تور استانبول
۲۰
مرداد
۱۳۹۷

کاخی پر از باغ در دلمه باغچه استانبول!

ارسال شده توسط: mehran fallahi/ 338 0
Rate this post

کاخ دلمه باغچه یا دلما باغچه که به معنای کاخی پر از باغ و باغچه است در قرن نوزدهم میلادی به دستور سلطان عبدالمجید اول یعنی سی و یکمین پادشاه عثمانی بنا شده است، یکی از مجلل ترین کاخ هایی است که گردشگران تور استانبول می توانند با بازدید از این کاخ با شکوه لذت سفر چند روزه خود را دو چندان کنند.

کاخ دلمه باغچه در محله بشکیتاش، بخش اروپایی استانبول و در شرق تنگه بسفر واقع شده است. معماری کاخ تلفیق حیرت انگیزی از معماری اروپایی به همراه سنت های ساخت و ساز دوران عثمانی است که برای افراد علاقه مندان معماری در تور استانبول شرکت کرده اند، تجربه ای شیرین و به یادماندنی را رقم می زند. کاخ باشکوه دلمه باغچه بعد از کاخ توپکاپی محلل استقرار پادشاهان عثمانی در نظر گرفته شد و جز برترین جاذبه های استانبول قلمداد می شود و به همین منظور مسافران تور استانبول به آن توجه ویژه ای دارند. این کاخ به مدت ۴۰سال به عنوان مرکز اداره حکومت عثمانی بوده که مدت زمان آن ۱۳ سال به طول انجامیده است.

تور استانبول

تور استانبول

جاذبه های استانبول

گردشی در داخل کاخ

کاخ دلمه باغچه به عنوان یکی از جاذبه های استانبول با سالن بزرگ که متشکل از ۵۶ ستون و بزرگترین لوستر بوهمی جهان است، بیانگر نمونه ای منحصر به فرد از معماری ترکیه به شمار می رود که از اهمیت زیادی نزد گردشگران تور استانبول برخوردار است. لوستر بوهمی که هدیه ای از جانب ملکه ویکتوریای اول است، عظیم ترین لوستر غیرمتعارف جهان بوده که به علت مواد با کیفیت به کار رفته در ساخت آن، شهرت جهانی دارد؛ این لوستر متشکل از ۷۵۰ لامپ بوده و چیزی در حدود ۴٫۵ تن وزن دارد که شاید به جرات بتوان بیان کرد، بازدید از کاخ دلمه باغچه و لوستر بوهمی جز یکی پررنگ ترین مقاصد برای شرکت کنندگان تور استانبول است.
در داخل کاخ دلمه باغچه تورهای داخلی نیز برگزار می گردد که توسط راهنمایان تور اداره می شود؛ گردشگران تور استانبول می توانند از بخش های مختلف و مجلل کاخ بازدید کرده و از تاریخ دیرینه این مکان با شکوه مطلع شوند.

دسترسی گردشگران تور استانبول به کاخ دلمه باغچه

گردشگران تور استانبول می توانند از میدان تکسیم با استفاده از قطار زیرزمینی فونیکلار به ایستگاه کاباتاش رفته و بعد از آن با استفاده از تابلوهای اطلاع رسانی به کاخ دسترسی پیدا کنند. اگر در منطقه سلطان احمد هستید نیز با استفاده از تراموا به کاباتاش بروید، پس از آن کاخ بی نظیر دلمه باغچه را در نزدیکی خود یافت خواهید کرد.

ساعات بازدید از کاخ دلمه باغچه

علاقمندان تور استانبول هر روزه به غیر از روز های دوشنبه و پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۶می توانند از کاخ دلمه باغچه دیدن کنند. همچنین کاخ ظرفیت روزانه پذیرای ظرفیتی حدود ۳۰۰۰ نفر بازدید کننده است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید