پس از تایید نهایی پلیس، موفق به اخذ کارت شهروندی و سپس پاسپورت گرجستان خواهند شد.

ورزشکاران بین المللی:

ورزشکاران حرفه ای که در مسابقات جهانی مانند المپیک موفق به دریافت مدال شده باشند، پس از کسب تاییدیه از فدراسیون مربوط به آن حرفه، می توانند پاسپورت گرجستان را دریافت نمایند.

تمدید کارت اقامت گرجستان به مدت ۵ سال متوالی:

افرادی که اقامت خود را به مدت ۵ سال و به صورت متوالی تمدید می کنند در سال ششم و البته با داشتن شروط لازم، موفق به دریافت پاسپورت گرجستان خواهند بود. مشخصا افرادی که در این کشور سرمایه گذاری کرده اند و فعالیت های اقتصادی دارند زود تر می توانند پاسپورت گرجی خود را دریافت کنند.

گرجی های مقیم ایران

افراد گرج که در ایران اقامت دارند می توانند به راحتی درخواست شهروندی دهند. در ابتدای امر به فرد، پاسپورت هم میهنی اعطا خواهد شد و با این پاسپورت می توانند بدون اخذ ویزای گرجستان به این کشور تردد نمایند، پس از گذشت مدت زمان ۲ سال فرد متقاضی می تواند پاسپورت گرجستان خود را دریافت نماید.

اقامت دائم گرجستان

اخذ اقامت گرجستان
اقامت دائم به این معناست که فرد می تواند برای همیشه در کشور مورد نظر خود زندگی کند. کسانی که موفق به دریافت اقامت دائم گرجستان می شوند می توانند برای همیشه در این کشور زندگی کنند، کسب و کار راه بیاندازد و تحصیلات خود را ادامه دهند. اما همانگونه که می دانید افراد طبعه، جزء شهروندان کشور گرجستان محسوب نمی شوند بنابراین در زمان انتخابات حق رای دادن ندارند و برای اخذ وام های بانکی، محدودیت های خاصی پیش رویشان قرار دارد.
طبق قوانین مصوب این کشور، افراد دارای شرایط ذیل موفق به اخذ اقامت دائم گرجستان خواهند بود:
– افرادی که با یکی از شهروندان گرجی ازدواج می کنند می توانند به راحتی اقامت دائم گرجستان را اخذ کنند.
– فردی که به مدت ۵ سال مداوم، کارت اقامت گرجستان خود را تمدید کرده باشد در سال ششم موفق به اخذ اقامت دائم خواهد بود.
پرداخت مالیات به موقع یکی از مسائلی است که به شما در این راستا کمک شایانی می کند. شما با پرداخت به موقع مالیات و راه اندازی کسب و کار تجاری در این کشور به عنوان یک فرد شایسته شناخته خواهید رفت و سریع تر می توانید اقامت دائم گرجستان را دریافت کنید.

هزینه های زندگی در گرجستان

زندگی در گرجستان کار سختی نیست چرا که هزینه های خورد و خوراک، تفاوت چندانی با ایران ندارد و به همین علت است که افراد زیادی در سدد اخذ اقامت گرجستان هستند. هزینه ها در این کشور بسته به سلیقه و میزان احتیاج شما به کالاهای روزمره مانند خوراک و پوشاک متفاوت است و به طور قطع نمی توان میزان هزینه زندگی در گرجستان را بیان کرد اما اگر شما در این کشور یک کسب و کار معمول داشته باشید می توانید به راحتی زندگی روزمره خود را بدون ایجاد هیچگونه مشکلی سپری کنید. بالطبع هرچه کسب و کار بهتری داشته باشید می توانید از زندگی مطلوب تری در این کشور همسایه بهره مند شوید ولی به طور کلی با حقوق متوسط می توانید زندگی مطلوبی برای خود و خانواده تان رقم بزنید.
امیدواریم مطالب ذکر شده در این مقاله شما را در این راستا یاری نموده باشد و اطلاعات جامع و کاملی در این خصوص کسب کرده باشید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید