پالم جمیرا دبی

پالم جمیرا دبی

ارسال شده توسط: nazemi/ 1156 0
Rate this post

یکی از ایده های خوب سفر برون مرزی برای اهالی اصفهان، سفر به دبی در سواحل جنوبی خلیج فارس به همراه تور دبی از اصفهان می باشد. در حقیقت شهر دبی به عنوان مهمترین، بزرگترین و معروف ترین شهر شناخته شده و قطب گردشگری در میان امارت های هفت گانه ی این سرزمین عربی، یعنی امارات متحده است و هر سال میلیونها نفر از سراسر جهان را به سمت خود جذب می کند و می توان گفت که سیاست تبدیل پول نفت به زیر ساخت های گردشگری در این شهر ساحلی، تا امروزه یکی از موفق ترین ایده هایی بوده است که مصداق و سند موفقیت آن را در همین شمار گردشگران می بینیم.

با جاذبه های بکر دبی آشنا شوید!

شاید دانستن این نکات برای شرکت در تور دبی از اصفهان چندان ضروری نباشد. اما آشنایی با جنبه های مختلف گردشگری شهر یا سرزمین مقصد و همچنین آگاهی پیدا کردن از نحوه ی تفکر مدیران و طرح های ایشان برای رونق و توسعه در عصر حاضر، بتواند ذهنیت بهتری در مورد شگفتی ها و احیانا جاذبه های گردشگری آن ارائه دهد.

بد نیست بدانیم که در راستای همین ایده ی تبدیل پول نفت به زیر ساخت های گردشگری، دبی در فاصله ی کمتر از چهار دهه، از شهری ناشناخته و کوچک در شمال امارات متحده، تبدیل به چنین قطب وسیع و بی نظیری شده است.

برای مسافر تور دبی از اصفهان، شاید جالب باشد که پیش از سفر نگاهی به مستند ها، تصاویر و عکس های هوایی به جا مانده از شهر دبی در سی یا چهل سال گذشته، انداخته و سپس با جمع آوری اطلاعات نسبت به شرایط امروزی این شهر رویایی، بتواند جمع بندی بهتری از پیشینه و سیر تحول مقصد خود داشته باشد.

این تغییر و تحول نشان می دهد که امیران و شیخ نشینان حاشیه جنوبی خلیج فارس، چگونه در صدد یافتن راهی برای کسب جایگاه و موقعیت و همچنین نشان دادن توانمندی ها و قابلیت های سرزمین خود به جهانیان شده باشند.

پالم جمیرا دبی

 

پالم جمیرا را از نزدیک ببینید

سیاحت در جزیره ی پالم جمیرا بسیار جالب است و بخش مهمی از برنامه ی مشتریان تور دبی از اصفهان را به خود اختصاص می دهد.

در ادامه ی همین هدف، یکی از سیاست های جالب توجه حاکمان منطقه و شهر دبی، گسترش سواحل این شهر در خلیج فارس و به عبارت بهتر، افزایش خط ساحلی شهر دبی و کشور امارات بوده است. از طرفی برای ارتقاء قابلیت ها و امکانات و همچنین جاذبه های گردشگری شهر دبی، با توجه به هم جواری این شهر با خلیج فارس، یکی از مهمترین ترفندها، افزایش مناطق ساحلی با هدف تبدیل آنها به اقامت گاه و یا مراکز خرید، تفریح، ورزش و … بوده است. این جاذبه ها در حال حاضر نیز در سرتاسر شهر دبی و لا به لای فضاهای شهری، سواحل، هتل ها و مجموعه های خرید و گردشگری وجود دارند و بهانه و انگیزه ی علاقه مندان برای شرکت در تورهای مسافرتی به مقصد دبی از جمله تور دبی از اصفهان هستند.

 

از آنجا که گسترش و ادامه دادن ساخت و ساز های شهر دبی در ادامه ی خطوط ساحلی امارات چندان منطقی نبوده و نیاز به بسیاری دیگر از زیر ساخت ها را افزایش می داده و پس از چند سال شهری بسیار طولانی و گسترده در امتداد دریا پدید می آورده است، شیخ نشینان عرب از اواخر دهه ی ۹۰ میلادی تصمیم به امتداد و افزایش خط ساحلی به صورت مصنوعی گرفتند و طی اولین پروژه در راستای همین ایده، پالم جمیرا در سال ۲۰۰۱ آغاز به ساخت کرد و حدود هفت سال بعد از آن آماده ی بهره برداری شد. این جزیره ی مصنوعی به شکل نخلی با چهارده شاخه ی طولانی و سه شاخه ی کوچک، در مجموع هفده شاخه منشعب از نوار مرکزی است که دورتادور آن  توسط حلقه ای احاطه شده که این حلقه نقش موج شکن را نیز برای شاخه های داخلی جزیره بر عهده دارد.

اگر از طریق نقشه ها و تصاویر هوایی نگاهی به پالم جمیرا بیندازید، شاید عظمت و شکوه آن چندان مشخص نباشد. برای پی بردن به وسعت این مجموعه ی ساخت بشر، باید حضوری به سیاحت در آن بپردازید. این جزیره به وسیله ی اتوبان  و خطوط مونو ریل به ساحل جمیرا و شهر دبی متصل می شود. صدها آپارتمان مسکونی در زمین های این نخل مصنوعی ساخته شده و هزاران نفر که ساکنین این آپارتمان ها هستند، پیش از تکمیل ساخت جزیره نسبت به خرید واحد مسکونی خود اقدام کرده بودند.

 

اما بخش مهمی از ساخت و سازهای پالم جمیرا شامل فروشگاه های بزرگ یا «دبی مال» و همچنین هتل های مدرن و تشریفاتی آن است که مهمترین آنها «هتل آتلانتیس» می باشد.

در طول سفر با تور دبی از اصفهان، حتما سری به دبی مال در هسته ی مرکزی این نخل گسترده در خلیج فارس خواهید زد تا علاوه بر خرید و استفاده از رستوران ها و کافی شاپ های مجلل آن، به بازدید از آکواریوم بزرگ آنجا نیز بپردازید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید