تور دبی از اصفهان
۲۶
دی
۱۳۹۶

پنجره ای به شهر دبی در تور دبی از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 455 0
Rate this post

این روزها خبر مهمی در مورد آخرین تحولات شهرسازی و یکی دیگر از نشانه های اعجاب دبی منتشر شده است. این خبر مربوط به برافراشتن برج بسیار مرتفعی در آن شهر است که شکل ظاهری آن شبیه یک قاب توخالی می باشد. این قاب عظیم، مانند پنجره ای است که دو سمت متفاوت از دبی را در خود جای می دهد.
برای مسافرانی که در تور دبی از اصفهان ثبت نام می کنند، علاوه بر خرید و بازارگردی، سیاحت در میان شگفتی های مدرن این منطقه از امارات متحده عربی نیز جذابیت خاص خود را دارد. دلیل این اتفاق نیز سنتی بودن و قدیمی بودن بسیاری از بافت ها و محلات اصفهان است. هر چند متاسفانه در طول سال های زیادی که از توسعه ی اصفهان می گذرد، هیچ پیوند زیبا و هماهنگی میان نوسازی ها و بافت های سنتی وجود ندارد و مدرن شدن شهر بیشتر به یک حرکت ناشیانه و تقلیدی شبیه است تا حساب شده و اصولی! با این حال، هنوز قدم زدن در بخش هایی از اصفهان کهن، لذتی وصف ناشدنی دارد.
در مقابل این تصویر، رو در روی مسافر تور دبی از اصفهان، جایی قرار دارد که از سابقه ی شهرسازی برخوردار نیست و در واقع بندری کوچک در سواحل جنوبی خلیج فارس بوده است. اما با هوشمندی مسئولین و تلاش آن ها به منظور توسعه ی هر چه بهتر شرایط گردشگری، تبدیل به بزرگترین قطب توریستی خاورمیانه شده است. شاید به نظر بیاید که اهمیت به گردشگری در دبی، بر مبنای پیشینه ی این شهر بوده است. در صورتی که این تصور اصلا درست نیست و شهر دبی مانند اصفهان و یزد و شیراز و تهران و تبریز، سوژه های تاریخی زیاد و عمارت های فراوان باستانی و قدیمی ندارد. بلکه این توسعه بر مبنای دیگری بوده است. در حقیقت سرمایه گذاران روی این موضوع تصمیم گرفته اند به دلیل ناپایداری و موقتی بودن درآمدهای حاصل از نفت، آن را به منبعی دائمی برای دریافت ثروت تبدیل کنند. در همین راستا، تلاش کرده اند تا مجموعه از شگفت انگیزترین دستاوردهای انسان مدرن را به نمایش بگذارند. به بیان واضح تر، نمی توان دبی را یک شهر تاریخی و خواستگاه اصیل گردشگری دانست؛ بلکه باید دبی را نمایشگاهی از اعجاز بشر قرن حاضر در زمینه ی شهرسازی و امکانات رفاهی بدانیم.

تور دبی از اصفهان
به عنوان مسافر تور دبی از اصفهان، این نگرش می تواند برای سیر و سیاحت در میان اتوبان ها و برج های بی مانند، بر لذت سفر بیفزاید. مسافر تور اصفهان به دبی می تواند خود را مسافری در زمان یا تاریخ فرض کند که از میان ساختمان های چند صد ساله، به مقصدی کاملا به روز شده و مدرن سفر می کند. این سیر در تاریخ از گذشته تا امروز، نکات جالب و آموختنی زیادی به همراه دارد.
بدون داشتن آگاهی در مورد دبی و پیشینه ی آن، نمی توان معنای ساختمان جدید دبی به شکل پنجره را درک کرد. این برجِ قاب مانند، به صورتی برپا شده که در یک سمت آن، دبی جدید و در سمت دیگر، دبی قدیم را مشاهده می کنید. در واقع برج جدید دبی شبیه سمبلی است که نشان دهنده ی سیر پیشرفت یک بندر قدیمی و ناشناخته به یک گردشگاه کاملا مدرن و مجهز می باشد. به همین دلیل، اگر با سیر تغییرات این منطقه آشنا نباشید و بدون اطلاعات قبلی در تور دبی از اصفهان ثبت نام کنید، ذهنیت شما پیرامون مقصد سفر کامل نخواهد بود.
به طور کلی می توان گفت این موضوع برای تمام شهرها و نواحی خاصی که مقصد گردشگر به حساب می آیند، لازم و ضروری است. به این معنی که مسافر برای شرکت در هر تور سیاحتی یا زیارتی، لازم است مطالبی راجع به سوژه هایی که در نظر گرفته شده مطالعه کند.

تور دبی از اصفهان
تور دبی از اصفهان سابقه ی نسبتا طولانی و شناخته شده ای دارد. این مسئله نشان دهنده ی تمایل اهالی شهرهای مرکزی کشور به تجربه ی سفر در دبی است. بخشی از این تمایل ناشی از علاقه به خرید و پاساژ گردی بوده و بخشی دیگر به ویژه در زمستان برای تنوع اب و هوایی می باشد. در فصل های پاییز و زمستان که استان هایی شبیه اصفهان با سرما مواجه می گردند، شهر دبی از آب و هوایی بسیار مطلوب برخوردار است. موقعیت جغرافیایی شهر دبی به گونه ای است که همزمان دو اقلیم گرمسیری و دریایی را در خود دارد. به همین سبب، در نیمه ی دوم سال، علاوه بر اینکه رطوبت نسبی، هوای مطبوعی ایجاد می کند، همچنین دمای معتدل باعث لذت مسافران خواهد شد.
سیاحت در دبی، با تور دبی از اصفهان به ویژه در فصل زمستان، می توان علاوه بر خرید و بازارگردی و تهیه برخی اقلام و پوشاک مورد نیاز، به سایر برنامه های تفریحی و سرگرمی نیز پرداخت. شهر دبی مجموعه ای از مراکز و امکانات بسیار پیشرفته و هیجان انگیز برای ورزش و بازی و سرگرمی را در خود جای داده است. به خاطر وجود انواع امکانات قرن جدید، گزینه ی تفریح و سرگرمی یکی از گزینه های جدی برنامه ی مشتریان تور دبی از اصفهان خواهد بود.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید