تور مشهد از تهران

نکات مهم برای انتخاب تور مشهد از تهران

ارسال شده توسط: nazemi/ 1029 0
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

بزرگترین و مهمترین مقصد زیارتی کشور، شهر مقدس مشهد است و پس از آن، شهر قم که بارگاه خواهر امام رضا (علیه السلام) یعنی حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) را در دل خود دارد. هر دو شهر به ویژه مشهد مقدس، نه تنها پذیرای زوار و مریدان آن حضرت از داخل کشور، که میزبان گردشگران و زائرین سایر کشورهای اسلامی نیز می باشد. حتی برخی از گردشگران غیر مسلمان که علاقمند به آشنایی با فرهنگ و آداب مسلمانان هستند، در این شهر به بازدید و سیاحت می پردازند. چرا که از زمان ورود اسلام به ایران، گسترش قابل توجهی داشته و در قرون اولیه، بیش از آنکه جنبه ی شهرنشینی و سکونت داشته باشد، به عنوان پایگاهی نظامی مطرح بوده و البته به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی مسیر تجاری جاده ابریشم، پیشینه ای در زمینه ی تجارت و خرید و فروش کالاها نیز داشته است.
اگر در میان همسفران تور مشهد از تهران یا هر شهر دیگر به مقصد استان خراسان رضوی، تعدادی گردشگر خارجی از اروپا یا کشورهای غیرمسلمان دیدید تعجب نکنید. برخی از این افراد، پژوهشگران حوزه های دین شناسی و تاریخ ادیان هستند که در شهرهای مذهبی به دنبال نشانه ها و ریشه های آغاز و ترویج جریان های خاص دینی و تاثیرات و تحولات تاریخی و اجتماعی وابسته به آنها هستند.
جالب اینجاست که مسیر رفت و آمد قدیم مردم در طول جاده ابریشم از ری به مشهد و برعکس یک مسیر قدیمی و شناخته شده بود و امروزه جای خود را به مسیرهای مختلف مسافرتی و تور مشهد از تهران داده است و البته مشخص است که اولین و مهمترین هدف بسیاری از شرکت کنندگان در این تور، زیارت و گردشگری مذهبی می باشد.
در کنار جنبه ی زیارتی مشهد مقدس، به حرمت تبرک اجناس و کالاهای این شهر و به عنوان سوغات ویژه برای آشنایان و دوستان، هر زائر و و مسافر سعی می کند خرید کالا را نیز در برنامه ی سفر خود بگنجاند.
ضمن اینکه بخش عمده ای از برنامه تور مشهد از تهران یا سایر تورهای مشهد، به عنوان فرصت آزاد و زمان فراغت و با هدف بازارگردی و خرید در نظر گرفته می شود.
با توجه به سابقه ی تجاری اشاره شده در مورد شهر مشهد و همچنین به دلیل استقبال مسافرین از بازارها و کالاهای این شهر، مراکز خرید و تجارت و عرضه محصولات بومی و سوغات مذهبی و حتی پاساژهای مدرن و نوساز در این شهر گسترش چشم گیری داشته است. تا چند دهه گذشته، می توان گفت تنها بازار معروف و شناخته شده ی مشهد، بازار بزرگ امام رضا بود که با بافت سنتی و حال و هوای کلاسیک خود، مورد توجه میلیونها زائر این شهر مقدس بوده و هست.
البته بد نیست مسافرین تورهای مشهد از جمله تور مشهد از تهران، توجه داشته باشند که طبق نظرسنجی غیررسمی، بازار بزرگ امام رضا در بین اهالی خود مشهد از محبوبیت چندانی برخوردار نیست، چرا که نسبت به مرغوبیت و قیمت اجناس آن رضایت کامل ندارند، اما با اینحال بسیاری از محصولات و کالاهایی که به عنوان سوغات معمول و مورد قبول مسافرین مورد نیاز است، در این بازار یافت می شود. همچنین طبقه ی فوقانی مغازه های این بازار، شامل کارگاه های ساخت و تراش فیروزه و سنگ های قیمتی است. لذا علاوه بر اجناسی همچون مهر، جانماز، تسبیح، سجاده، زیور آلات و چادر و البسه و همچنین خوراک هایی شبیه زعفران و نبات و انواع ادویه جات و گلاب، می توان از کارگاه ها و مغازه های سنگهای قیمتی و فیروزه ی مشهد نیز بازدید کرده و از آنها خریداری نمود.
بازار رضا را می توان معروف ترین بازار مشهد لقب داد و افرادی که در قدیم به شهر امام رضا (ع) در قالب تور تهران به مشهد و … سفر می کرده اند، به خوبی به یاد می آورند که غیر از حرم، مهم ترین جای تجمع و رفت و آمد زائرین، همین بازار امام رضا (ع) بوده است.
اگر از تور مشهد از تهران برای سفر خود استفاده می کنید، می توانید سری هم به میدان دکتر علی شریعتی یا فلکه تقی آباد زده و در میان حدود هفتصد مغازه و واحد مجتمع تجاری زیست خاور به گشت و بازارگردی بپردازید. شاید برای مسافرین تهرانی، این بازار در مقیاس با مال ها و پاساژهای بزرگ تهران چندان جلب توجه نکند، ولی به عنوان یک زائر و علاقمند به بازارگردی در مشهد، این مجتمع می تواند کامل ترین واحد تجاری با ظرفیت تامین تقریبا تمامی کالاها و سوغاتی باشد که گردشگران و زائرین به آن نیاز دارند.
اگر در انتخاب تور مناسب دقت کنید، و این تور با استعلام از افرادی که سابقه ی سفر به شهر مشهد را دارند مشخص شده باشد، می توانید اطلاعات مربوط به بازارها و سایر مراکز دیدنی شهر مشهد را از اپراتورها و راهنمایان تور جویا شوید.

تور مشهد از تهران
یکی از نکات مهم برای انتخاب تور تهران به مشهد، میزان اطلاعات جامع و به روز شده ای است که مسئولین برگزار کننده در اختیار مشتریان خود و به طور کلی در اختیار مخاطبین آژانس خود قرار می دهند. هر اندازه مشاهده کردید که این افراد با حوصله، دقت و دانش و تجربه ی کافی، به سوالات منطقی و مشخص شما در چارچوب برنامه های مسافرتی خود جواب می دهند، به همان اندازه باور داشته باشید که جلب رضایت مسافران و میهمانان تور برای ایشان مهم است.
همین موضوع یکی از ملاک های انتخاب تور مشهد از تهران است. چرا که قرار نیست با ذهنی بسته و بدون آگاهی به شهری سفر کنید که می تواند امکان یکی از پرخاطره ترین سفرهای زیارتی-سیاحتی شما را فراهم کند.
از انواع ادویه جات و زرشک و زعفران گرفته تا پوشاک و کیف و کفش چرمی و زیور آلات و …، همه در این بازار به چشم می خورد و البته لازم به یادآوری است که لابه لای برنامه های تور مشهد از تهران، اگر قصد سیاحت تجاری مفصلی دارید، حتما باید یک روز کامل را برای گشتن در این مجتمع تجاری صرف کنید. البته هم این بازار هم بازار بزرگ امام رضا، امکانات و خدمات جانبی از جمله رستوران، کافی شاپ، آرایشگاه، سرویس های بهداشتی و حتی دفاتر حمل و نقل و مراکز تهیه بلیط نیز در این مجموعه جای گرفته اند.
اما علاوه بر این دو بازار، الماس شرق که نوساز و بسیار وسیع با تقریبا تمامی امکانات و خدمات جانبی از جمله شکم گردی و تفریح و سرگرمی، محیطی جذاب و مدرن برای آن دسته از مسافرین است که به خرید از یک فضای به روز و شامل برندهای متنوع و اجناس مارک توجه دارند.
الماس شرق با توجه به قابلیت ها و ویژگی های خود، امروز تبدیل به یکی از سوژه های جذاب گردشگری مشهد شده است و حضور در آن حتی اگر به قصد خرید و ارتباط تجاری و بازرگانی هم نباشد، می تواند بخش جالبی از برنامه مسافر تور مشهد از تهران را رقم بزند.
یکی دیگر از بازارهای مهم مشهد که اتفاقا نزد مسافرین معروف و شناخته شده است، بازار روسها می باشد که به فروش کالاهای مختلف از کشور روسیه و کشورهای شوروی سابق اختصاص دارد.
از جمله سایر بازارهای مهم مشهد، می توان به بازار مرکزی مشهد، بازار بزرگ فرش و بازار پروما اشاره کرد. مسلما برای مسافر تور مشهد از تهران، بازارگردی در مشهد برنامه ریزی و زمان بندی دقیق و حساب شده ای می طلبد. با گشتی در تور مشهد از تهران می توان به بازارگردی و بازدید از سوژه های جذاب گردشگری مشهد پرداخت.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید