اخذ ویزای کانادا

چگونه در اخذ ویزای کانادا موفق باشیم؟

ارسال شده توسط: nazemi/ 745 0
Rate this post

 

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا واقع شده است. این کشور پهناور مساحتی بالغ بر ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع دارد. با اقیانوس های اطلس، آرام و منجمد شمالی مرز آبی و بلند ترین مرز زمینی جهان را، با ایالت متحده دارد. کشور کانادا دومین کشور پهناور کره زمین از حیث مجموع وسعت آبی و خاکی، و چهارمین کشور پهناور، از لحاظ مساحت خاکی است. بخش اعظمی از خاک کانادا به دلیل مجاورت با قطب شمال و سرمای طاقت فرسا خالی از سکنه است. این کشور عظیم دارای ۱۰ استان و ۳ قلمرو است. اگر شما نیز جز افراد علاقمند سفر به کانادا هستید، در این مقاله  با ما همراه باشید تا به انواع و مراحل اخذ ویزای کانادا بپردازیم.

انواع ویزای کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا دو راه پیش روی افرادی است که توان مالی سرمایه گذاری در خاک کانادا را دارند.

  1. سرمایه گذاری زیر نظر برنامه دولت فدرال
  2. سرمایه گذاری زیر نظر برنامه کبک

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا مطابق با آخرین به روز رسانی سال ۲۰۱۸، تنها برای افرادی مقدور است که شرایط زیر را دارا باشند.

• شخص متقاضی ثابت کند که توان مالی مورد نیاز خود و خانواده خود در خاک کانادا را دارد.

• حجم دارایی شخص حداقل ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار کانادا باشد و متعهد شود که به میزان ۸۰۰ هزار دلار در کانادا سرمایه گذاری خواهد کرد.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر با کادر علمی مجرب و قوی، همواره مورد توجه بسیاری از علاقمندان به تحصیل بوده و هست. به همین خاطر هر ساله شمار زیادی از افراد، درخواست اخذ ویزای تحصیلی، از موسسات آموزشی کانادا را دارند. در پروسه اخذ ویزای تحصیلی کانادا، علاوه بر دریافت نامه پذیرش از موسسات آموزشی، شرایط ذیل نیز جزء لاینفک این پروسه است.

• اصل گذرنامه متقاضی
• گواهی عدم سوء پیشینه
• نامه REFRENCE سفارت
• دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید و جدید
• ارائه مدارک مالی از قبیل نامه تمکن مالی، وضعیت مالی شخص حامی متقاضی، نامه وام دانشجویی، فیش واریزی تحصیل
• داشتن مجوز تحصیلی از سفارت

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کار کانادا

کشور کانادا به دلیل اقتصاد قوی، کیفیت بالای زندگی، حمایت از کسب و کارهای مورد نیاز و پیشرو در امر پژوهش و نوآوری، از جمله کشورهایی است که در امر کسب و کار شرایط بسیار مطلوبی دارد و همواره به افراد ماهر و توانمند این فرصت را می دهد که با ارائه توانمندیهای خود از شرایط موجود کانادا استفاده بهینه کنند. برای اخذ ویزای کار کانادا نیازمند پذیرش از جانب شرکت یا کارفرمای شهروند یا مقیم کانادا هستید. کشور کانادا بر اساس نیاز خود و برخی فعالیت های موجود در آن، مجوز هایی صادر می کند که همواره برای شکوفایی اقتصاد کشور مفید و دارای ارزش هستند. اگر خواهان اخذ ویزا کار کانادا هستید باید مدارکی دال بر توانایی های شغلی شما، همسو با خواسته های دولت، ارائه کنید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار کانادا

• گذرنامه معتبر
• سند استخدام متقاضی در کمپانی کانادایی
• ارائه کردن مدارکی که نشان دهنده اقامت شما در کشوری که تابعیت آن را دارید، باشد
• دو قطعه عکس
• تکمیل فرم های مربوط به اخذ ویزای کار کانادا

اخذ ویزای کار کانادا

ویزای مطالعاتی کانادا

افرادی متقاضی اخذ این نوع از ویزا هستند که از شرایط علمی و پژوهشی ویژه و خاص برخوردارند؛ کسانی که می توانند دانش درخور خود را در اختیار سایرین قرار دهند. هدف از ارائه این نوع ویزا برقراری تعاملات علمی و فرهنگی بین کانادا و کشور های دیگر است.

سوپر ویزای والدین

متقاضیان این نوع از ویزا والدین و پدر و مادربزرگی هایی هستند که فرزند یا نوه شان مقیم دائم یا شهروند کانادایی هستند. سوپر ویزای کانادا می تواند بصورت یکبار ورود یا چندبار ورود باشد. مدت زمان اقامت والدین یا پدر و مادر بزرگ ها ۲ سال و مدت زمان اعتبار ویزا ۱۰ ساله است. اما از آنجایی که اعتبار ویزای ایرانی ها تا ۵ سال بیشتر نیست، سوپر ویزای والدین برای  هموطنان ایرانی، حداکثر ۵ سال اعتبار دارد.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

یکی از متداول ترین روش های بازدید از اقصی نقاط جهان و سفر به کشورهای مختلف اخذ ویزای توریستی است. با دریافت ویزای توریستی این اجازه به شما داده می شود که در مدت زمان معین و محدود به کشور مورد نظرتان سفر کنید و از نزدیک با جاذبه هایی که وصف آن ها را شنیده اید، روبرو شوید. کشور کانادا نیز به دلیل شرایط بسیار عالی در امر پذیرش توریست و مهاجر، از جمله کشورهایی است که هرساله شماره زیادی از گردشگران و مهاجران در صدد اخذ ویزای آن هستند. نکته ای که در این رابطه مایلم به آن اشاره کنم این است که با توجه به حجم زیاد درخواست ویزا، این کشور از قوانین سخت و محکم جهت ارزیابی شهروندان خارجی برخوردار است که با در نظر گرفتن مراحل و مدارک مورد نیاز، به راحتی می توان از پس اخذ ویزای توریستی کانادا نیز بر آمد. قابل توجه است که در حال حاضر به دلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران، هموطنان عزیز می توانند از طریق سفارتخانه های کشور های همسایه اقدام به دریافت ویزا کنند. البته با توجه به اینکه مراجعه به کشور های همسایه اتلاف زمان و هزینه را به دنبال دارد، می توان از طریق دریافت آنلاین ویزا نیز اقدام نمود.

انواع ویزای توریستی

• ویزای یک بار ورود

با ویزای یک بار  ورود (Single Entry) تنها اجازه یک بار واردن شدن به خاک کانادا را دارید. در صورت برگشت و خروج از کشور کانادا، ویزا فاقد اعتبار خواهد بود. حداکثر مدت اعتبار این ویزای موقت، ۶ ماه است. البته مدت دقیق مجوز حضور در خاک کانادا از جانب افسر اداره مهاجرت تعیین می شود.

• ویزای چندبار ورود

با داشتن ویزای چند بار ورود (Multiple Entry) این اجازه را خواهید داشت که به مدت حداکثر ۱۰ سال به تعداد نامحدود به این کشور سفر کنید. البته این قضیه در رابطه با پاسپورت هموطنان ایرانی صدق نمی کند، چرا که میزان اعتبار پاسپورت ایرانیان تنها ۵ سال است. لازم به ذکر است که در هر بار ورود به کشور کانادا، فقط اجازه ۶ ماه اقامت در این کشور را دارید و باید پس از این مدت نسبت به تمدید آن اقدام نمائید.

اخذ ویزای توریستی کانادا

شرایط اخذ ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی

در طی اخذ ویزا، جلب اطمینان خاطر افسر اداره مهاجرت از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا لازم است تمامی موارد ذیل، تا حد ممکن بدون ابهام و کامل باشند.

• ارائه دلایل کافی که نشان دهد پس از اتمام مهلت ویزا، خاک کانادا را ترک خواهید کرد
• ارائه مدارک و منابع مالی که نشان دهد از عهده مخارج سفر بر خواهید آمد
• ارائه تعهد جهت عدم اشتغال یا تحصیل در مدت اقامت
• نداشتن سوء پیشینه کیفری
• ارائه مدارک سلامت

و همچنین، ارائه کلیه مدارکی که افسر اداره مهاجرت به آن ها نیاز دارد.

ویزای کانادا

ویزای کانادا

 

انواع درخواست ویزای کانادا

درخواست آنلاین ویزای کانادا

برای انجام این کار باید ابتدا یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا ایجاد کنید. پس از ارزیابی آنلاین، در صورت تایید صلاحیت، کد کاربری در اختیارتان قرار خواهد گرفت و می توانید نسبت به تعیین وقت در سفارت آنکارا، استانبول یا ابوظبی جهت درخواست ویزای کانادا اقدام کنید. لازم به ذکر است تمامی مدارک مورد نیاز بصورت اسکن شده در اختیار باشد و پرداخت هزینه ویزا صرفا از طریق ویزا کارد (Visa Card)، مستر کارد (MasterCard) یا امریکن اکسپرس (American Express) صورت می پذیرد.
پس از انجام این مراحل، شماره پرونده و برگه انگشت نگاری در اختیارتان قرار خواهد گرفت. پیگیری پرونده تنها با این شماره امکان پذیر است.
از زمانی که ثبت نام آنلاین انجام می شود فرد تنها یک ماه فرصت دارد که جهت انگشت نگاری به یکی ازکنسولگری های سفارت کانادا در استابول، ابوظبی و یا آنکارا مراجعه کند. مدت زمان پاسخویی به در خواست ویزای آنلاین، ۲۵ روز کاری است.

درخواست متنی یا کتبی ویزای کانادا

در این خصوص، باید شخص با در دست داشتن تمامی مدارک خود که ممهور به مهر دارالترجمه رسمی و دادگستری است به یکی از کنسولگری های سفارت کانادا در استانبول، آنکارا یا ابوظبی مراجعه کند. هزینه ویزا باید از طریق بانک به سفارت کانادا واریز شود و رسید واریز وجه به همراه مدارک متقاضی به بخش کارگزاری کنسولگری تحویل داده شود. پس از انجام این مراحل و انجام انگشت نگاری، در خواست شخص متقاضی در سفارت کانادا به ثبت می رسد و شخص متقاضی یک کد پیگیری دریافت می کند که می تواند از طریق سایت کارگزاری تمام مراحل مربوط به ارزیابی درخواست خود را بررسی کند. اکنون باید منتظر جواب سفارت کانادا بود. حداکثر مدت جواب دهی سفارت ۶۲ روز کاری است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید