تور دبی
۱۴
فروردین
۱۳۹۷

مجموعه شگفتی های قرن بیست و یکم

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 436 0
Rate this post

تور دبی بدون شک یکی از پر طرفدار ترین برنامه های مسافرتی برون مرزی به شمار می رود. شمار افرادی که هر ساله از کشور های مختلف جهان به ویژه کشور های اروپایی و امریکایی، شهر دبی را برای بازدید و سیاحت خود انتخاب می کنند، به چند ده میلیون نفر می رسد. از این میان، حداقل حدود یک میلیون نفر  سهم گردشگران ایرانی است. این عده به واسطه انواع آژانس ها و دفاتر سیاحتی و تفریحی و موسسات و گروه های رسمی و غیر رسمی گردشگری راهی کشور امارات متحده عربی می شوند.

شهر دبی پایتخت کشور امارات متحده عربی نیست، اما از ابوظبی، پایتخت این کشور، شناخته شده تر و معروف تر است. برخی از هم وطنان ایرانی به واسطه برگزاری تور دبی، تصور می کنند این شهر در میان شهر های امارت های هفتگانه شیخ نشین، پایتخت سیاسی می باشد. در صورتی که به دلیل بعضی از قابلیت ها و موقعیت خاص ساحلی بر کرانه جنوبی خلیج فارس، تبدیل به قطب گردشگری مهم و مشهوری شده است. به طور مشخص می توان این مسئله را یکی از سیاست های بسیار کارآمد توسط مدیران و تصمیم گیرندگان محلی دانست. از این رو ضمن تفکیک فضای شلوغ سیاسی از فضای پر رفت و آمد گردشگری، در آمدهای حاصل صرف رشد کل منطقه و کشور می گردد.

تور دبی

شهر دبی تا چند دهه گذشته از جایگاه شناخته شده ای حتی در منطقه برخوردار نبود. به همین دلیل می توان عمر عبارت تور دبی و انواع مشتقات آن مانند تور دبی از اصفهان و تور دبی از تهران و … را کمتر از پنجاه سال دانست. با وجود آنکه جاذبه های تاریخی و سیاحتی شاخصی در کشور امارات متحده عربی و شهر دبی وجود ندارد، امروزه این شهر را می توان بدون اغراق قطب گردشگری خاورمیانه نامید. اجرای پی در پی انواع تور دبی از شهر های مختلف ایران و کشور های گوناگون جهان، نشان دهنده این است که این شهر توانسته فضای بی نظیری برای جذب توریست فراهم آورد.

شهر دبی انواع جذابیت های مدرن را در خود جای داده است. همچنین دو عنصر طبیعی که از نعمت های خدادادی و بسیار ویژه اطراف دبی به شمار می روند، قابلیت های گردشگری آن را افزایش داده است. این دو عنصر ناشی از اقلیم دوگانه منطقه و کرانه های خلیج فارس می باشند: اقلیم دریایی و اقلیم بیابانی. اقلیم دریایی و وجود ساحل های گسترده، یک موهبت طبیعی بی نظیر در شهر دبی ایجاد کرده است. تا جایی که بسیاری از مشتریان ایرانی تور دبی به خصوص از شهر های خشک مرکزی مانند مسافران تور دبی از اصفهان، برای بهره مندی از تفریحات ساحلی به این شهر سفر می کنند. سواحل دبی کیلومتر ها در امتداد حاشیه این شهر ادامه دارند و با اسامی و فضاهای متفاوت و مشخصی تفکیک شده اند. اگر پیش از شرکت در تور دبی، به جستجوی اینترنتی پیرامون سواحل دبی بپردازید، متوجه خواهید شد که امکانات و شرایط هر یک از این سواحل برای پاسخگویی به سلایق گوناگون معین شده است.  تعدادی از سواحل دبی با وجود تجهیزات ورزشی و سرگرمی متنوع، محیطی جذاب به منظور ورزش و بازی فراهم نموده اند. برخی دیگر از سواحل بدون داشتن امکانات خاصی، تلاش کرده اند تا محیطی نسبتا بکر و دست نخورده برای علاقه مندان به استراحت، پیاده روی و همچنین شنا به وجود آورد.

اقلیم بیابانی کشور امارات، باعث ایجاد کویر ها و تپه های ماسه ای بسیار بکر و وسیع در نزدیکی دبی شده است. به این ترتیب، نمی توان انتظار داشت که کویر گردی و فعالیت های مهیج مربوط به این قبیل مناطق، جزو برنامه های گردشگری با تور دبی نباشد. در عوض، یکی از سوژه های مهم به خصوص برای مسافران اروپایی تور دبی، که بخش عمده ای از سال را در آب و هوای بارانی و با محیطی سرسبز و پر درخت سپری می کنند، همین بیابان ها و تپه های شنی فراوان اطراف دبی است. به این ترتیب، شتر سواری، برنامه های شکار و سافاری و کویر، جزو اقداماتی است که مسافران تور دبی نمی توانند از انجام آن چشم پوشی کنند.

تور دبی

غیر از این فضاهای طبیعی، شهر دبی را باید گردهمایی جدید ترین و پیشرفته ترین امکانات یک شهر مدرن دانست. این گرد هم آیی با برافراشته شدن انواع برج های زیبا و شگفت انگیز شهری رویایی و مرتفع را تشکیل داده است. از طرف دیگر با وجود صدها فضای سرگرمی، پاساژ، گالری، سالن سینما و تئاتر و همچنین رستوران ها و کافه ها و تریاهای گوناگون، شهری را به وجود اورده که برای تفریح و سرگرمی در آن احساس کمبود نخواهید داشت. تور دبی فرصت بی نظیری برای بهره مند شدن از ساحل، کویر و سرگرمی های قرن بیست و یکم در کشور همسایه ایران یعنی امارات متحره عربی است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید