تور لحظه آخری مشهد از اصفهان
۱۷
بهمن
۱۳۹۶

پیشنهاداتی برای تور لحظه آخری مشهد از اصفهان

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 357 0
Rate this post

شهر مشهد را باید مهم ترین زیارت گاه داخلی کشور ایران به حساب آورد. این شهر به دلیل این که بارگاه امام رضا (ع) را در خود جای داده است، زیارت گاه بسیاری از مسلمانان داخلی و سایر کشور های اسلامی شده است. در کنار قبرستان بقیع، دمشق، کربلا، نجف، کاظمین و …، علاقمندان و مشتاقان به زیارت مزار ائمه اطهار (علیهم السلام) هر ساله سفر به مشهد را نیز در برنامه سفرهای معنوی خود گنجانده اند. در میان این گروه، اهالی شهر اصفهان به نسبت تعداد قابل توجهی از زوار این شهر و بارگاه معظم را به خود اختصاص داده اند.
شهر اصفهان به دلیل پیشینه مذهبی اهالی و مردمان خود، قرابت خاصی با فضای شهر مشهد پیدا کرده است. این قرابت موجب شده تا هر ساله صدها هزار نفر از این شهر به منظور به جا آوردن فرایض دینی، به همراهی انواع برنامه ها و تورهای سیاحتی زیارتی مشهد مقدس، راهی مرکز بزرگ استان خراسان می شوند.

تور لحظه آخری مشهد از اصفهان
سابقه شهر مشهد از زمان حضور و شهادت حضرت رضا (ع) دچار تحولات و دگرگونی های مهمی شده است. حتی پیش از ورود آن حضرت به آنجا، وضعیت مهم و استراتژیک منطقه توس و خراسان غیر قابل چشم پوشی است. به خاطر همین اهمیت بود که این شهر مورد توجه خلفای وقت قرار گرفت و سپس زمینه حضور امام هشتم شیعیان در آن جا فراهم گردید.
یکی از روش های مهمی که برای سفر به شهر امام رضا (ع) وجود دارد و مورد توجه گردشگران مذهبی قرار گرفته است، تور لحظه آخری مشهد از اصفهان می باشد. همان طور که گفته شد شهر اصفهان یکی از مهم ترین شهرها برای اعزام زائر به مشهد است. به بیان دیگر، اصفهان جزو شهرهایی است که بیشترین مخاطب زیارت حرم مطهر رضوی را هر ساله رهسپار قبله عاشقان خود می کند. از این بابت، برگزاری تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، طرفداران ویژه و زیادی دارد.
این شیوه در اجرای تورهای زیارتی در سال های اخیر با استقبال قابل توجهی از طرف شهروندان اصفهانی مواجه شده است. به همین دلیل نمی توان نقش شهرستان های مرکزی کشور را در افزایش جمعیت گردشگر مشهد نادیده گرفت.
حضور تعداد قابل توجهی از مسافران شهرهای مختلف که همراهان تور لحظه آخری مشهد از اصفهان نیز بخش قابل توجهی از آن ها را تشکیل می دهند، موجب گسترش زیرساخت ها و زمینه های گردشگری در این منطقه شده است.
یکی از این موارد، تعداد قابل توجه هتل هایی است که به خصوص در اطراف حرم ضامن آهو (ع) ساخته شده و یا در معرض نوسازی و توسعه قرار گرفته اند. این هتل ها با درجه کیفیت و رتبه های خاص و استانداردهای متنوع، هر ساله بسیاری از میهمانان آن امام رئوف را در خود جای می دهند. باید توجه داشته باشید که اگر به عنوان مشتری تور لحظه آخری مشهد از اصفهان راهی این شهر شده اید، ازم است پیرامون هتل و مشخصات آن از قبل اطلاعاتی کسب کرده باشید. برای مسافران تور عادی، این امکان وجود دارد که تغییراتی در محل اتاق و … خود با هماهنگی کارشناس تور اعمال نمایند. چرا که فرصت به منظور رسیدگی به این تغییرات و انجام آن ها به مقدار کافی وجود دارد. بر خلاف سایر همراهان تور، مسافر تور لحظه آخری مشهد از اصفهان، تنها می تواند از چند تخت و اتاقی که در تور اصلی تکمیل نشده اند، استفاده نماید.
دیگر موضوعی که با گسترش و توسعه گردشگری در مشهد، تحول و روند رو به رشدی داشته است، رستوران ها، کافه ها، پاتوق های بازی و همچنین سایر مراکز تفریحی و سرگرمی در این شهر بوده است. این مراکز با هدف پر کردن اوقات آزاد مسافرین و ایجاد شادی و نشاط ایشان در کنار فرایض دینی، تاسیس شده اند.
اگر به عنوان مسافر تور لحظه آخری مشهد از اصفهان رهسپار آن جا می گردید، پیشنهاد می شود حداقل چند ساعتی را در یکی از این مراکز تفریحی سپری کنید. پارک های آبی مشهد و شهربازی های آن شهر، می توانند اوقات خوش و توام با لذت را برای گردشگران فراهم آورد.

تور لحظه آخری مشهد از اصفهان
بازارها و پاساژهای شهر مشهد نیز جزو سوژه های مهم برای مسافران تور لحظه آخری مشهد از اصفهان محسوب می گردد. این بازارها به دنبال سابقه شهر مشهد در امر تجارت و تبادل کالا و خدمات، پیشرفت و روند رو به رشدی داشته اند. دلیل این مسئله، قرار گرفتن ناحیه توس و شهر مشهد در مسیر جاده ابریشم بوده است.
جاده ابریشم یا همان راه تردد کاروان ها از چین تا دریای مدیترانه، سبب شده تا شهرهایی که در مسیر آن قرار دارند، از ویژگی های خاصی مرتبط با این حوزه برخوردار باشند. از این رو مسافر تور لحظه آخری مشهد از اصفهان می تواند در پاساژهای نو ساخته و بازارهای سنتی، مایحتاج و یا سوغات مورد نظر خود را نیز تهیه نماید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید