گردشگری وحشت

مقاصد گردشگری وحشت به انتخاب گوگل کدام اند؟

ارسال شده توسط: nazemi/ 524 0
Rate this post

گردشگری برای وحشت و هیجان

گردشگری شاخه ها و روش های بسیار متفاوتی پیدا کرده است. علی رغم این که سابقه گردشگری در معنای عام و کلی آن به قرن های بسیار دور می رسد، با این حال آنچه امروز به عنوان رشته گردشگری می شناسیم عمر بسیار کوتاه تری دارد.
گردشگری صرفا سفر کردن و دیدن چند منطقه و جاذبه تماشایی نیست، اگر بخواهیم مثل یک گردشگر واقعی به سیر و سیاحت بپردازید، اولین مرحله این است که موضوع گردش خود را مشخص کنید. در سال های اخیر با توجه به تخصصی تر شدن این موضوع، برای هر نوع سفر یک روال برنامه ریزی، تجهیزات و شیوه اجرای نسبتا منحصر به فرد وجود دارد.

به عنوان مثال اگر به دنبال گردشگری نمایشگاهی هستید، و برای بازدید از یک یا چند نمایشگاه مهم تخصصی برنامه ریزی می کنید، مقصد یا مقاصد شما مشخص و شناخته شده هستند و بهتر است حداقل دو دست لباس رسمی به همراه کاتالوگ ها و بروشور ها و هدایای تجاری خود به همراه داشته باشید، ولی اگر برای سفر به طبیعتی کم تردد انگیزه دارید، تجهیزات و الزامات شما کاملا متفاوت خواهند بود.

گردشگری وحشت

برای گردشگری وحشت چه باید کرد؟

برای گردشگری وحشت اولین قدم مشخص کردن مقصد یا مقاصد هیجان انگیز و ترسناکی است که قصد رفتن به آن جا را دارید. به خوبی باید با سوژه آشنا باشید و البته تا حد ممکن تجربیات افرادی که قبلا از این سوژه ها جان سالم به در برده اند را هم مرور کنید.
نکته مهم اینجاست که برای جستجوی مقاصد گردشگری وحشت، لزوما نباید به وبسایت گوگل اکتفا کرد. بسیاری از مناطق در سرتاسر جهان، پتانسیل برای تجربه فضایی وحشتناک و هیجان انگیز را دارند که ممکن است در گوگل ثبت نشده باشند. با این حال برخی از مقاصد گردشگری وحشت را می توانید در این فهرست مشاهده کنید.

بهترین مقاصد گردشگری وحشت

گردشگری وحشت
تعداد قابل توجهی از مقاصد گردشگری وحشت در کشور هایی شبیه امریکا، در واقع خانه هایی هستند که جنایت های هولناکی در آن ها اتفاق افتاده و یا صاحب خانه به نوعی در جنایات نقش داشته است. به این ترتیب، هنوز فضایی مرموز و توام با وحشت بر آن حاکم است و کمتر کسی را می توان پیدا کرد که حاضر باشد شبی در آن جا اقامت کند.
مثلا خانه های لامپ و کرنشاو و وینچستر در ایالات متحده امریکا، جزو همین مقاصد به شمار می روند. از قرار معلوم خانه لامپ هنوز در تسخیر ارواح خانواده لامپ قرار دارد، خانه کرنشاو هم محل نگهداری و فروش برده هایی بوده که آثار ترس و نگرانی تمام برده ها هنوز در فضای خانه محیط وحشتناکی را به وجود آورده است. علاوه بر این سال ها پیش سارا وینچستر مالک کارخانه اسلحه سازی معروف، مدعی شد که خانه اش تحت تاثیر ارواح کسانی است که ناجوانمردانه با اسلحه وینچستر کشته شده اند.
بخش دیگری از مقاصد گردشگری وحشت، گورستان ها و کلیساها هستند. گورستان همواره محلی بوده است که برای رفتن به آن به ویژه بعد از غروب آفتاب، ترس و نگرانی وجود دارد. در صورتی که این گورستان قدمت زیادی داشته باشد یا داستان ها و سوابق مختلفی در مورد آن به گوش برسد، این واهمه چند برابر خواهد شد.
گورستان بچلر گرو در ایالت ایلینوی امریکا از جمله این گورستان های متروکه است که ادعاهای زیادی در مورد مشاهده ارواح و نشانه های مرموز در آن می شود. گورستان خیابان آدام در ایالت ایندیانا کشور امریکا، گورستان های گیت لندن در انگلستان یا گورستان ایستاده ارگ بم از موارد مشابه دیگر هستند. به عنوان مثال، پس از زلزله بم، اجساد مومیایی بسیاری که به طور عمودی لابلای دیوار های خشتی ارگ قرار داده شده بود، در لابلای خرابه ها پیدا شد که احتمالا به زمان محاصره آقا محمد خان قاجار بر می گردد. چرا که مجبور شده اند اجساد را به این شکل دفن کنند.

گردشگری وحشت
کلیسای استخوان در جمهوری چک که سرتاسر آن را اسکلت مردگان پوشانده، جزو معروف ترین کلیسا های ترسناک در دنیا محسوب می شود.
بخش دیگری از سوژه های گردشگری وحشت به مناطق طبیعی عجیب و غریب و خطرناک مربوط است و اتفاقا برخی از آن ها نیز در کشور ایران پراکنده شده اند. یکی از معروف ترین این مقاصد وحشت، دروازه وحشت در ترکمنستان است که یک دهانه گازی است که طی سال ها تمام جداره داخلی ان در آتش شعله ور بوده و به معنای واقعی تداعی کننده تونل جهنم به شمار می رود. جنگل خوفناک آکیگاهارا در ژاپن هم از همین قبیل مکان ها است.
کویر ریگ جن در طبس که شب ها صداهای عجیب و غریب شبیه فریاد یا زوزه به گوش می رسد و همچنین جنگل جیغ در نزدیکی مشهد، در زمره مقاصد طبیعی ترسناک قرار دارند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید