تور کیش
۲۱
آذر
۱۳۹۶

قیمت تور کیش از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 741 0
Rate this post

تور کیش، یکی از پر طرفدار ترین و شلوغ ترین برنامه های گردشگری از سراسر کشور است که هر ساله به ویژه در ایام خاصی از سال موجب ورود صدها هزار مسافر و علاقمند به بازدید از این جزیره ی زیبا می شود. از جمله موارد مهمی که در تصمیم گیری برای سفر به کیش تاثیر مهمی دارد، هزینه ها و قیمت تور کیش است. در واقع افزایش تعداد گردشگران به این جزیره به خصوص آنهایی که با هدف خرید و بازارگردی، این مقصد را برگزیده اند، موجب تبدیل کیش به قطب ویژه ی گردشگری و همچنین تغییر برخی هزینه ها و نرخ خدمات و امکانات شده است.
این جزیره به دلیل وسعت نه چندان کوچک و نه خیلی بزرگ، برخورداری از امکانات رفاهی و ورزشی و همچنین بازارها و پاتوق های خدماتی مختلف، یکی از سوژه های گردشگری محبوب ایرانیان به حساب می آید. از سوی دیگر نزدیکی جزیره به سواحل جنوب غربی استان هرمزگان و قرار گرفتن آن در مسیر تنگه ی هرمز و تجارت دریایی خلیج فارس به آب های آزاد، نقش مهمی در توجه به کیش از سالیان دور داشته است. از همه مهمتر، آب و هوای گرم و مرطوب که در فصل زمستان و بهار مورد علاقه و محبوب بسیاری از ساکنان نواحی مختلف ایران است، موجب شده آژانس ها و گروه های برگزاری برنامه های مسافرتی و سیاحتی، یکی از گزینه ها و بسته های پیشنهادی همیشگی و مهم خود را به جزیره ی کیش اختصاص دهند که تور کیش از اصفهان را باید یکی از پر مخاطب ترین این قبیل برنامه ها دانست.

تور کیش
به همین دلیل تور کیش از اصفهان نیز مانند تور کیش از سایر شهرهای ایران، یکی از اصلی ترین موارد و برنامه های سفر در میان این دسته از آگهی ها است. به خصوص از زمانی که افزایش ظرفیت ناوگان هوایی میان دو شهر، باعث شده تا تعداد مسافرین و گردشگرانی که قصد دارند در فاصله ی کوتاه دو یا سه روز به سیاحت در آنجا بپردازند، به طور قابل ملاحظه ای رو به ازدیاد باشد. به همین ترتیب، دفاتر و گروه های مختلفی اقدام به برگزاری تورهای مشابه کرده اند که بعضی از آنها ممکن است از تجربه و سابقه ی مناسب و کافی برای حسن انجام کار برخوردار نباشند. لذا ثبت نام در تور کیش از اصفهان بدون در نظر گرفتن تفاوت ها و قابلیت های مختلف هر تور، ممکن است باعث ایجاد اختلافات و مشکلات اجرایی و حاشیه های نامربوط شده و مانعی برای بهره مندی از سفری خوب و دلپذیر گردد.
به عبارت دیگر، با توجه به تعداد زیاد آژانس ها و متولیان برگزاری تور کیش از اصفهان، علی رغم آنکه با ایجاد فضای مثبت رقابتی بین این گروه ها، امکان افزایش کیفیت خدمات و امکانات و قیمت تور کیش از اصفهان بالاتر رفته است، اما با این حال هنوز برخی بدون توجه به رضایت مشتری و صرفا با هدف برداشت سود بالا، اقدام به برگزاری برنامه ی تور از اصفهان به مقصد جزیره ی کیش می کنند.
در این شرایط باید توجه داشت که قیمت مناسب برای برخورداری از یک برنامه ی سیاحتی خوب در جزیره ی کیش، وابسته به عوامل و متغیرهای خاصی است که توسط آژانس معتبر و تور با کیفیت کیش از اصفهان، این قیمت ها ممکن است در طول سال تغییر کرده و البته هر ساله نیز نسبت به سال قبل افزایش طبیعی داشته باشد، اما معیار و ملاک تغییر قیمت، عوامل استاندارد و متغیرهای شناخته شده و معمول برنامه ریزی و قیمت گذاری هستند.
یکی از این عوامل، قیمت بلیط است که البته تغییر آن وابسته به شرایط ملی و سیاست گذاری های فرادستی می باشد هر چند تاثیر آن در قیمت تمام شده، چندان زیاد نیست.

تور کیش از اصفهان
یکی دیگر از این متغیرها و عوامل تغییر قیمت تور کیش از اصفهان را، هزینه های مربوط به اقامت و هتل تشکیل می دهد.
در اصل بد نیست بدانیم که بیشترین نقش در قیمت گذاری برای اجرای تور کیش از اصفهان یا هر برنامه ی مسافرتی دیگر را قیمت اقامت تعیین می کند که البته آن نیز بصورت مستقل وابسته به سیاست ها و تعرفه های گردشگری ملی و بنا به تصمیم مدیران هتل تعیین می شود.
این قیمت بر اساس سطح کیفی استاندارد هتل، خدمات جانبی و همچنین توسعه و یا طرح ها و برنامه های قابل ارائه و مازاد مشخص می گردد و به همین علت است که حتی دو یا چند هتل با رتبه کیفی استاندارد یکسان، قیمت های مختلفی برای اقامت به مشتری و میهمان خود پیشنهاد می دهند. پس نمی توان انتظار داشت که به عنوان مثال دو هتل با رتبه ی چهارستاره، هر تخت و اتاق خود را به قیمت مساوی ارائه دهند. در نتیجه مسافر پیش از ثبت نام در تور کیش از اصفهان باید توجه داشته باشد که نسبت به نرخ خدمات محل اقامت، اطلاعات شفاف کسب و در مورد هر گونه شبهه و ابهام نیز با مدیران برگزاری صراحتا گفتگو کند تا در صورت مواجهه با قیمت در محل، آن را نرخ مربوط به هتل های مشابه مقایسه نکرده و ذهنیت و توقعی متفاوت نداشته باشد.
چرا که گاهی اتفاق می افتد که میهمانان قیمت یک اقامتگاه را با قیمت سایر اقامتگاه هایی که قبلا تجربه کرده اند میسنجند و انتظار دارند این قیمت همه جا یکسان باشد.
از جمله ی دیگر موارد تاثیرگذار در تعیین سیاست های قیمت گذاری برای تورهای مسافرتی، میزان رقابت و تعداد برگزار کنندگان است. در واقع طبیعی است اگر اینطور ادعا کنیم که باید تعادلی بین تعداد مخاطبین و مشتریان احتمالی آژانس و همچنین فضای کلی و سلیقه ی عمومی جامعه ی مشتریان و از طرفی قیمت برگزاری تور مسافرتی برقرار باشد.

قیمت تور کیش از اصفهان
ممکن است تعداد مخاطبین یک آژانس یا دفتر خدمات مسافرتی چندان زیاد نباشند ولی خواست عمومی آنها به سمت سفرهای تفریحی و بازارگردی تمایل بیشتری از خود نشان دهد.
همچنین ممکن است برخی از برگزار کنندگان با تعداد فراوانی از افراد مواجه باشند اما این تعداد، تمایلی به برگزاری تورهای تفریحی و سرگرمی نداشته باشند.
لذا قیمت گذاری برای تور کیش از اصفهان تا حد قابل توجهی هم بستگی به نظر و اقبال اجتماعی محلی باشد که برگزار کنندگان در آنجا اقدام به انتشار آگهی فراخوان برای تور مسافرتی دارند. حتی گاهی برخی از گروه های دوستانه یا خانوادگی ترجیح می دهند بجای برنامه ریزی مستقل برای سفر، در یکی از تورها شرکت کنند. این کار ضمن برخورداری از مزایای کلی تور، بدلیل آشنایی افراد و شکستن هزینه ها می تواند با صرفه تر باشد.
یکی دیگر از موارد مهم تعیین قیمت تور کیش از اصفهان، فصل سفر است. قاعدتا استقبال از تور کیش در فصل هایی که استان هایی مانند اصفهان با سرمای هوا مواجهند، بسیار بیشتر خواهد بود تا فصول گرم سال. پس برای قیمت گذاری باید این موضوع نیز مدنظر قرار گیرد.
با جستجویی ساده در اینترنت متوجه می شویم که میزان استقبال عمومی از جزیره ی کیش در همان ایام سرد سال بیشتر است. لذا قیمت های تور کیش از اصفهان نیز در این زمان ها بالاتر می رود.
از سوی دیگر به دلیل حضور کم گردشگران از اواخر بهار تا اوایل اسفند در جزیره ی کیش به دلیل گرمای طاقت فرسای هوا، این زمان ها مصادف هستند با کاهش قابل توجه قیمت تور کیش از تهران یا اصفهان یا هر یک از شهرهای مناطق مختلف کشور.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید